Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích
Interiér úřadu na Slunečním náměstí. Zdroj foto (2x): MČ Praha 13

Na radnici dorazil muž, který tam dělal loužičky. Zásoby moči si přinesl v lahvích

Kuriózní případ vandalství řešili na konci minulého pracovního týdne na radnici Prahy 13. Jeden z návštěvníků si přinesl moč, kterou v budově rozléval. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.
louzicky-moci-praha-13

Vandal při pohybu po chodbách úřadu

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se minulý pátek potýkali s vandalstvím, které dosud nikdo z místních zaměstnanců nezažil. V různých patrech úřadu se objevily louže moči.

Ukázalo se, že je neměl na svědomí pes, ale člověk. Po úřadě se po nouzovém schodišti pohyboval muž, který si přinesl zásoby moči v plastových lahvích. Tekutinu pak rozléval po chodbách, dělal „loužičky“.

„K jeho smůle ostraha a zaměstnanci radnice brzy odhalili čas a místa, kde svou činnost páchal. Za součinnosti městské policie ho zadrželi,“ sdělila Steinerová.

Následně byl výtržník předveden k výslechu na služebnu Policie ČR, jednání bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku a celý případ byl předán správnímu orgánu, který může rozhodnout o výši případné pokuty.  

K rychlému odhalení vandala podle starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) přispěli svou pozorností především zaměstnanci úřadu a ostrahy, významně pomohly i záběry z kamer ve vestibulu a u vchodu radnice.

„Ač je tento případ velmi kuriózní, ukazuje, že radnice si s vandaly poradit umí a zaměstnanci i ostraha jsou na správném místě,“ řekl.


Autor: Jan Puci

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru