Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí
Čtyřletý kocourek, který skončil v dolnoměcholupském útulku už loni. Zdroj Foto: MP Praha

Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí

V trojském a dolnoměcholupském Útulku pro opuštěná zvířata se objeví na konci každého roku kočky a psi, kteří se zaběhnou při silvestrovských oslavách. Letošek nebyl výjimkou. U psů se už podařilo dohledat všechny majitele, ztracené kočky si bohužel nikdo nevyzvedl. Serveru Pražský patriot to sdělila Irena Seifertová, mluvčí Městské policie, která útulky provozuje.

Zatímco v minulosti končily v útulku po silvestru i desítky zvířat, od předloňského zpřísnění pravidel pro používání pyrotechniky se situace zlepšila. „Za útulek pražské městské policie hodnotíme uplynulý silvestr jako jeden z nejklidnějších za posledních několik let,“ uvedla Seifertová.

„Přijali jsme celkem sedm psů a čtyři byli téměř okamžitě vráceni majitelům. Jedná se skutečně o zanedbatelný počet přijatých zvířat oproti předešlým rokům,“ pokračovala.
Žádné zvíře podle ní nebylo zraněné, některá však byla vystresovaná kvůli petardám.

„Ze sedmi psů u nás nakonec zůstal už jen jeden. Majitel posledního je na dovolené a vyzvedne si ho po návratu. Většinou se jednalo o křížence,“ sdělila.

Horší bilance je u koček, které se ztratily během silvestrovských oslav. Dolnoměcholupský útulek jich přijal šest, žádnou z nich si ale majitel dosud nevyzvedl.

Ne všechna zvířata, která se zaběhla během silvestra, skončila v útulku. Majitele se totiž v několika případech podařilo dohledat. Například zhruba dvě hodiny před silvestrovskou půlnocí došlo ke ztrátě pražského krysaříka, kterého venčil místní obyvatel v ulici Michalská na Starém Městě.

V té době to už v lokalitě dost dunělo, protože docházelo k stále častějšímu porušování zákazu používání pyrotechniky. Do hledání pejska se zapojilo několik dobrovolníků, kterým nebyl jeho osud lhostejný.

Na tísňovou linku byla nahlášena ztráta zvířete. Pátrání bylo úspěšné a nálezce kontaktoval městskou policii. Operátorka volajícímu předala kontakt na majitele a ten si od nálezce zvíře přebral osobně.


Autor: Jan Puci

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

7. srpna 2022 v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Újezd nad Lesy čeká příští týden výluka dodávek vody

6. srpna 2022 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru