Dnes Úterý - zatazeno -5°C
Zítra Středa - obcasny-dest -3°C
Úterý 5. 12. 2023
Svátek má Jitka
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů
Ilustrační foto: archiv

Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů

Několik stovek policistů se zapojí do bezpečnostních opatření kolem sobotního prvoligového utkání fotbalistů Slavie Praha a Plzně. Dohlížet budou na veřejný pořádek i plynulost dopravy. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Vzájemné duely doprovází nenávistná atmosféra, navíc ve šlágru kola budou hrát celky, které v tabulce dělí jen jeden bod.  

Pražská policie přijala v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním odpovídající bezpečnostní opatření. „Na těchto opatřeních se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních,“ uvedla Siřišťová.

Policisté podle ní budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne,“ popsala mluvčí.

Utkání začne v 18 hodin a stadion bude otevřen v 16:15 hodin. Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. 

„Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak,“ dodala mluvčí.

Zástupci Slavie a Plzně se při středečním jednání shodli na tom, že nechtějí, aby sobotní zápas provázely excesy a taková nenávist jako při vzájemném duelu v Edenu v nadstavbové části minulé sezony.

Pražané tehdy dostali za několik incidentů včetně vhazování předmětů fanoušky na hřiště pokutu 300 000 korun a disciplinární komise jim podmínečně uzavřela část hlediště. Nevhodně se choval také šéf západočeského klubu Adolf Šádek, připomněla ČTK.


Autor: Hla

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Dnes v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Dnes v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

3. prosince 2023 v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Další články
Nahoru