dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražské krimi

Na setkání s mladým Rumunem asi nikdy nezapomene

V pondělí krátce před půlnocí přijal operační důstojník na linku tísňového volání oznámení, že v ulici Kociánova v Praze 5 se ozývá ženské volání o pomoc. Policisté po příjezdu na místo nalezli dva muže, kteří se starali o plačící ženu. Ta policistům sdělila, že jí během cesty domů přepadl neznámý muž, který jí zatáhl do křoví a tam jí znásilnil.

Po vykonání soulože proti její vůli jí pak ještě ukradl šperky a kabelku. V tom už ho ale vyrušili dva okolo procházející mladíci, kteří násilníka okřikli a odstrčili. Muž se jich zalekl a dal se na útěk. Jeden z chlapců pak prchajícího muže pronásledoval, ovšem pachatel byl rychlejší a zanedlouho mu zmizel z dohledu.  

Policisté na místě od poškozené a svědků získali popis podezřelého a směr jeho útěku. Tyto informace pak předali ostatním policistům, kteří mezitím pátrali po okolí. Zhruba po deseti minutách si jedna z hlídek pohotovostní motorizované jednotky na křižovatce ulic Jeremiášova a Bavorská všimla muže, který odpovídal popisu hledaného.

Při bližším kontaktu si navíc všimli, že je znečištěný od trávy a listí. Že jsou policisté na správné stopě, následně potvrdil i jeden ze svědků, který násilníka poznal. Policisté proto muže na místě zadrželi. Při kontrole, zda u sebe nemá zbraň, však začal být agresivní i na policisty, které se snažil fyzicky napadnout.

„Ti ho proto museli umravnit za použití donucovacích prostředků. Na služebně pak u zadrženého cizince provedli orientační zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která byla pozitivní s výsledkem téměř jedno promile,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Celý případ si následně převzali kriminalisté, kteří osmadvacetiletého Rumuna obvinili ze spáchání trestných činů znásilnění a loupež. V případě pravomocného odsouzení by mu za tyto delikty hrozil až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté v této věci podali podnět k návrhu na vzetí do vazby a do rozhodnutí soudu si cizinec počká v policejní cele.

„Nutno zmínit, že se jedná o recidivistu, který byl již ve své zemi odsouzen za dva trestné činy,“ dodala Martínková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru