Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na samotě u lesa se odehrálo drama, noční lupič vyhrožoval majitelce zapálením domu
S ukradeným autem ujel lupič jen pár kilometrů, v Dejvicích ho potkal defekt. Foto: Policie ČR

Na samotě u lesa se odehrálo drama, noční lupič vyhrožoval majitelce zapálením domu

Muž se vloupal do domu, ve kterém spala rodina včetně dvou dětí. Majitelce, která ho přistihla, vzkázal, že pokud mu nedá klíče od vozu a peněženku, dům podpálí.

V městské části Praha-Suchdol na severu Prahy je ulice Spálený mlýn. Přes den tu sice chodí docela dost lidí na procházku do malebného Tichého údolí mezi Úněticemi a Roztoky u Prahy, v noci je to opuštěná ulice prakticky bez zástavby.

Do domu v odlehlé lokalitě se v pátek na ránem vloupal osmadvacetiletý muž. Po rozbití okna v přízemí vlezl dovnitř a začal dům prohledávat. Nezvyklý hluk probudil majitelku, která se šla podívat, co se děje.

Ze schodiště zahlédla cizího muže. Ten na ni začal okamžitě křičet a požadovat klíče od vozidla a peněženku. Pokud tak neučiní, dům prý zapálí. V ruce držel dřevěnou lať.

„Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila. Poté, co lupič odjel, okamžitě zalarmovala policisty a celou událost popsala,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Rozrušená žena navíc dodala, že odcizený vůz míří pravděpodobně směrem do Dejvic, a jak se záhy ukázalo, nemýlila se.

Lupič totiž zablokoval odcizeným autem v křižovatce dejvických ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů jiné auto a pokusil se do něj nastoupit. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval až na křižovatku ulic Zelená a Zemědělská, kde byl nucen pro defekt auto odstavit a pokračovat po svých.

Do vytipované oblasti se během chvíle sjelo několik policejních vozů a policisté začali propátrávat okolí. „Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy,“ sdělil policejní mluvčí.

„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až deset let. Obviněný je stíhán vazebně,“ dodal Jan Rybanský.


Krádež benzínu v Praze 5

Dnes v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Kličkoval v protisměru

Včera ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Auto na heveru a chybějící kola

24. února 2021 v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

24. února 2021 v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Další články
Nahoru