Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na sídlištích v Praze 4 se navyšují počty parkovacích stání
Nová parkovací stání v ulici Sládkovičova. Foto: P4

Na sídlištích v Praze 4 se navyšují počty parkovacích stání

V některých lokalitách Prahy 4 díky úpravám přibývají parkovací místa. Aktuálně se to to týká Spořilova, sídliště Krč a sídliště Novodvorská. Na webu městské části o tom informoval radní čtvrté městské části pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).  

Podle Mítha se podařilo zrealizovat plán na nová parkovací místa v ulici Sládkovičova v kritickém úseku na krčském sídlišti. Kolaudace kje v plánu na poslední březnový týden. Hotová jsou navíc také parkovací místa v ulici Svojšovická na Spořilově. 

V Jílovské ulici dojde ke změně režimu parkování, čímž se zvýší počet parkovacích míst a také zajistí plynulý průjezd sanitek, hasičů nebo policejních aut. Vznikne zde takzvaný parkovací záliv, a to vpravo ve směru jízdy, který poskytne stání pro osoby s omezenou hybností a který bude navíc doplněn o ostrůvky s novými stromy. 

V ulici Ružinovská přibližně v rozsahu od Vídeňské po Jánošíkovu ulici dojde k úpravě současné plochy pro parkování aut. Nezpevněná zemina, na které se nyní tvoří výmoly, bude nahrazena novou silniční obrubou a betonovou zatravňovací dlažbou, vzniknout zde má asi 34 parkovacích stání.

Proměnou podle Mítha projde také ulice Severní I., kde aktuálně chybí jakékoli parkování pro rezidenty, a proto zde městská část nechá vybudovat zpevněné plochy, díky kterým by zde mělo vzniknout přibližně 20 parkovacích míst. 

„Věci na první pohled jednoduché velmi často narazí tu na nějaké vedení pod zemí, jinde na normy, šířky a podobně. Všechno pak trvá mnohem déle a občané si už myslí, že jsme na ně zapomněli. Jsem rád, že se daří i přes tyto překážky věci dotahovat podobně jako ve Sládkovičově a Svojšovické,“ dodal radní Míth.


Autor: Cen

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru