Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na radnici Prahy 2 lze při vyřizování už používat občanský průkaz v telefonu
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: Jan Puci

Na radnici Prahy 2 lze při vyřizování už používat občanský průkaz v telefonu

Na radnici Prahy 2 mohou lidé od prvního únorového dne za vyřízením svých záležitostí přijít s elektronickým občanským průkazem v mobilním telefonu. Praha 2 je tak první městskou částí v metropoli, která tuto službu občanům nabízí. Informovala o tom mluvčí úřadu Andrea Zoulová.

Praha 2 přistoupila k projektu eDoklady dobrovolně a o několik měsíců dříve, než jí ukládá zákon. Ten počítá s tím, že občanský průkaz v mobilním telefonu budou obce s rozšířenou působností povinně uznávat od 1. července.

„Jsme moderní městskou částí a držíme krok s dobou. Rozhodli jsme se připojit k projektu v předstihu, abychom lidem komunikaci s úřadem co nejvíce usnadnili a připravili se tak na legislativní změnu,“ sdělil starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

„Elektronizaci veřejné správy a digitalizaci služeb dlouhodobě podporujeme. Naše služby občanům proto neustále zdokonalujeme. Sledujeme trendy a postupně zavádíme do činnosti úřadu nové technologie, které lidem usnadňují komunikaci s úřadem a šetří čas,“ dodal tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.

V oblasti modernizace služeb a digitalizace veřejné správy se druhá městská část podle Kopeckého řadí již dlouhodobě mezi průkopníky. V loňském roce tak radnice spustila internetovou platební bránu a také virtuální prohlídku úřadu.

Zavedením online formuláře zjednodušila systém žádostí o pronájem veřejných ploch, podnikatelům a živnostníkům pak radnice nabídla notifikace nabídek pronájmů nebytových prostor. Začátkem roku Praha 2 spustila také aplikaci Virtuální lístek, která slouží návštěvníkům úřadu nejen pro virtuální zařazení do fronty, ale i pro online objednání na konkrétní termín.


Autor: Jan Puci

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru