Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

Na Rodinné výzvě si v Praze 11 zasoutěží děti od tří let, jejich rodiče i prarodiče

Přesně po roce, v sobotu 11. září, se Centrální park Prahy 11 promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Stanoviště se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. 

Rodinnou výzvu pořádá v rámci akce radnice jedenácté městské části – Dnů Prahy 11 – zdravotnické zařízení FYZIOklinika se svými partnery a sportovními kluby Jižního Města. Obvykle se koná dvakrát do roka a loni se jí zúčastnilo 771 soutěžících v 249 týmech, termíny v červnu 2020 a 2021 byly kvůli covidu-19 zrušeny. Podobný zájem organizátoři čekají i u chystaného 11. ročníku Rodinné výzvy.

„Úkoly jsou vymyšleny tak, aby prověřily pohybovou zdatnost dětí od tří let, ale i jejich rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Každé stanoviště se umí přizpůsobit všem věkovým kategoriím a plnění úkolů je tak zábavou pro celou rodinu. Účast není nijak časově omezena, někomu akce zabere dvě hodiny, jiný může soutěžit déle. Podle aktuálních vládních opatření bude k účasti potřeba prokázat bezinfekčnost, a to průkazem o očkování proti covidu-19 anebo negativním testem. Lidem, kteří budou antigenní test pro vstup potřebovat a nebudou mít nárok na test placený státem, tento test provede na své náklady sama FYZIOklinika v jejím zdravotnickém stanu přímo v parku,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky.

Ani letos by neměly na akci chybět disciplíny jako jízda na koloběžkách, dovednosti s fotbalovým nebo basketbalovým míčem, lukostřelba, bojové umění, tanec, úkoly pro rozvoj jemné motoriky a mnoho dalšího.

„Každé stanoviště je jiné a pro účast v soutěži není nutné absolvovat je všechny. Ve vybraných úkolech pak za tým soutěží vždy jeden dospělý a jedno dítě. Na startu dostane rodina ke jménu přidělené pořadové číslo, kterým se bude na stanovištích prokazovat. Díky vlastní mobilní aplikaci, do které se zapisují body získané na stanovištích, je možné sledovat průběžné i finální pořadí všech zúčastněných. Na stanovištích se netvoří žádné zásadní fronty a vyhlášení vítězů s předáním cen proběhne okamžitě po ukončení akce v 17 hodin,“ dodal Bílek.

Rodinná výzva odstartuje v sobotu 11. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Začátek plnění úkolů však už záleží na každé rodině zvlášť. Kromě soutěže o hodnotné ceny je na programu také řada nesoutěžních aktivit, jako například fitness pro maminky s kočárky, tzv. Strollering.

„Kdo nechce soutěžit, nemusí. Mnoho zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělí třeba využijí stan s fyzioterapeutickou poradnou zdarma. K dispozici bude také stánek se zmrzlinou, včetně stánku s teplými jídly a nápoji,“ doplnil Bílek.

Pro účast ve hře o hodnotné ceny je nutná on-line registrace předem.

Program:
Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00


Autor: TZ, red

Vycházka po Malostranském hřbitově

Dnes ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

Za jedničku z přírodovědy do zoo za korunu

Dnes v 11:23

Konec školního roku oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek, 30. června, budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 korunu. 

Výstava 48 Portraits v pražské Karpuchina Gallery

Dnes v 07:46

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, od 23. června do 14. srpna vystavuje soubor s názvem 48 Portraits. Jde o 48 portrétů, na nichž kontroverzní umělec The Wa zachytil opuštěné psy z útulků.

Tradiční Francouzský trh letos již po patnácté

Dnes v 07:35

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší...

Prosecká zastaveníčka zvou na poslední červnový koncert

Včera ve 21:46

Další z Cyklu komorních koncertů Prahy 9 v úterý 28. června v Parku Přátelství. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

Pohádka Na Dvorečku: Vojta a strašidla

Včera ve 21:12

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Festival KoresponDance zve na mezinárodní současný tanec, pohybové divadlo i nový cirkus

Včera ve 20:07

Mašiny, kabely či cívky se stanou kulisami první části mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance, který vstupuje do své první dekády. Jeho představení se odehrají v neobvyklém továrním prostoru Prakab Pražské kabelovny za plného...

Oslava příchodu léta na festivalu radosti

Včera v 16:34

Začátek prázdnin v Praze nabízí festival vozů Ratha yatra, kde vás čeká zpěv, tanec a vynikající jídlo zdarma.

Výstava v Praze 2: Fenomén kočka

Včera v 10:45

Od 1. července do 26. srpna se v knihovně Antonína Švehly v Praze 2 koná výstava Feomén Kočka.

Koncert: Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

25. června 2022 v 10:20

V pondělí 27. června se v Praze 2 koná koncert duchovní hudby. Vstup je zdarma. Začíná v 16 hodin.

V Cross Clubu vystoupí Daniel Romano

24. června 2022 v 10:04

Country, psychedelie, folk, rock’n'roll i punk. Daniel Romano, kanadský hudebník s několika nominacemi na prestižní ceny Juno Awards a Polaris Music Prize 26. června poprvé v Praze. Jako hosté vystoupí Adrian T. Bell a americká písničkářka Carson McHone

FOK zahraje s Tomášem Klusem

24. června 2022 v 07:58

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě.

Další články
Nahoru