dnes
Sobota - skorojasno
17°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
16°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Na rekonstrukci bytů dá Praha městským částem přes 330 milionů korun
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Na rekonstrukci bytů dá Praha městským částem přes 330 milionů korun

Celkem 487 nových bytů pro rodiny pomůže zrekonstruovat či postavit městským částem pražský magistrát. Dohromady vyčlení pro osm čtvrtí více jak 330 milionů korun. Největší podíl získá Praha 11, kde chce radnice revitalizovat multifunkční objekt „Sandra“. Vyplývá to z materiálu, který včera schválili pražští radní.

Právě pro podobné účely byl v roce 2015 zřízen Fond rozvoje dostupného bydlení na území Prahy, který je tvořen zejména příjmy z prodeje bytových domů. Peníze následně magistrát poskytuje městským částem, které o ně zažádají, na rekonstrukci či výstavbu nových bytů.

Praha 11 už dostala stavební povolení na revitalizaci ubytovny Sandra, kde rekonstrukcí vznikne i sál pro potřeby radnice městské části. Celkové náklady městská část odhaduje na 222,8 milionu korun. Pokud pražští zastupitelé materiál schválí, městská část z fondu dostane 200,5 milionu korun. V blízkosti budovy radnice plánuje stavbu parkovacího domu s 500 parkovacími místy.

Praha 3 má například k dispozici 298 bytů, které však nejsou v obyvatelném stavu. Desítky milionů korun z fondu však urychlí jejich rekonstrukci. Většina z nich bude navíc bezbariérových. „Jsem velice rád, že pomůžeme z Fondu financovat rekonstrukce 487 bytů v různých městských částech. Ty pomohou nejen mladým rodinám k dostupnému bydlení, ale také například seniorům nebo handicapovaným lidem, kteří mají často problémy najít ideální byt,“ řekl radní pro oblast bydlení Radek Lacko (ANO), který návrh na využití Fondu na úterním jednání Rady hl. m. Prahy předkládal. 

Kromě již zmíněných investic v Praze 3 a 11 za 250 milionů korun zajistí bydlení pro obyvatele Prahy také Praha 8. Ta na opravy přibližně padesátky bytů využije z Fondu 20 milionů korun. Ty pak budou sloužit výhradně k azylovému bydlení nebo pro seniory. Některé z bytů se také nacházejí v domech s pečovatelskou službou.

Další miliony využije také Praha 15, která chce dokončit rekonstrukci projektu v Herbenově ulici. Poslední čtyři městské části chtějí využít na podobné rekonstrukce celkem 59 milionů korun.

Ty se budou týkat výstavby třetího pavilonu pro Centrum sociálních služeb v Běchovicích, úpravy a rekonstrukce Centra sociálních služeb v Březiněvsi, výstavby 26 bytů v Lysolajích a také výstavby bytového domu AKCÍZ v Ďáblicích. Poskytnutí finanční pomoci z Fondu ještě musí schválit pražské zastupitelstvo.


Praha spustila Golemio - největší městský datový projekt v České republice

Dnes v 07:33

Městská firma Operátor ICT, která je Prahou pověřena k zavádění inovací do života města, spustila zatím největší městský datový projekt v ČR. Datová platforma Golemio bude sloužit jako jednotné informační místo, kde se budou sbíhat a vyhodnocovat důležitá data o chodu metropole. Takové jednotné...

Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

21. června 2018 v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

20. června 2018 v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

20. června 2018 v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Další články
Nahoru