Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích
Interiér úřadu na Slunečním náměstí. Zdroj foto (2x): MČ Praha 13

Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích

Kuriózní případ vandalství řešili na konci minulého pracovního týdne na radnici Prahy 13. Jeden z návštěvníků si přinesl moč, kterou v budově rozléval. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.
louzicky-moci-praha-13

Vandal při pohybu po chodbách úřadu

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se minulý pátek potýkali s vandalstvím, které dosud nikdo z místních zaměstnanců nezažil. V různých patrech úřadu se objevily louže moči.

Ukázalo se, že je neměl na svědomí pes, ale člověk. Po úřadě se po nouzovém schodišti pohyboval muž, který si přinesl zásoby moči v plastových lahvích. Tekutinu pak rozléval po chodbách, dělal „loužičky“.

„K jeho smůle ostraha a zaměstnanci radnice brzy odhalili čas a místa, kde svou činnost páchal. Za součinnosti městské policie ho zadrželi,“ sdělila Steinerová.

Následně byl výtržník předveden k výslechu na služebnu Policie ČR, jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku a celý případ byl předán správnímu orgánu, který může rozhodnout o výši případné pokuty.  

K rychlému odhalení vandala podle starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) přispěli svou pozorností především zaměstnanci úřadu a ostrahy, významně pomohly i záběry z kamer ve vestibulu a u vchodu radnice.

„Ač je tento případ velmi kuriózní, ukazuje, že radnice si s vandaly poradit umí a zaměstnanci i ostraha jsou na správném místě,“ řekl.


Autor: Jan Puci

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

Včera v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru