Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dětská PrahaLetní Praha

Na Rodinné výzvě si v Praze 11 zasoutěží děti od tří let, jejich rodiče i prarodiče

Přesně po roce, v sobotu 11. září, se Centrální park Prahy 11 promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Stanoviště se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. 

Rodinnou výzvu pořádá v rámci akce radnice jedenácté městské části – Dnů Prahy 11 – zdravotnické zařízení FYZIOklinika se svými partnery a sportovními kluby Jižního Města. Obvykle se koná dvakrát do roka a loni se jí zúčastnilo 771 soutěžících v 249 týmech, termíny v červnu 2020 a 2021 byly kvůli covidu-19 zrušeny. Podobný zájem organizátoři čekají i u chystaného 11. ročníku Rodinné výzvy.

„Úkoly jsou vymyšleny tak, aby prověřily pohybovou zdatnost dětí od tří let, ale i jejich rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Každé stanoviště se umí přizpůsobit všem věkovým kategoriím a plnění úkolů je tak zábavou pro celou rodinu. Účast není nijak časově omezena, někomu akce zabere dvě hodiny, jiný může soutěžit déle. Podle aktuálních vládních opatření bude k účasti potřeba prokázat bezinfekčnost, a to průkazem o očkování proti covidu-19 anebo negativním testem. Lidem, kteří budou antigenní test pro vstup potřebovat a nebudou mít nárok na test placený státem, tento test provede na své náklady sama FYZIOklinika v jejím zdravotnickém stanu přímo v parku,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky.

Ani letos by neměly na akci chybět disciplíny jako jízda na koloběžkách, dovednosti s fotbalovým nebo basketbalovým míčem, lukostřelba, bojové umění, tanec, úkoly pro rozvoj jemné motoriky a mnoho dalšího.

„Každé stanoviště je jiné a pro účast v soutěži není nutné absolvovat je všechny. Ve vybraných úkolech pak za tým soutěží vždy jeden dospělý a jedno dítě. Na startu dostane rodina ke jménu přidělené pořadové číslo, kterým se bude na stanovištích prokazovat. Díky vlastní mobilní aplikaci, do které se zapisují body získané na stanovištích, je možné sledovat průběžné i finální pořadí všech zúčastněných. Na stanovištích se netvoří žádné zásadní fronty a vyhlášení vítězů s předáním cen proběhne okamžitě po ukončení akce v 17 hodin,“ dodal Bílek.

Rodinná výzva odstartuje v sobotu 11. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Začátek plnění úkolů však už záleží na každé rodině zvlášť. Kromě soutěže o hodnotné ceny je na programu také řada nesoutěžních aktivit, jako například fitness pro maminky s kočárky, tzv. Strollering.

„Kdo nechce soutěžit, nemusí. Mnoho zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělí třeba využijí stan s fyzioterapeutickou poradnou zdarma. K dispozici bude také stánek se zmrzlinou, včetně stánku s teplými jídly a nápoji,“ doplnil Bílek.

Pro účast ve hře o hodnotné ceny je nutná on-line registrace předem.

Program:
Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00


Autor: TZ, red

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Praha 9: Diskotéka pro děti

Dnes v 07:49

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Struny dětem zvou na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Dnes v 07:19

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. 

Den plný Pokémonů na radnici

6. února 2023 v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

4. února 2023 v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Břevnovský masopust

2. února 2023 v 11:10

Břevnovský masopustní průvod projde Břevnovem v úterý 21. února. Vyjde od křižovatky Bělohorská-Pod Královkou. Sraz masek je v 15:45, v 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem radnice Prahy 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek na svoji cestu po Bělohorské až do břevnovského...

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Vítání nejmladších občánků Prahy 11 na Chodovské tvrzi

31. ledna 2023 v 09:43

Ve středu 25. ledna proběhlo za účasti místostarosty Prahy 11 Jana Jaroše v obřadní síni Chodovské tvrze další vítání nejmladších občánků Prahy 11.

Praha 14: Zimní kouzelná stezka

30. ledna 2023 ve 20:25

Na výpravu v Praze 14 se můžete vydat neděli 26. února od 15 do 17 hodin.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

Pohádky na Vyšehradě

27. ledna 2023 v 15:47

Počínaje nedělí 29. ledna až do neděle 26. února se mohou děti těšit na pohádky.

Další články
Nahoru