dnes
Středa - prehanky-dest
22°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska
Tramvajová linka číslo 13 bude na čtyři měsíce zrušena. Foto: JP

Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska

V sobotu 9. března začne čtyřměsíční oprava dvoukilometrového úseku tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Obyvatelé této oblasti dlouho žili v přesvědčení, že zároveň bude realizována kompletní rekonstrukce ulice. Původně to sice bylo v plánu, ale magistrátu se práce nepodařilo sladit, takže za pár let bude ulice rozkopána znovu. Lidé jsou právěm naštvaní, stovkami stížností zaplavili radnici Prahy 2. „My za to přitom nemůžeme, oprava je v režii hlavního města,“ sdělil místostarosta druhé městské části Jan Korseska (ODS), který má ve vedení městské části na starost oblast dopravy i oblast financí a investic.

Důvodem, proč o víkendu nezačne s opravou trati i celková oprava Vinohradské, je ten, že magistrátní odbor investic prozatím nemá k rekonstrukci všechna povolení. Nejspíše tak začne s pracemi až v roce 2021. A do té doby se nemohlo čekat s opravou trati, protože ta je ve špatném technickém stavu. Postavena byla v roce 1980.

„Etapizace oprav Vinohradské je výsledkem rozhodnutí předchozího vedení Prahy. Po kolapsu Husitské ulice namísto lepšího plánování bývalé vedení od opravy raději úplně upustilo a svůj postup při plánování ani nekoordinovalo s Institutem plánování a rozvoje Prahy,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

I když tedy není vina na straně radnice Prahy 2, na úřad se v posledních dnech valí stovky stížností. Lidé posílají rozhořčené emaily i dopisy a volají. Kromě vzteku mají také řadu dotazů na opatření a průběh prací.

„Při realizaci všech staveb na území Prahy 2, tedy i při rekonstrukci Vinohradské ulice, žádáme investory o koordinaci prací a souvisejících opatření tak, aby byly dopady na obyvatele i podnikatele naší městské části co nejsnesitelnější. Koordinace na této stavbě se z mého pohledu vůbec nepovedla. Naopak dobře připravené jsou objízdné trasy, náhradní autobusová doprava a informace. Radnice Prahy 2 je připravena v maximální míře přenášet informace o všech změnách i o možnostech, jak se komplikacím nejlépe vyhnout. Je však nutné zdůraznit, že Praha 2 má se stavbou společné jenom území,“ sdělil místostarosta Jan Korseska (ODS).

Pro rozčarování lidí, kteří v oblasti bydlí, má pochopení. „V rámci příprav na rekonstrukci byly zorganizovány dvě schůzky s občany, kteří si ulicí prošli za účasti zástupci města i Institutu plánování a rozvoje. Měli dohromady stovky podnětů a připomínek, některé byly zapracovány do konečného projektu budoucí podoby ulice. Šlo například o šířku chodníků a cyklostezek, zeleň nebo umístění kontejnerů na separovaný odpad. Byli připraveni na to, že se vše udělá naráz, že omezení životního komfortu během prací bude vykoupeno moderní podobou ulice. A najednou se dozvěděli, že se ulice bude opravovat nadvakrát, přičemž obě etapy bude od sebe dělit několik let,“ řekl Korseska.

„Ale radnice Prahy 2 za tento nešťastný scénář skutečně nemůže. I když rekonstrukce trati i ulice probíhá na území Prahy 2, úřad je pouze v roli pozorovatele,“ dodal místostarosta. 


Rašínovo nábřeží směrem z centra je uzavřeno

13. července 2020 v 09:59

Od dnešního dne do 21. července je uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra.

Dopravní omezení v ulicích Sokolská, Legerova a Mezibranská

12. července 2020 ve 22:48

Od 13. července do 4. září bude omezen provoz na Sokolské, Legerově, Mezibranské a některých přilehlých komunikacích v Praze 1 a 2. Důvodem jsou stavební úpravy plynovodů. Práce a související dopravní opatření budou probíhat po etapách.

Dopravní omezení v Argentinské

10. července 2020 v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

9. července 2020 v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Další články
Nahoru