Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí
Čtyřletý kocourek, který skončil v dolnoměcholupském útulku už loni. Zdroj Foto: MP Praha

Na silvestra skončilo v útulku sedm psů, už jsou zpět u majitelů. O kočičí nalezence se nikdo nehlásí

V trojském a dolnoměcholupském Útulku pro opuštěná zvířata se objeví na konci každého roku kočky a psi, kteří se zaběhnou při silvestrovských oslavách. Letošek nebyl výjimkou. U psů se už podařilo dohledat všechny majitele, ztracené kočky si bohužel nikdo nevyzvedl. Serveru Pražský patriot to sdělila Irena Seifertová, mluvčí Městské policie, která útulky provozuje.

Zatímco v minulosti končily v útulku po silvestru i desítky zvířat, od předloňského zpřísnění pravidel pro používání pyrotechniky se situace zlepšila. „Za útulek pražské městské policie hodnotíme uplynulý silvestr jako jeden z nejklidnějších za posledních několik let,“ uvedla Seifertová.

„Přijali jsme celkem sedm psů a čtyři byli téměř okamžitě vráceni majitelům. Jedná se skutečně o zanedbatelný počet přijatých zvířat oproti předešlým rokům,“ pokračovala.
Žádné zvíře podle ní nebylo zraněné, některá však byla vystresovaná kvůli petardám.

„Ze sedmi psů u nás nakonec zůstal už jen jeden. Majitel posledního je na dovolené a vyzvedne si ho po návratu. Většinou se jednalo o křížence,“ sdělila.

Horší bilance je u koček, které se ztratily během silvestrovských oslav. Dolnoměcholupský útulek jich přijal šest, žádnou z nich si ale majitel dosud nevyzvedl.

Ne všechna zvířata, která se zaběhla během silvestra, skončila v útulku. Majitele se totiž v několika případech podařilo dohledat. Například zhruba dvě hodiny před silvestrovskou půlnocí došlo ke ztrátě pražského krysaříka, kterého venčil místní obyvatel v ulici Michalská na Starém Městě.

V té době to už v lokalitě dost dunělo, protože docházelo k stále častějšímu porušování zákazu používání pyrotechniky. Do hledání pejska se zapojilo několik dobrovolníků, kterým nebyl jeho osud lhostejný.

Na tísňovou linku byla nahlášena ztráta zvířete. Pátrání bylo úspěšné a nálezce kontaktoval městskou policii. Operátorka volajícímu předala kontakt na majitele a ten si od nálezce zvíře přebral osobně.


Autor: Jan Puci

Praha 15: Letní zahradní slavnost

Dnes v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

Včera ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

Včera v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

Včera v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Vítání léta na Sulické 2024

19. června 2024 ve 14:08

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická zve na akci pro malé i velké. Děti se mohou vyřádit ve skákacím hradu, chybět nebude dětský koutek, malování na obličej a vrací se oblíbená škola klaunů.

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

19. června 2024 v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Den pro zdraví

19. června 2024 v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

18. června 2024 v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

18. června 2024 v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

18. června 2024 v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Veganské hody

17. června 2024 v 11:44

V parku Na Pankráci se 22. června uskuteční akce s názvem Veganské hody. Od 11 hodin jsou připraveny nejen veganské pokrmy, ale také přednášky či debata majitelů psů o rostlinné stravě.

Letní kino Jezerka: Obrazy pražské periferie

17. června 2024 v 10:53

Spolek Probuďme Nusle přináší ve čtvrtek 20. června první letošní promítání v Altánu. Od 20:20 hodin uvidíte dokumentární film Obrazy pražské periferie, ztvárněným místním umělcem Josefem Císařovským. S mistrem bude po promítání vedena debata.

Praha 14 zprovozní v ulici Bratří Venclíků nový odbor dopravních přestupků

17. června 2024 v 09:42

Dopravní přestupky dosud řešil pražský magistrát, avšak od 1. července je budou mít na starosti radnice. Důvodem změny je novela silničního zákona. Na Praze 14 proto vznikl zcela nový odbor dopravních přestupků, který bude sídlit na adrese Bratří Venclíků 1070/2. Informovala o tom tajemnice ÚMČ...

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Další články
Nahoru