Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích
Interiér úřadu na Slunečním náměstí. Zdroj foto (2x): MČ Praha 13

Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích

Kuriózní případ vandalství řešili na konci minulého pracovního týdne na radnici Prahy 13. Jeden z návštěvníků si přinesl moč, kterou v budově rozléval. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.
louzicky-moci-praha-13

Vandal při pohybu po chodbách úřadu

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se minulý pátek potýkali s vandalstvím, které dosud nikdo z místních zaměstnanců nezažil. V různých patrech úřadu se objevily louže moči.

Ukázalo se, že je neměl na svědomí pes, ale člověk. Po úřadě se po nouzovém schodišti pohyboval muž, který si přinesl zásoby moči v plastových lahvích. Tekutinu pak rozléval po chodbách, dělal „loužičky“.

„K jeho smůle ostraha a zaměstnanci radnice brzy odhalili čas a místa, kde svou činnost páchal. Za součinnosti městské policie ho zadrželi,“ sdělila Steinerová.

Následně byl výtržník předveden k výslechu na služebnu Policie ČR, jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku a celý případ byl předán správnímu orgánu, který může rozhodnout o výši případné pokuty.  

K rychlému odhalení vandala podle starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) přispěli svou pozorností především zaměstnanci úřadu a ostrahy, významně pomohly i záběry z kamer ve vestibulu a u vchodu radnice.

„Ač je tento případ velmi kuriózní, ukazuje, že radnice si s vandaly poradit umí a zaměstnanci i ostraha jsou na správném místě,“ řekl.


Autor: Jan Puci

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Dnes v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Dnes v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Dnes v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Další články
Nahoru