dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Na Roztylském náměstí bude vodní prvek i rekonstruován kryt z války
Výhled na Roztylské náměstí od kostela sv. Anežky České. Foto: Praha zelená

Na Roztylském náměstí bude vodní prvek i rekonstruován kryt z války

Finišuje obnova Roztylského náměstí v Praze 4-na Spořilově, kde už jsou dvě hřiště hotová. Informoval o tom místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos (ČSSD).

„Dokončení všech úprav by mělo být hotové do začátku prázdnin tak, aby si lidé z okolí mohli už o prázdninách naplno užívat dokončené Roztylské náměstí. Posledními pracemi by mělo být dokončení závlahového systému a především instalování vodního prvku,“ řekl místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos.

Rekonstruován by měl být i kryt Civilní obrany z válečných let, který byl objeven během budování dětského hřiště. „Protiletecký kryt nám částečně narušil plány při dokončení III. etapy. Z tohoto důvodu jsme museli například posunout rekultivaci trávníku na letošní jaro,“ řekl.

„Byla by ovšem škoda nevyužít tohoto objektu a jen tak jej zpětně zasypat. Naším cílem je využít krytu k připomínce historických událostí válečných let na území Spořilova,“ dodal. Pietní místo má být podle něj hotovo koncem tohoto roku – městská část to ale neovlivní, má to na starosti město. „Jsem vždy raději pesimista, tak počítám spíš se začátkem roku 2015,“ uvedl.

Bodenlos trvá na zastřešení Spořilovské

Místostarosta také řekl, že prioritou pro další roky bude oprava silničních a pěších komunikací v rámci náměstí. „V tomto směru jednáme s hlavním městem a Technickou správou komunikací. Tento záměr vyžaduje velký objem finančních prostředků. Věřím však, že se nám podaří ve spolupráci s těmito subjekt dotáhnout projekt k následné realizaci,“ sdělil.

Zároveň dodal, že nadále trvá na těžkém zastřešení Spořilovské ulice, kde je provoz a hluk. Musí to ale zainventovat především magistrát, vyjít by to mohlo přibližně na 1,8 až 2,6 miliardy korun.


Další články
Nahoru