dnes
Sobota - skorojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
3°C
Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO
Modřanská radnice. Foto: archiv P12

Na radnici Prahy 12 jsou politici dále ve při, odvolali radního Pince z hnutí ANO

Zastupitelstvo městské části Praha 12 odvolalo na úterním jednání radního pro majetek a bytovou politiku Michala Pince z hnutí ANO. Důvodem byla podle opozice pochybení při zadávání veřejných zakázek. Proti menšinové koalici hnutí ANO a ČSSD se postavili zbývající zastupitelé.

„Nechal vypsat výběrové řízení na velké zakázky městské části, aniž by to projednala rada a věděl to ředitel příspěvkové organizace, pod jehož titulem to výběrové řízení bylo pořádáno. Pod zadávacím řízením chyběl podpis ředitele a rada k tomu nepřijala žádné usnesení," řekla ČTK Daniela Rázková (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12).

Tato zakázka za 24 milionů bez DPH se týkala úklidu městské části a údržby zeleně. Opozice Pincovi vytýká, že informace o vypisované zakázce nebyla vyvěšena na webu městské části Praha 12 a na stránkách příspěvkové organizace Správa bytových objektů.

Radní pro investice a územní rozvoj František Adámek (ČSSD) se domnívá, že důvodem odvolání byla snaha opozice škodit vládnoucí koalici. „Zákon porušen nebyl, co já vím, protože kdyby byl, tak bychom jistě už byli v klepetech," řekl ČTK Adámek. Městské části podle Adámka nebyla způsobena žádná finanční újma.

„Z mého pohledu tam žádné věcné důvody pro odvolání nejsou," uvedl místostarosta Jan Marhoul (ČSSD). „Bohužel u nás mnohdy převáží osobní animozity nad věcnou stránkou. To je problém tohoto zastupitelstva už mnoho let,“ dodal.

Pro odvolání radního hlasovala Změna pro Prahu 12, TOP 09, ODS, KSČM a strana Zelených s podporou Pirátů a LES, sdělila Rázková.

Loni v listopadu Milan Maruštík (ANO) vystřídal v pozici starosty Rázkovou. Podle koaliční smlouvy si měly strany místo starosty vyměnit v polovině volebního období. Letos v dubnu byli odvoláni místostarostka Rázková a radní Zbyněk Boublík (oba Změna pro Prahu 12).

Volby na podzim 2014 vyhrálo hnutí ANO, které získalo devět mandátů, druhá Změna sedm, třetí TOP 09 šest zastupitelů. Sociální demokraté jsou v zastupitelstvu čtyři, po třech hlasech mají ODS, KSČM a Zelení s podporou Pirátů a LES.


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru