dnes
Úterý - zatazeno
25°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Na Rohanském ostrově vznikne velké území pro rekreaci
Stezka na Rohanském ostrově dostane nový povrch a bude rozšířena. Foto: archiv P8

Na Rohanském ostrově vznikne velké území pro rekreaci

Na pravém břehu Vltavy bude v prostoru Karlína a Libně zahájena revitalizace stávajícího neutěšeného brownfieldu. Na Rohanském ostrově vznikne velká zelená plocha, která bude sloužit jak pro zachytávání povodňové vlny, tak i jako prostor pro rekreaci Pražanů.

Velikost nově vzniklého retenčního prostoru bude plocha zhruba 200 000 m3. Vzhledem k tomu, že jde o nadregionální biokoridor, bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny.

Pražští radní v úterý souhlasili s vypsáním veřejné zakázky na realizaci projektu, jejich rozhodnutí ještě musí potvrdit pražské zastupitelstvo. Předpokládané náklady na úpravu stávajícího brownfieldu jsou 130 milionů korun bez DPH.

Území bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny. „Rozšířením retenčního prostoru dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí celé řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy. Z vodohospodářského hlediska bude zajištěna přirozená retence vody v krajině během povodňových stavů,“ upřesnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Hlavní část úprav bude představovat odtěžení a odvoz zeminy, položení propojovacího potrubí, vybudování čerpací stanice, tůní, pěších cest, zpevněných ploch, vegetační úpravy a výsadba nových dřevin. V celém prostoru stavby bude snížen terén a v lokalitě vzniknou přírodní a pobytové louky.

„Úpravy území byly navrženy tak, aby došlo k co nejmenším kolizím se stávajícími okolními investicemi. Takto řešené území vytvoří zajímavý, biologicky hodnotný krajinný prvek téměř ve středu hlavního města,“ dodala radní Plamínková.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru