dnes
Pátek - jasno
1°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
8°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
11°C
Na radnici Prahy 5 jsou nově platební automaty
V přízemí radnice jsou nově nainstalované dva samoobslužné platební automaty. Foto: Praha 5

Na radnici Prahy 5 jsou nově platební automaty

Praha 5 přichází s další službou, která by měla vést ke zmenšení front na přepážkách, urychlení vyřizování nejrůznějších dokladů a odlehčení pokladně. Pomohou v tom nově nainstalované dva samoobslužné platební automaty, které přijímají platbu za správní poplatky jak v hotovosti, tak kartou. Automaty se nachází v přízemí radnice vedle vstupní haly. 

Automaty je možné využít na různé typy poplatků v rámci agendy Czech POINT, osobních dokladů, evidence obyvatel, ověřování podpisu, kopie listin nebo výpisů z insolvenčního rejstříku, katastru nemovitostí, trestního rejstříku aj.

Návod na použití je umístěn přímo na platebním automatu. Při platbě v hotovosti malé částky, např. 50 korun vyšší hodnotou bankovky např. 1000 korun, může automat platbu odmítnout z důvodu nedostatku příslušných bankovek k vrácení.

Platební automat nebude sloužit k rozměňování bankovek, ale aby se občanům zvýšil komfort při platbách. Možnost zaplatit na pokladně v hotovosti i kartou, případně využít pomoci zaměstnankyně pokladny, zůstává zachována.


Další články
Nahoru