dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Na radotínském sídlišti se našla láhev se žíravinou
Nález lahve s nebezpečnou látkou. Foto: MP Praha

Na radotínském sídlišti se našla láhev se žíravinou

Díky pozorné oznamovatelce strážníci zajistili místo s doutnající lahví plné chemikálií. Nález si následně převzali přivolaní hasiči. 

Včera odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v ulici Sídliště v Radotíně leží na trávníku láhev s neznámou chemikálií a doutná.

Na místo byla vyslána autohlídka, která místo nálezu zajistila proti vstupu nepovolaných osob. Přivolaní specialisté z chemické jednotky pražských hasičů následně zjistili, že se jedná o silně žíravou koncentrovanou kyselinu dusičnou, ze které se na vzduchu uvolňují nebezpečné jedovaté plyny.

„Hasiči poté nález zajistili a odvezli k likvidaci. Na místo byla dále přivolána Policie ČR a informován byl i místně příslušný úřad městské části.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru