Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí
Čtyřletý kocourek, který skončil v dolnoměcholupském útulku už loni. Zdroj Foto: MP Praha

Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí

V trojském a dolnoměcholupském Útulku pro opuštěná zvířata se objeví na konci každého roku kočky a psi, kteří se zaběhnou při silvestrovských oslavách. Letošek nebyl výjimkou. U psů se už podařilo dohledat všechny majitele, ztracené kočky si bohužel nikdo nevyzvedl. Serveru Pražský patriot to sdělila Irena Seifertová, mluvčí Městské policie, která útulky provozuje.

Zatímco v minulosti končily v útulku po silvestru i desítky zvířat, od předloňského zpřísnění pravidel pro používání pyrotechniky se situace zlepšila. „Za útulek pražské městské policie hodnotíme uplynulý silvestr jako jeden z nejklidnějších za posledních několik let,“ uvedla Seifertová.

„Přijali jsme celkem sedm psů a čtyři byli téměř okamžitě vráceni majitelům. Jedná se skutečně o zanedbatelný počet přijatých zvířat oproti předešlým rokům,“ pokračovala.
Žádné zvíře podle ní nebylo zraněné, některá však byla vystresovaná kvůli petardám.

„Ze sedmi psů u nás nakonec zůstal už jen jeden. Majitel posledního je na dovolené a vyzvedne si ho po návratu. Většinou se jednalo o křížence,“ sdělila.

Horší bilance je u koček, které se ztratily během silvestrovských oslav. Dolnoměcholupský útulek jich přijal šest, žádnou z nich si ale majitel dosud nevyzvedl.

Ne všechna zvířata, která se zaběhla během silvestra, skončila v útulku. Majitele se totiž v několika případech podařilo dohledat. Například zhruba dvě hodiny před silvestrovskou půlnocí došlo ke ztrátě pražského krysaříka, kterého venčil místní obyvatel v ulici Michalská na Starém Městě.

V té době to už v lokalitě dost dunělo, protože docházelo k stále častějšímu porušování zákazu používání pyrotechniky. Do hledání pejska se zapojilo několik dobrovolníků, kterým nebyl jeho osud lhostejný.

Na tísňovou linku byla nahlášena ztráta zvířete. Pátrání bylo úspěšné a nálezce kontaktoval městskou policii. Operátorka volajícímu předala kontakt na majitele a ten si od nálezce zvíře přebral osobně.


Autor: Jan Puci

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru