dnes
Středa - jasno
11°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Na radnici Prahy 10 je výstava urbanistické studie, která se zabývá okolím Botiče
Informační panely na výstavě. Foto (2x): P10

Na radnici Prahy 10 je výstava urbanistické studie, která se zabývá okolím Botiče

Až do pátku 29. března lze ve Středisku územního rozvoje v přízemí budovy B úřadu Prahy 10 (Vršovická 68) navštívit výstavu urbanistické studie Botič. Cílem je veřejnosti co nejvíce přiblížit vizi rozvoje tohoto toku a jeho blízkého okolí. Studie se především zabývá architektonicko-urbanistickými hledisky, hledá ideální vytvoření podélného zeleného komunikačního koridoru a rozvíjí rekreační možnosti v okolí potoka.

Studii nechala připravit Praha 10 a radní ji schválili jako oficiální dokument městské části. Kromě cest pro pěší a cyklisty by v okolí Botiče na území „desítky“ měly v budoucnu přibýt stánky s občerstvením, dětská hřiště, kavárny, místa pro relaxaci, mola a lavičky či letní kino.

Výstava je přístupná ve výlohách střediska 24 hodin denně nebo v jeho otevírací době – středa od 8 do 12 a od 14 do 18 hodin.

vernisaz-vystavy

Vernisáž výstavy

„Na výstavě je podrobně představena studie, která představuje Botič jako městotvorný prvek. Tento potenciál doposud není plně využit. Během několika dní bude expozice doplněna o práce studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří měli za úkol navrhnout úpravy okolí Botiče. Tyto jistě odvážné vize přispějí do diskuse o budoucí podobě místa,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), do jehož kompetencí patří územní rozvoj, kulturní památky a podpora podnikání.

Návštěvníci podle něj mohou přímo na výstavě nechávat své připomínky a podněty k tématu. Do rozpočtu na příští rok by se už mohly dostat finanční prostředky na úpravy konkrétního úseku u Botiče. Koalice o tom bude rozhodovat na podzim, kdy začnou přípravy nového rozpočtu. S urbanistickou studií území kolem Botiče se budou moci zájemci v dohledné době seznámit na oficiálním webu „desítky“ www.praha10.cz.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

Včera v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

18. března 2019 v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru