dnes
Pátek - zatazeno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - oblacno
23°C
Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO
Modřanská radnice. Foto: archiv P12

Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO

Zastupitelstvo městské části Praha 12 odvolalo na úterním jednání radního pro majetek a bytovou politiku Michala Pince z hnutí ANO. Důvodem byla podle opozice pochybení při zadávání veřejných zakázek. Proti menšinové koalici hnutí ANO a ČSSD se postavili zbývající zastupitelé.

„Nechal vypsat výběrové řízení na velké zakázky městské části, aniž by to projednala rada a věděl to ředitel příspěvkové organizace, pod jehož titulem to výběrové řízení bylo pořádáno. Pod zadávacím řízením chyběl podpis ředitele a rada k tomu nepřijala žádné usnesení," řekla ČTK Daniela Rázková (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12).

Tato zakázka za 24 milionů bez DPH se týkala úklidu městské části a údržby zeleně. Opozice Pincovi vytýká, že informace o vypisované zakázce nebyla vyvěšena na webu městské části Praha 12 a na stránkách příspěvkové organizace Správa bytových objektů.

Radní pro investice a územní rozvoj František Adámek (ČSSD) se domnívá, že důvodem odvolání byla snaha opozice škodit vládnoucí koalici. „Zákon porušen nebyl, co já vím, protože kdyby byl, tak bychom jistě už byli v klepetech," řekl ČTK Adámek. Městské části podle Adámka nebyla způsobena žádná finanční újma.

„Z mého pohledu tam žádné věcné důvody pro odvolání nejsou," uvedl místostarosta Jan Marhoul (ČSSD). „Bohužel u nás mnohdy převáží osobní animozity nad věcnou stránkou. To je problém tohoto zastupitelstva už mnoho let,“ dodal.

Pro odvolání radního hlasovala Změna pro Prahu 12, TOP 09, ODS, KSČM a strana Zelených s podporou Pirátů a LES, sdělila Rázková.

Loni v listopadu Milan Maruštík (ANO) vystřídal v pozici starosty Rázkovou. Podle koaliční smlouvy si měly strany místo starosty vyměnit v polovině volebního období. Letos v dubnu byli odvoláni místostarostka Rázková a radní Zbyněk Boublík (oba Změna pro Prahu 12).

Volby na podzim 2014 vyhrálo hnutí ANO, které získalo devět mandátů, druhá Změna sedm, třetí TOP 09 šest zastupitelů. Sociální demokraté jsou v zastupitelstvu čtyři, po třech hlasech mají ODS, KSČM a Zelení s podporou Pirátů a LES.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

22. května 2019 v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru