Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Rusalku v rámci akce Opera v Šárce dorazilo mezi dvěma a třemi tisíci lidmi
Do lesního divadla dorazilo pár tisíc lidí. Foto: P6

Na Rusalku v rámci akce Opera v Šárce dorazilo mezi dvěma a třemi tisíci lidmi

Na představení Rusalka Antonína Dvořáka konané v rámci tradiční akce Opera v Šárce včera podle odhadu Prahy 6 přišlo mezi dvěma a třemi tisíci diváků. Naplnila se tak očekávání. Přírodní amfiteátr má přibližnou kapacitu zhruba deset tisíc lidí. Vzhledem k protiepidemickým opatřením šestá městská část kapacitu hlediště snížila. ČTK to včera řekl mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich.

Do míst původního přírodního divadla v Divoké Šárce se na světově známou Rusalku včera přišli podívat lidé všech generací. Mnoho jich dorazilo s dětmi. Diváci ve větších počtech přicházeli už téměř hodinu před zahájením produkce, aby si zajistili nejlepší místa.

Před představením promluvili mimo jiné zástupci Prahy 6. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) poděkoval za dodržování protiepidemických pravidel.

Vstup na akci byl zdarma. Lidé měli příležitost vidět Rusalku v provedení sólistů, orchestru, sboru a baletu Národního divadla. Rusalku hrála a zpívala Dana Burešová

Oproti avizovanému programu se role prince místo Aleše Brisceina ujal Martin Šrejma. Vodníka ztvárnil Luděk Vele, ježibabu Kateřina Jalovcová a cizí kněžnu Kateřina Hebelková.

Počasí představení přálo. Diváci byli dokonce vtaženi do děje a stali se součástí plesu na zámku, kde mohli hodovat. Na začátku druhého jednání jim herci totiž roznášeli pečené sele, rozdávali také koláčky.

Opera o třech dějstvích přesto byla pro mnohé příliš dlouhá a nevydrželi do konce. O přestávce po druhém jednání desítky diváků opustily areál.

Opera v Šárce se letos konala pošestnácté. V uplynulém roce se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnila. Rusalku letos pořadatelé vybrali vzhledem k 180. výročí narození jejího autora Antonína Dvořáka.

Ten ji napsal na libreto Jaroslava Kvapila. Ke zpracování ho Dvořákovi doporučil tehdejší ředitel Národního divadla František Adolf Šubert. Premiéra opery se konala roku 1901 v Národním divadle.


Autor: ČTK

Ladislav Pazdera na Vyšehradě

Včera v 10:31

Ladislav Pazdera se zcela oddal hře na akustickou kytaru a patří ke generaci hudebníků, která vyrostla bez žánrových hranic. Na Vyšehradě zahraje 25. dubna skladby ze svého posledního alba Chiaroscuro, kde zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých a jímavých...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Mladí ladí jazz v Praze 2

11. dubna 2024 v 07:01 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Letos už posedmé oživí Karlovo náměstí festival Mladí ladí jazz.Začíná se v 15:30 hodin.

Dagmar Filípková vystavuje v galerii Art brut

10. dubna 2024 ve 14:01

V galerii Art brut Praha v Ditrichově ulici v Praze 2 můžete navštívit výstavu Dagmar Filípkové.

Hudba bez hranic: Krása Quartet

10. dubna 2024 ve 12:57

V letošním XVI. ročníku cyklu Hudba bez hranic vystoupí 16. dubna Krása Quartet. Mladý soubor během 12 let své existence již dokázal přesvědčit pořadatele i publikum nejen špičkovou interpretací, ale i promyšlenou a pečlivě připravovanou dramaturgií a ryzím přístupem o tom, že česká kvartetní...

Další články
Nahoru