Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na silvestra bylo kvůli potyčkám zadrženo v Praze devět lidí
Policisté zasahovali na silvestra u menší potyčky nedaleko Václavského náměstí. Zdroj foto: Policie ČR

Na silvestra bylo kvůli potyčkám zadrženo v Praze devět lidí

V průběhu silvestrovských oslav v Praze policisté přijali na tísňovou linku bezmála tisíc volání. Nejčastěji se jednalo o oznámení použití pyrotechniky v místě, kde to zakazuje vyhláška, dále byly oznamovány drobné požáry košů a kontejnerů, policisté v průběhu noci řešili několik potyček, jak v centru města, tak v domácnostech mezi příbuznými a známými. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Policisté dále zasahovali při pádu muže, který vlastní chybou spadl z Vyšehradské skály, nebo se jim podařilo zadržet muže, který se po půlnoci vloupal do benzínové čerpací stanice v Černokostelecké ulici.

„Celkem bylo v průběhu silvestrovské noci omezeno na osobní svobodě devět lidí, kteří se účastnili potyček na Václavském náměstí a v jeho okolí, dále policisté řešili bezmála sedmdesát přestupků, z nichž byla drtivá většina spojena se zákazem odpalování pyrotechniky,“ uvedla Kropáčová.

„I přestože se policisté po celou noc v Praze nezastavili, v porovnání s předchozími roky, se jednalo o jeden z klidnějších silvestrů,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru