dnes
Sobota - skorojasno
10°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
8°C
Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska
Tramvajová linka číslo 13 bude na čtyři měsíce zrušena. Foto: JP

Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska

V sobotu 9. března začne čtyřměsíční oprava dvoukilometrového úseku tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Obyvatelé této oblasti dlouho žili v přesvědčení, že zároveň bude realizována kompletní rekonstrukce ulice. Původně to sice bylo v plánu, ale magistrátu se práce nepodařilo sladit, takže za pár let bude ulice rozkopána znovu. Lidé jsou právěm naštvaní, stovkami stížností zaplavili radnici Prahy 2. „My za to přitom nemůžeme, oprava je v režii hlavního města,“ sdělil místostarosta druhé městské části Jan Korseska (ODS), který má ve vedení městské části na starost oblast dopravy i oblast financí a investic.

Důvodem, proč o víkendu nezačne s opravou trati i celková oprava Vinohradské, je ten, že magistrátní odbor investic prozatím nemá k rekonstrukci všechna povolení. Nejspíše tak začne s pracemi až v roce 2021. A do té doby se nemohlo čekat s opravou trati, protože ta je ve špatném technickém stavu. Postavena byla v roce 1980.

„Etapizace oprav Vinohradské je výsledkem rozhodnutí předchozího vedení Prahy. Po kolapsu Husitské ulice namísto lepšího plánování bývalé vedení od opravy raději úplně upustilo a svůj postup při plánování ani nekoordinovalo s Institutem plánování a rozvoje Prahy,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

I když tedy není vina na straně radnice Prahy 2, na úřad se v posledních dnech valí stovky stížností. Lidé posílají rozhořčené emaily i dopisy a volají. Kromě vzteku mají také řadu dotazů na opatření a průběh prací.

„Při realizaci všech staveb na území Prahy 2, tedy i při rekonstrukci Vinohradské ulice, žádáme investory o koordinaci prací a souvisejících opatření tak, aby byly dopady na obyvatele i podnikatele naší městské části co nejsnesitelnější. Koordinace na této stavbě se z mého pohledu vůbec nepovedla. Naopak dobře připravené jsou objízdné trasy, náhradní autobusová doprava a informace. Radnice Prahy 2 je připravena v maximální míře přenášet informace o všech změnách i o možnostech, jak se komplikacím nejlépe vyhnout. Je však nutné zdůraznit, že Praha 2 má se stavbou společné jenom území,“ sdělil místostarosta Jan Korseska (ODS).

Pro rozčarování lidí, kteří v oblasti bydlí, má pochopení. „V rámci příprav na rekonstrukci byly zorganizovány dvě schůzky s občany, kteří si ulicí prošli za účasti zástupci města i Institutu plánování a rozvoje. Měli dohromady stovky podnětů a připomínek, některé byly zapracovány do konečného projektu budoucí podoby ulice. Šlo například o šířku chodníků a cyklostezek, zeleň nebo umístění kontejnerů na separovaný odpad. Byli připraveni na to, že se vše udělá naráz, že omezení životního komfortu během prací bude vykoupeno moderní podobou ulice. A najednou se dozvěděli, že se ulice bude opravovat nadvakrát, přičemž obě etapy bude od sebe dělit několik let,“ řekl Korseska.

„Ale radnice Prahy 2 za tento nešťastný scénář skutečně nemůže. I když rekonstrukce trati i ulice probíhá na území Prahy 2, úřad je pouze v roli pozorovatele,“ dodal místostarosta. 


Část Malešické ulice čeká od pondělí kompletní rekonstrukce

20. února 2020 v 18:34

Od pondělí 24. února do konce července chystá Technická správa komunikací rekonstrukci ulice Malešická, a to v úseku ulic K Červenému dvoru a Olgy Havlové. V tomto úseku bude po dobu rekonstrukce Malešická neprůjezdná v obou směrech.

Rekonstrukce tramvajové trati v Sokolovské ulici omezí dopravu i parkování

18. února 2020 v 15:15

V termínu od 28. února do 8. dubna proběhne rekonstrukce tramvajové trati v Sokolovské ulici, v úseku mezi Poliklinikou Vysočany a náměstím OSN. Tramvajový provoz bude vyloučen. Sokolovská bude pro auta v uvedeném úseku uzavřena ve směru z centra, průjezd ve směru do centra zůstane zachován....

Ve čtvrtek v noci bude uzavřen Bubenečský tunel

18. února 2020 v 09:46

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel uzavřen od 20. února od 23 hodin do 21. února do 5 hodin.

Od pondělí začne oprava Poděbradské

18. února 2020 v 07:08

V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v Poděbradské ulici v 535 metrů dlouhém úseku Čerpadlová – Podkovářská. Oprava bude probíhat pouze ve směru z centra a potrvá do května.

Kolem stavby bytového domu Jurkovičkova jsou uzavřeny cesty

15. února 2020 v 10:32

V ulicích Stříbrského a Jurkovičova v Praze 11 jsou dočasně uzavřeny komunikace v okolí stavby bytového domu.

Dopravní omezení na Vršovické a Otakarově

14. února 2020 v 07:22

V souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničních mostů přes ulice Vršovická a Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží budou od 16. února zavedena v několika etapách další dopravní opatření.

Další články
Nahoru