Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Na radnici Prahy 3 byla odhalena busta Václava Havla, zůstane tam půl roku
Bustu odhalili členové vedení Prahy 3. Foto: P3

Na radnici Prahy 3 byla odhalena busta Václava Havla, zůstane tam půl roku

Na radnici Prahy 3 včera její zástupci slavnostně odhalili bustu Václava Havla. Datum 10. prosince spojuje Mezinárodní den lidských práv i 33. výročí první povolené demonstrace na Škroupově náměstí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Zuzana Křížková.

„Prezident Havel je symbolem nejen pro celou Českou republiku, ale i pro Prahu 3. Málo se ví, že jeho významné životní události se staly právě u nás,“ uvedl radní Prahy 3 pro kulturu Pavel Křeček (STAN). 

Na místní radnici uzavřel Václav Havel v roce 1964 a 1997 sňatek.  „10. prosince 1988 pronesl projev na první oficiálně povolené manifestaci opozičních seskupení na Škroupově náměstí u příležitosti 40. výročí vyhlášení Všeobecné deklarace lidských práv,“ dodal radní.

Všeobecnou deklaraci lidských práv vyhlásilo Valné shromážděním OSN v roce 1948 a právě Mezinárodní den lidský práv ji každoročně 10. prosince připomíná. 

Autorem portrétní busty Václava Havla je Jan Padyšák. Je zhotovena z akrystalu s dřevěným podstavcem. V mezipatře historické budovy radnice Prahy 3 bude umístěna do konce května příštího roku, pak se vrátí do soukromé sbírky, ze které byla na úřad zapůjčena. 


Autor: red

Praha 13 má přijít o dvě pobočky, záměr České pošty chce zvrátit

Dnes ve 14:06

Od července plánuje Česká pošta zrušit dvě ze čtyř poboček v Praze 13. Vedení městské části s tím nesouhlasí, podle něj to občany omezí. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).  

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru