dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
0°C
Na samotě u lesa se odehrálo drama, noční lupič vyhrožoval majitelce zapálením domu
S ukradeným autem ujel lupič jen pár kilometrů, v Dejvicích ho potkal defekt. Foto: Policie ČR

Na samotě u lesa se odehrálo drama, noční lupič vyhrožoval majitelce zapálením domu

Muž se vloupal do domu, ve kterém spala rodina včetně dvou dětí. Majitelce, která ho přistihla, vzkázal, že pokud mu nedá klíče od vozu a peněženku, dům podpálí.

V městské části Praha-Suchdol na severu Prahy je ulice Spálený mlýn. Přes den tu sice chodí docela dost lidí na procházku do malebného Tichého údolí mezi Úněticemi a Roztoky u Prahy, v noci je to opuštěná ulice prakticky bez zástavby.

Do domu v odlehlé lokalitě se v pátek na ránem vloupal osmadvacetiletý muž. Po rozbití okna v přízemí vlezl dovnitř a začal dům prohledávat. Nezvyklý hluk probudil majitelku, která se šla podívat, co se děje.

Ze schodiště zahlédla cizího muže. Ten na ni začal okamžitě křičet a požadovat klíče od vozidla a peněženku. Pokud tak neučiní, dům prý zapálí. V ruce držel dřevěnou lať.

„Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila. Poté, co lupič odjel, okamžitě zalarmovala policisty a celou událost popsala,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Rozrušená žena navíc dodala, že odcizený vůz míří pravděpodobně směrem do Dejvic, a jak se záhy ukázalo, nemýlila se.

Lupič totiž zablokoval odcizeným autem v křižovatce dejvických ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů jiné auto a pokusil se do něj nastoupit. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval až na křižovatku ulic Zelená a Zemědělská, kde byl nucen pro defekt auto odstavit a pokračovat po svých.

Do vytipované oblasti se během chvíle sjelo několik policejních vozů a policisté začali propátrávat okolí. „Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy,“ sdělil policejní mluvčí.

„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až deset let. Obviněný je stíhán vazebně,“ dodal Jan Rybanský.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru