dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Na rekonstrukce pražských ulic půjde letos víc peněz

Na jednání pražského zastupitelstva byl ve čtvrtek 19. února schválen roční rozpočet Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK). Pro letošní rok jsou plánovány investice v celkové hodnotě 1.102,641 mil. korun a na opravy a souvislou údržbu komunikací TSK vynaloží až 500 mil. korun.

„Komunikace na území hlavního města nejsou v příliš dobrém stavu, proto jsme pro tento rok přistoupili k navýšení rozpočtu, který je určen na rekonstrukce ulic a další rozvoj technologií na pozemních komunikacích v metropoli,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

K významným investičním akcím TSK bude v letošním roce patřit rekonstrukce Libeňského mostu, který je v havarijním stavu a kompletní rekonstrukce se dočkají také ulice Bělehradská, Kodaňská, Bubenská a první etapou začne rozsáhlá oprava Vršovické ulice. Dále je v plánu celá řada protihlukových opatření, jako je příkladně stavba protihlukové stěny na Spořilovském plácku, na Cínovecké ulici nebo mobilní protihluková stěna v ulici Spořilovská.

„I v letošním roce budeme pokračovat v projektech Praha bez bariér a Akce BESIP, kde je připravena rekonstrukce křižovatky ulic V Rovinách x Horáčkova a malá okružní křižovatka Národních hrdinů x Nad rybníkem. Součástí akcí jsou úpravy přechodů pro chodce, výstavby dělících ostrůvků a modernizaci světelného signalizačního zařízení,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává: „ plánujeme také pokračovat v rozvoji sítě cyklotras a cyklostezek v Praze.“

Oprav a výměny povrchů se dočkají ulice Nuselská, Kroftova, Bieblova, Na Neklance, Štěpánská, Československého exilu – 4.etapa, Vinohradská, Českobrodská, Novodvorská, Hornocholupická, Prosecká a celá řada dalších.

Významnou akcí letošní stavební sezóna bude pokračování rekonstrukce Nuselského mostu a pokračování v akci „Zkapacitnění Štěrboholské radiály“, kde dojde k výměně povrchů na tzv. severní větvi a přilehlých komunikacích. Na tyto akce budou přiděleny finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru