dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Na severu Prahy vyrostou protipovodňové zábrany, město prověří jejich funkčnost
Protipovodňové zábrany se zatím naposledy osvědčily v centru Prahy před čtyřmi lety. Foto: archiv

Na severu Prahy vyrostou protipovodňové zábrany, město prověří jejich funkčnost

V rámci cvičení Troja 2017 se budou ze soboty 30. září na neděli 1. října v Troji stavět protipovodňové zábrany. Hlavní město takto prověří zejména úplnost komponentů hrazení, ověří časové limity nutné k jejich výstavbě a zkontroluje technický stav pevných částí protipovodňové ochrany metropole. 

Prověrkou projde také nastavení informačních toků a součinnost jednotlivých složek podílejících se na výstavbě protipovodňových opatření v době povodně.

Celková délka linie protipovodňových opatření hlavního města Prahy v oblasti Troji je 274 metrů, výška hrazení se pohybuje v jednotlivých úsecích od 30 centimetrů do 6,27 metru.

Váha vyskladněných dílů mobilních opatření činí 39 874 kilogramů. Mimo liniová mobilní hrazení budou prověřena i protipovodňová opatření na kanalizační síti. Konkrétně se jedná o hradidlovou komoru a čerpací stanici v ulici Pod Havránkou.

Cvičení se zúčastní zhruba 300 lidí. Jsou to členové dobrovolní i profesionální hasiči, členové aktivní zálohy armády, strážníci, policisté, silničáři, zdravotníci a například i pracovníky společnosti Pražské vodovody a kanalizace.

Cvičení Troja 2017 si vyžádá některá dopravní opatření. Půjde především o úplné uzavření Tunelového komplexu Blanka, a to od 21 hodin 30. září do 5 hodin 1. října. Technická správa komunikací HMP využije tuto uzavírku k pravidelnému čištění a kontrole funkčnosti všech systémů.

Současně bude v tuto dobu omezen provoz na těchto komunikacích: V Holešovičkách, Nová Povltavská, most Barikádníků, Povltavská, Pod Lisem, Trojský most, Trojská lávka, Pod Havránkou, U Vltavy, Vodácká, Pátkova a Bulovka.

Objízdné trasy povedou:

Pro jízdní směr od jihovýchodu: ulicemi Čuprova, Pod Labuťkou, Čuprova, Zenklova, Vosmíkových, Liberecká.

Pro jízdní směr od východu: ulicemi Prosecká, Čuprova, Zenklova, Vosmíkových, Liberecká.

Pro jízdní směr od jihu a severu: ulicemi Partyzánská, Vrbenského, Plynární, Argentinská.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru