dnes
Pondělí - zatazeno
26°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
25°C
pozítří
Středa - jasno
28°C
Na Rohanském ostrově vznikne velké území pro rekreaci
Stezka na Rohanském ostrově dostane nový povrch a bude rozšířena. Foto: archiv P8

Na Rohanském ostrově vznikne velké území pro rekreaci

Na pravém břehu Vltavy bude v prostoru Karlína a Libně zahájena revitalizace stávajícího neutěšeného brownfieldu. Na Rohanském ostrově vznikne velká zelená plocha, která bude sloužit jak pro zachytávání povodňové vlny, tak i jako prostor pro rekreaci Pražanů.

Velikost nově vzniklého retenčního prostoru bude plocha zhruba 200 000 m3. Vzhledem k tomu, že jde o nadregionální biokoridor, bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny.

Pražští radní v úterý souhlasili s vypsáním veřejné zakázky na realizaci projektu, jejich rozhodnutí ještě musí potvrdit pražské zastupitelstvo. Předpokládané náklady na úpravu stávajícího brownfieldu jsou 130 milionů korun bez DPH.

Území bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny. „Rozšířením retenčního prostoru dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí celé řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy. Z vodohospodářského hlediska bude zajištěna přirozená retence vody v krajině během povodňových stavů,“ upřesnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Hlavní část úprav bude představovat odtěžení a odvoz zeminy, položení propojovacího potrubí, vybudování čerpací stanice, tůní, pěších cest, zpevněných ploch, vegetační úpravy a výsadba nových dřevin. V celém prostoru stavby bude snížen terén a v lokalitě vzniknou přírodní a pobytové louky.

„Úpravy území byly navrženy tak, aby došlo k co nejmenším kolizím se stávajícími okolními investicemi. Takto řešené území vytvoří zajímavý, biologicky hodnotný krajinný prvek téměř ve středu hlavního města,“ dodala radní Plamínková.


Praha 6: Prezentace nové podoby Macharova náměstí

16. června 2018 v 08:07

Praha 6 pořádá veřejnou prezentaci nové podoby Macharova náměstí za účasti autorů vítězného návrhu. Prezentace se uskuteční na náměstí u infostojanů v úterý 19. června od 18 hodin.

Tři pražské Klokánky dostanou od Prahy dotaci

15. června 2018 v 19:45

Zastupitelstvo Prahy na návrh radního pro sociální oblast Daniela Hodka schválilo poskytnutí jednorázové neinvestiční dotace ve výši 4 882 000 korun třem pražským Zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek Fondu ohrožených dětí. 

Praha 13 plná květin

15. června 2018 v 10:10

Máte krásně rozkvetlou předzahrádku, zahrádku nebo balkon plný květin? Zapojte se do fotosoutěže radnice Prahy 13, kterou také letos vyhlašuje předseda výboru pro výchovu a vzdělávání Vít Bobysud.

Židle s „oteklými kotníky“ je i v Praze 13

15. června 2018 v 09:57

Na závažné onemocnění srdce upozorňují oranžové židle s „oteklými kotníky“, na které v těchto dnech můžete narazit na různých místech hlavního města. V Praze 13 se oranžová židle objevila před budovou radnice na Slunečním náměstí.

Piknik v zahradě. Den otevřených dveří a francouzský trh na velvyslanectví

15. června 2018 v 05:32

Buquoyský palác se otevře veřejnosti v pátek 22. června od 11 do 17 hodin. Nezmeškejte tuto příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. U vstupu bude k dispozici malý průvodce.

Další články
Nahoru