dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
24°C
Na radotínském sídlišti se našla láhev se žíravinou
Nález lahve s nebezpečnou látkou. Foto: MP Praha

Na radotínském sídlišti se našla láhev se žíravinou

Díky pozorné oznamovatelce strážníci zajistili místo s doutnající lahví plné chemikálií. Nález si následně převzali přivolaní hasiči. 

Včera odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v ulici Sídliště v Radotíně leží na trávníku láhev s neznámou chemikálií a doutná.

Na místo byla vyslána autohlídka, která místo nálezu zajistila proti vstupu nepovolaných osob. Přivolaní specialisté z chemické jednotky pražských hasičů následně zjistili, že se jedná o silně žíravou koncentrovanou kyselinu dusičnou, ze které se na vzduchu uvolňují nebezpečné jedovaté plyny.

„Hasiči poté nález zajistili a odvezli k likvidaci. Na místo byla dále přivolána Policie ČR a informován byl i místně příslušný úřad městské části.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Dnes v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Dnes v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru