dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje

V Praze 9 dnes začalo před Poliklinikou Prosek fungovat nové odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na koronavirus. Radnice městské části jej zřídila ve spolupráci se společností GHC GENETICS a Poliklinikou Prosek. Test mohou podstoupit i samoplátci. Obyvatelům Prahy 9 radnice na test přispěje 300 korunami.

S testováním se na novém odběrném místě na Proseku začalo dnes v 11 hodin. Provozní doba bude v pondělí od 8 do 12 hodin a ve středu od 12:30 do 16:30 hodin. V případě zvýšeného zájmu bude provozní doba rozšířena.

V odběrovém stanu, který splňuje veškeré hygienické podmínky pro zajištění ochrany zdraví občanů, odebírají vzorky od jednotlivých zájemců připravení specialisté.

Zájemcům s lékařským doporučením je testování hrazeno ze zdravotního pojištění. Lidé bez doporučení od lékaře si mohou tento test zaplatit. Jeho cena činí 2900 korun na osobu.

„Jsme si výše této ceny vědomi, ale protože máme zájem, aby testování na přítomnost koronaviru absolvovalo co nejvíce lidí, přispěje devátá městská část svým obyvatelům částkou 300 korun,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Tedy zájemci o testování, kteří se prokážou trvalým bydlištěm na území Prahy 9, zaplatí za test 2600 korun. Úhrada ceny testu pro samoplátce je na odběrném místě možná pouze v hotovosti.

Veřejnost se může nyní nechat otestovat například v nemocnicích na Bulovce, v Ústřední vojenské nemocnici či v odběrném místě na bubenečském Výstavišti v Praze 7.


V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

Včera v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru