Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů
Ilustrační foto: archiv

Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů

Několik stovek policistů se zapojí do bezpečnostních opatření kolem sobotního prvoligového utkání fotbalistů Slavie Praha a Plzně. Dohlížet budou na veřejný pořádek i plynulost dopravy. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Vzájemné duely doprovází nenávistná atmosféra, navíc ve šlágru kola budou hrát celky, které v tabulce dělí jen jeden bod.  

Pražská policie přijala v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním odpovídající bezpečnostní opatření. „Na těchto opatřeních se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních,“ uvedla Siřišťová.

Policisté podle ní budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne,“ popsala mluvčí.

Utkání začne v 18 hodin a stadion bude otevřen v 16:15 hodin. Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. 

„Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak,“ dodala mluvčí.

Zástupci Slavie a Plzně se při středečním jednání shodli na tom, že nechtějí, aby sobotní zápas provázely excesy a taková nenávist jako při vzájemném duelu v Edenu v nadstavbové části minulé sezony.

Pražané tehdy dostali za několik incidentů včetně vhazování předmětů fanoušky na hřiště pokutu 300 000 korun a disciplinární komise jim podmínečně uzavřela část hlediště. Nevhodně se choval také šéf západočeského klubu Adolf Šádek, připomněla ČTK.


Autor: Hla

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru