dnes
Neděle - skorojasno
21°C
zítra
Pondělí - skorojasno
22°C
pozítří
Úterý - oblacno
24°C
Na radnici Prahy 10 je výstava urbanistické studie, která se zabývá okolím Botiče
Informační panely na výstavě. Foto (2x): P10

Na radnici Prahy 10 je výstava urbanistické studie, která se zabývá okolím Botiče

Až do pátku 29. března lze ve Středisku územního rozvoje v přízemí budovy B úřadu Prahy 10 (Vršovická 68) navštívit výstavu urbanistické studie Botič. Cílem je veřejnosti co nejvíce přiblížit vizi rozvoje tohoto toku a jeho blízkého okolí. Studie se především zabývá architektonicko-urbanistickými hledisky, hledá ideální vytvoření podélného zeleného komunikačního koridoru a rozvíjí rekreační možnosti v okolí potoka.

Studii nechala připravit Praha 10 a radní ji schválili jako oficiální dokument městské části. Kromě cest pro pěší a cyklisty by v okolí Botiče na území „desítky“ měly v budoucnu přibýt stánky s občerstvením, dětská hřiště, kavárny, místa pro relaxaci, mola a lavičky či letní kino.

Výstava je přístupná ve výlohách střediska 24 hodin denně nebo v jeho otevírací době – středa od 8 do 12 a od 14 do 18 hodin.

vernisaz-vystavy

Vernisáž výstavy

„Na výstavě je podrobně představena studie, která představuje Botič jako městotvorný prvek. Tento potenciál doposud není plně využit. Během několika dní bude expozice doplněna o práce studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří měli za úkol navrhnout úpravy okolí Botiče. Tyto jistě odvážné vize přispějí do diskuse o budoucí podobě místa,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), do jehož kompetencí patří územní rozvoj, kulturní památky a podpora podnikání.

Návštěvníci podle něj mohou přímo na výstavě nechávat své připomínky a podněty k tématu. Do rozpočtu na příští rok by se už mohly dostat finanční prostředky na úpravy konkrétního úseku u Botiče. Koalice o tom bude rozhodovat na podzim, kdy začnou přípravy nového rozpočtu. S urbanistickou studií území kolem Botiče se budou moci zájemci v dohledné době seznámit na oficiálním webu „desítky“ www.praha10.cz.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Další články
Nahoru