dnes
Čtvrtek - skorojasno
17°C
zítra
Pátek - polojasno
20°C
pozítří
Sobota - polojasno
21°C
Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska
Tramvajová linka číslo 13 bude na čtyři měsíce zrušena. Foto: JP

Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska

V sobotu 9. března začne čtyřměsíční oprava dvoukilometrového úseku tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Obyvatelé této oblasti dlouho žili v přesvědčení, že zároveň bude realizována kompletní rekonstrukce ulice. Původně to sice bylo v plánu, ale magistrátu se práce nepodařilo sladit, takže za pár let bude ulice rozkopána znovu. Lidé jsou právěm naštvaní, stovkami stížností zaplavili radnici Prahy 2. „My za to přitom nemůžeme, oprava je v režii hlavního města,“ sdělil místostarosta druhé městské části Jan Korseska (ODS), který má ve vedení městské části na starost oblast dopravy i oblast financí a investic.

Důvodem, proč o víkendu nezačne s opravou trati i celková oprava Vinohradské, je ten, že magistrátní odbor investic prozatím nemá k rekonstrukci všechna povolení. Nejspíše tak začne s pracemi až v roce 2021. A do té doby se nemohlo čekat s opravou trati, protože ta je ve špatném technickém stavu. Postavena byla v roce 1980.

„Etapizace oprav Vinohradské je výsledkem rozhodnutí předchozího vedení Prahy. Po kolapsu Husitské ulice namísto lepšího plánování bývalé vedení od opravy raději úplně upustilo a svůj postup při plánování ani nekoordinovalo s Institutem plánování a rozvoje Prahy,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

I když tedy není vina na straně radnice Prahy 2, na úřad se v posledních dnech valí stovky stížností. Lidé posílají rozhořčené emaily i dopisy a volají. Kromě vzteku mají také řadu dotazů na opatření a průběh prací.

„Při realizaci všech staveb na území Prahy 2, tedy i při rekonstrukci Vinohradské ulice, žádáme investory o koordinaci prací a souvisejících opatření tak, aby byly dopady na obyvatele i podnikatele naší městské části co nejsnesitelnější. Koordinace na této stavbě se z mého pohledu vůbec nepovedla. Naopak dobře připravené jsou objízdné trasy, náhradní autobusová doprava a informace. Radnice Prahy 2 je připravena v maximální míře přenášet informace o všech změnách i o možnostech, jak se komplikacím nejlépe vyhnout. Je však nutné zdůraznit, že Praha 2 má se stavbou společné jenom území,“ sdělil místostarosta Jan Korseska (ODS).

Pro rozčarování lidí, kteří v oblasti bydlí, má pochopení. „V rámci příprav na rekonstrukci byly zorganizovány dvě schůzky s občany, kteří si ulicí prošli za účasti zástupci města i Institutu plánování a rozvoje. Měli dohromady stovky podnětů a připomínek, některé byly zapracovány do konečného projektu budoucí podoby ulice. Šlo například o šířku chodníků a cyklostezek, zeleň nebo umístění kontejnerů na separovaný odpad. Byli připraveni na to, že se vše udělá naráz, že omezení životního komfortu během prací bude vykoupeno moderní podobou ulice. A najednou se dozvěděli, že se ulice bude opravovat nadvakrát, přičemž obě etapy bude od sebe dělit několik let,“ řekl Korseska.

„Ale radnice Prahy 2 za tento nešťastný scénář skutečně nemůže. I když rekonstrukce trati i ulice probíhá na území Prahy 2, úřad je pouze v roli pozorovatele,“ dodal místostarosta. 


Koncert skupiny Muse v neděli omezí dopravu

Včera ve 14:12

V neděli 26. května bude v souvislosti s koncertem britské skupiny Muse na letišti v Letňanech, kde se očekává velké množství návštěvníků, omezen provoz na některých komunikacích v okolí. 

V ulicích Komořan budou provedeny výkopové práce

Včera v 11:13

Komořany čekají od konce května výkopové práce, které budou provedené v chodnících. Naplánovány jsou do první červencové dekády, kdy budou pokládány optické kabely pro UPC.

Malostranská – Chotkovy sady: V neděli nepojedou tramvaje

Včera v 09:05

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. května od 8 hodin do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.   

Chotkovy sady – Malostranská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 09:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v sobotu 25. května od 8 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Chotkovy sady – Malostranská.

Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

21. května 2019 v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Další články
Nahoru