Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na sídlištích v Praze 4 se navyšují počty parkovacích stání
Nová parkovací stání v ulici Sládkovičova. Foto: P4

Na sídlištích v Praze 4 se navyšují počty parkovacích stání

V některých lokalitách Prahy 4 díky úpravám přibývají parkovací místa. Aktuálně se to to týká Spořilova, sídliště Krč a sídliště Novodvorská. Na webu městské části o tom informoval radní čtvrté městské části pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).  

Podle Mítha se podařilo zrealizovat plán na nová parkovací místa v ulici Sládkovičova v kritickém úseku na krčském sídlišti. Kolaudace kje v plánu na poslední březnový týden. Hotová jsou navíc také parkovací místa v ulici Svojšovická na Spořilově. 

V Jílovské ulici dojde ke změně režimu parkování, čímž se zvýší počet parkovacích míst a také zajistí plynulý průjezd sanitek, hasičů nebo policejních aut. Vznikne zde takzvaný parkovací záliv, a to vpravo ve směru jízdy, který poskytne stání pro osoby s omezenou hybností a který bude navíc doplněn o ostrůvky s novými stromy. 

V ulici Ružinovská přibližně v rozsahu od Vídeňské po Jánošíkovu ulici dojde k úpravě současné plochy pro parkování aut. Nezpevněná zemina, na které se nyní tvoří výmoly, bude nahrazena novou silniční obrubou a betonovou zatravňovací dlažbou, vzniknout zde má asi 34 parkovacích stání.

Proměnou podle Mítha projde také ulice Severní I., kde aktuálně chybí jakékoli parkování pro rezidenty, a proto zde městská část nechá vybudovat zpevněné plochy, díky kterým by zde mělo vzniknout přibližně 20 parkovacích míst. 

„Věci na první pohled jednoduché velmi často narazí tu na nějaké vedení pod zemí, jinde na normy, šířky a podobně. Všechno pak trvá mnohem déle a občané si už myslí, že jsme na ně zapomněli. Jsem rád, že se daří i přes tyto překážky věci dotahovat podobně jako ve Sládkovičově a Svojšovické,“ dodal radní Míth.


Autor: Cen

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

Včera ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru