Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí
Čtyřletý kocourek, který skončil v dolnoměcholupském útulku už loni. Zdroj Foto: MP Praha

Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí

V trojském a dolnoměcholupském Útulku pro opuštěná zvířata se objeví na konci každého roku kočky a psi, kteří se zaběhnou při silvestrovských oslavách. Letošek nebyl výjimkou. U psů se už podařilo dohledat všechny majitele, ztracené kočky si bohužel nikdo nevyzvedl. Serveru Pražský patriot to sdělila Irena Seifertová, mluvčí Městské policie, která útulky provozuje.

Zatímco v minulosti končily v útulku po silvestru i desítky zvířat, od předloňského zpřísnění pravidel pro používání pyrotechniky se situace zlepšila. „Za útulek pražské městské policie hodnotíme uplynulý silvestr jako jeden z nejklidnějších za posledních několik let,“ uvedla Seifertová.

„Přijali jsme celkem sedm psů a čtyři byli téměř okamžitě vráceni majitelům. Jedná se skutečně o zanedbatelný počet přijatých zvířat oproti předešlým rokům,“ pokračovala.
Žádné zvíře podle ní nebylo zraněné, některá však byla vystresovaná kvůli petardám.

„Ze sedmi psů u nás nakonec zůstal už jen jeden. Majitel posledního je na dovolené a vyzvedne si ho po návratu. Většinou se jednalo o křížence,“ sdělila.

Horší bilance je u koček, které se ztratily během silvestrovských oslav. Dolnoměcholupský útulek jich přijal šest, žádnou z nich si ale majitel dosud nevyzvedl.

Ne všechna zvířata, která se zaběhla během silvestra, skončila v útulku. Majitele se totiž v několika případech podařilo dohledat. Například zhruba dvě hodiny před silvestrovskou půlnocí došlo ke ztrátě pražského krysaříka, kterého venčil místní obyvatel v ulici Michalská na Starém Městě.

V té době to už v lokalitě dost dunělo, protože docházelo k stále častějšímu porušování zákazu používání pyrotechniky. Do hledání pejska se zapojilo několik dobrovolníků, kterým nebyl jeho osud lhostejný.

Na tísňovou linku byla nahlášena ztráta zvířete. Pátrání bylo úspěšné a nálezce kontaktoval městskou policii. Operátorka volajícímu předala kontakt na majitele a ten si od nálezce zvíře přebral osobně.


Autor: Jan Puci

Den s Policií ČR Praha

Včera v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

Včera v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

Včera v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Další články
Nahoru