dnes
Čtvrtek - jasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska
Tramvajová linka číslo 13 bude na čtyři měsíce zrušena. Foto: JP

Na radnici Prahy 2 se valí stížnosti kvůli Vinohradské. Za špatnou koordinaci opravy radnice nemůže, brání úřad Korseska

V sobotu 9. března začne čtyřměsíční oprava dvoukilometrového úseku tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Obyvatelé této oblasti dlouho žili v přesvědčení, že zároveň bude realizována kompletní rekonstrukce ulice. Původně to sice bylo v plánu, ale magistrátu se práce nepodařilo sladit, takže za pár let bude ulice rozkopána znovu. Lidé jsou právěm naštvaní, stovkami stížností zaplavili radnici Prahy 2. „My za to přitom nemůžeme, oprava je v režii hlavního města,“ sdělil místostarosta druhé městské části Jan Korseska (ODS), který má ve vedení městské části na starost oblast dopravy i oblast financí a investic.

Důvodem, proč o víkendu nezačne s opravou trati i celková oprava Vinohradské, je ten, že magistrátní odbor investic prozatím nemá k rekonstrukci všechna povolení. Nejspíše tak začne s pracemi až v roce 2021. A do té doby se nemohlo čekat s opravou trati, protože ta je ve špatném technickém stavu. Postavena byla v roce 1980.

„Etapizace oprav Vinohradské je výsledkem rozhodnutí předchozího vedení Prahy. Po kolapsu Husitské ulice namísto lepšího plánování bývalé vedení od opravy raději úplně upustilo a svůj postup při plánování ani nekoordinovalo s Institutem plánování a rozvoje Prahy,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

I když tedy není vina na straně radnice Prahy 2, na úřad se v posledních dnech valí stovky stížností. Lidé posílají rozhořčené emaily i dopisy a volají. Kromě vzteku mají také řadu dotazů na opatření a průběh prací.

„Při realizaci všech staveb na území Prahy 2, tedy i při rekonstrukci Vinohradské ulice, žádáme investory o koordinaci prací a souvisejících opatření tak, aby byly dopady na obyvatele i podnikatele naší městské části co nejsnesitelnější. Koordinace na této stavbě se z mého pohledu vůbec nepovedla. Naopak dobře připravené jsou objízdné trasy, náhradní autobusová doprava a informace. Radnice Prahy 2 je připravena v maximální míře přenášet informace o všech změnách i o možnostech, jak se komplikacím nejlépe vyhnout. Je však nutné zdůraznit, že Praha 2 má se stavbou společné jenom území,“ sdělil místostarosta Jan Korseska (ODS).

Pro rozčarování lidí, kteří v oblasti bydlí, má pochopení. „V rámci příprav na rekonstrukci byly zorganizovány dvě schůzky s občany, kteří si ulicí prošli za účasti zástupci města i Institutu plánování a rozvoje. Měli dohromady stovky podnětů a připomínek, některé byly zapracovány do konečného projektu budoucí podoby ulice. Šlo například o šířku chodníků a cyklostezek, zeleň nebo umístění kontejnerů na separovaný odpad. Byli připraveni na to, že se vše udělá naráz, že omezení životního komfortu během prací bude vykoupeno moderní podobou ulice. A najednou se dozvěděli, že se ulice bude opravovat nadvakrát, přičemž obě etapy bude od sebe dělit několik let,“ řekl Korseska.

„Ale radnice Prahy 2 za tento nešťastný scénář skutečně nemůže. I když rekonstrukce trati i ulice probíhá na území Prahy 2, úřad je pouze v roli pozorovatele,“ dodal místostarosta. 


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

Dnes v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

Dnes v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

Dnes v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

Včera v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

Včera ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

Včera v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Další články
Nahoru