dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO
Modřanská radnice. Foto: archiv P12

Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO

Zastupitelstvo městské části Praha 12 odvolalo na úterním jednání radního pro majetek a bytovou politiku Michala Pince z hnutí ANO. Důvodem byla podle opozice pochybení při zadávání veřejných zakázek. Proti menšinové koalici hnutí ANO a ČSSD se postavili zbývající zastupitelé.

„Nechal vypsat výběrové řízení na velké zakázky městské části, aniž by to projednala rada a věděl to ředitel příspěvkové organizace, pod jehož titulem to výběrové řízení bylo pořádáno. Pod zadávacím řízením chyběl podpis ředitele a rada k tomu nepřijala žádné usnesení," řekla ČTK Daniela Rázková (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12).

Tato zakázka za 24 milionů bez DPH se týkala úklidu městské části a údržby zeleně. Opozice Pincovi vytýká, že informace o vypisované zakázce nebyla vyvěšena na webu městské části Praha 12 a na stránkách příspěvkové organizace Správa bytových objektů.

Radní pro investice a územní rozvoj František Adámek (ČSSD) se domnívá, že důvodem odvolání byla snaha opozice škodit vládnoucí koalici. „Zákon porušen nebyl, co já vím, protože kdyby byl, tak bychom jistě už byli v klepetech," řekl ČTK Adámek. Městské části podle Adámka nebyla způsobena žádná finanční újma.

„Z mého pohledu tam žádné věcné důvody pro odvolání nejsou," uvedl místostarosta Jan Marhoul (ČSSD). „Bohužel u nás mnohdy převáží osobní animozity nad věcnou stránkou. To je problém tohoto zastupitelstva už mnoho let,“ dodal.

Pro odvolání radního hlasovala Změna pro Prahu 12, TOP 09, ODS, KSČM a strana Zelených s podporou Pirátů a LES, sdělila Rázková.

Loni v listopadu Milan Maruštík (ANO) vystřídal v pozici starosty Rázkovou. Podle koaliční smlouvy si měly strany místo starosty vyměnit v polovině volebního období. Letos v dubnu byli odvoláni místostarostka Rázková a radní Zbyněk Boublík (oba Změna pro Prahu 12).

Volby na podzim 2014 vyhrálo hnutí ANO, které získalo devět mandátů, druhá Změna sedm, třetí TOP 09 šest zastupitelů. Sociální demokraté jsou v zastupitelstvu čtyři, po třech hlasech mají ODS, KSČM a Zelení s podporou Pirátů a LES.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru