Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na sídlišti Ďáblice vznikne dětský dopravní park
Ilustrační foto: archiv

Na sídlišti Ďáblice vznikne dětský dopravní park

Radnice Prahy 8 představila podobu chystaného dětského dopravního parku v ulici Kaňkovského na sídlišti Ďáblice. Na ploše kolem 900 metrů čtverečních vznikne síť „silnic“ s pestrou škálou dopravních situací, které si malé děti mohou během hraní osvojit. Informoval o tom mluvčí městské části Martin Šalek.

Dopravní plácek vyplní též nejrůznější hry, jež seznámí děti třeba se správným tříděním odpadu, číslicemi, písmeny a barvami. Hlavní cílovou skupinou tak budou především rodiny s malými dětmi na odstrkovadlech, koloběžkách a tříkolkách. 

„Lidé, kteří žijí na sídlišti Ďáblice už dlouho, jistě pamatují, že v minulosti se jednoduché dopravní hřiště nacházelo v centrálním parku před budovou základní umělecké školy. V průběhu devadesátých a nultých let však většina hřišť buď zmizela, nebo byla přestavěna na moderní multifunkční hřiště. A na dopravní plácek se zapomnělo. Proto jsme se rozhodli tuto atrakci na sídliště vrátit v nové a zajímavější podobě,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN). 

Místo pro dopravní park bylo podle něj pečlivě vybráno z hlediska koncepce rozvoje celého sídliště, kde se veřejný prostor v posledních letech více než kdy dříve otevírá zábavě, kultuře a edukaci.

„Pro ulici Kaňkovského jsme se rozhodli, neboť se zde nachází poslední nerevitalizovaná asfaltová plocha. Nechtěli jsme předělávat již fungující hřiště, nebo zabírat zelené plochy. Herní plocha bude fungovat za pomoci obrázků nakreslených na zemi. Nebudou tam žádné vytyčené objekty a stožáry, aby prostor byl hezky průchozí a dal se využít i k zimním hrám,“ vysvětlil Slabihoudek. Díky přítomnosti vysokého bytového domu a okolních stromů bude dopravní plocha velkou část dne zastíněna.

Dopravní park vznikne v průběhu tohoto roku za finančního přispění společnosti Kooperativa, prostřednictvím Platformy VIZE 0. Její misí je zvýšení bezpečnosti na silnicích díky změnám systému i chování jednotlivců.

Území parku u Kobyliské střelnice tak vedle kulturního obohacení z památníku protifašistického odboje a krásné přírody nabídne i místo pro pohyb a edukaci dětí.

 


Autor: red

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Dnes v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Další články
Nahoru