Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská PrahaLetní Praha

Na Rodinné výzvě si v Praze 11 zasoutěží děti od tří let, jejich rodiče i prarodiče

Přesně po roce, v sobotu 11. září, se Centrální park Prahy 11 promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Stanoviště se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. 

Rodinnou výzvu pořádá v rámci akce radnice jedenácté městské části – Dnů Prahy 11 – zdravotnické zařízení FYZIOklinika se svými partnery a sportovními kluby Jižního Města. Obvykle se koná dvakrát do roka a loni se jí zúčastnilo 771 soutěžících v 249 týmech, termíny v červnu 2020 a 2021 byly kvůli covidu-19 zrušeny. Podobný zájem organizátoři čekají i u chystaného 11. ročníku Rodinné výzvy.

„Úkoly jsou vymyšleny tak, aby prověřily pohybovou zdatnost dětí od tří let, ale i jejich rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Každé stanoviště se umí přizpůsobit všem věkovým kategoriím a plnění úkolů je tak zábavou pro celou rodinu. Účast není nijak časově omezena, někomu akce zabere dvě hodiny, jiný může soutěžit déle. Podle aktuálních vládních opatření bude k účasti potřeba prokázat bezinfekčnost, a to průkazem o očkování proti covidu-19 anebo negativním testem. Lidem, kteří budou antigenní test pro vstup potřebovat a nebudou mít nárok na test placený státem, tento test provede na své náklady sama FYZIOklinika v jejím zdravotnickém stanu přímo v parku,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky.

Ani letos by neměly na akci chybět disciplíny jako jízda na koloběžkách, dovednosti s fotbalovým nebo basketbalovým míčem, lukostřelba, bojové umění, tanec, úkoly pro rozvoj jemné motoriky a mnoho dalšího.

„Každé stanoviště je jiné a pro účast v soutěži není nutné absolvovat je všechny. Ve vybraných úkolech pak za tým soutěží vždy jeden dospělý a jedno dítě. Na startu dostane rodina ke jménu přidělené pořadové číslo, kterým se bude na stanovištích prokazovat. Díky vlastní mobilní aplikaci, do které se zapisují body získané na stanovištích, je možné sledovat průběžné i finální pořadí všech zúčastněných. Na stanovištích se netvoří žádné zásadní fronty a vyhlášení vítězů s předáním cen proběhne okamžitě po ukončení akce v 17 hodin,“ dodal Bílek.

Rodinná výzva odstartuje v sobotu 11. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Začátek plnění úkolů však už záleží na každé rodině zvlášť. Kromě soutěže o hodnotné ceny je na programu také řada nesoutěžních aktivit, jako například fitness pro maminky s kočárky, tzv. Strollering.

„Kdo nechce soutěžit, nemusí. Mnoho zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělí třeba využijí stan s fyzioterapeutickou poradnou zdarma. K dispozici bude také stánek se zmrzlinou, včetně stánku s teplými jídly a nápoji,“ doplnil Bílek.

Pro účast ve hře o hodnotné ceny je nutná on-line registrace předem.

Program:
Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00


Autor: TZ, red

Podzimní Folimanka pro děti: Jak koťátko zapomnělo mňoukat

Včera v 06:44

Klub dvojka pro děti a rodiče zve v sobotu 23. října na představení Divadla Úsměv Ludmily Frištenské.

Podzimní Folimanka pro děti: Výroba draků

20. října 2021 v 09:36

Klub dvojka pro děti a rodiče zve ve čtvrtek 21. října na kreativní dílnu.

Soutěž Finanční gramotnost začala

20. října 2021 v 09:03

Školáci se každý rok utkávají v Soutěži finanční gramotnost. Nejnovější ročník odstartoval a hlásit se do něj mohou děti prostřednictvím svých škol až do poloviny prosince.

Dětské pořady FOK zahájí program o Mozartu a Haydnovi

20. října 2021 v 08:09

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK startuje programy pro rodiny s dětmi. Oblíbený cyklus Orchestr na dotek přiblíží dětem významné skladatele pod vedením dirigenta Jana Kučery. 

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstava obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Další články
Nahoru