Dnes Sobota - obcasny-dest 26°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů
Ilustrační foto: archiv

Na šlágr fotbalové ligy mezi Plzní a Slavií dohlédnou stovky policistů

Několik stovek policistů se zapojí do bezpečnostních opatření kolem sobotního prvoligového utkání fotbalistů Slavie Praha a Plzně. Dohlížet budou na veřejný pořádek i plynulost dopravy. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Vzájemné duely doprovází nenávistná atmosféra, navíc ve šlágru kola budou hrát celky, které v tabulce dělí jen jeden bod.  

Pražská policie přijala v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním odpovídající bezpečnostní opatření. „Na těchto opatřeních se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních,“ uvedla Siřišťová.

Policisté podle ní budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne,“ popsala mluvčí.

Utkání začne v 18 hodin a stadion bude otevřen v 16:15 hodin. Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. 

„Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak,“ dodala mluvčí.

Zástupci Slavie a Plzně se při středečním jednání shodli na tom, že nechtějí, aby sobotní zápas provázely excesy a taková nenávist jako při vzájemném duelu v Edenu v nadstavbové části minulé sezony.

Pražané tehdy dostali za několik incidentů včetně vhazování předmětů fanoušky na hřiště pokutu 300 000 korun a disciplinární komise jim podmínečně uzavřela část hlediště. Nevhodně se choval také šéf západočeského klubu Adolf Šádek, připomněla ČTK.


Autor: Hla

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru