dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
19°C
Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje

V Praze 9 dnes začalo před Poliklinikou Prosek fungovat nové odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na koronavirus. Radnice městské části jej zřídila ve spolupráci se společností GHC GENETICS a Poliklinikou Prosek. Test mohou podstoupit i samoplátci. Obyvatelům Prahy 9 radnice na test přispěje 300 korunami.

S testováním se na novém odběrném místě na Proseku začalo dnes v 11 hodin. Provozní doba bude v pondělí od 8 do 12 hodin a ve středu od 12:30 do 16:30 hodin. V případě zvýšeného zájmu bude provozní doba rozšířena.

V odběrovém stanu, který splňuje veškeré hygienické podmínky pro zajištění ochrany zdraví občanů, odebírají vzorky od jednotlivých zájemců připravení specialisté.

Zájemcům s lékařským doporučením je testování hrazeno ze zdravotního pojištění. Lidé bez doporučení od lékaře si mohou tento test zaplatit. Jeho cena činí 2900 korun na osobu.

„Jsme si výše této ceny vědomi, ale protože máme zájem, aby testování na přítomnost koronaviru absolvovalo co nejvíce lidí, přispěje devátá městská část svým obyvatelům částkou 300 korun,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Tedy zájemci o testování, kteří se prokážou trvalým bydlištěm na území Prahy 9, zaplatí za test 2600 korun. Úhrada ceny testu pro samoplátce je na odběrném místě možná pouze v hotovosti.

Veřejnost se může nyní nechat otestovat například v nemocnicích na Bulovce, v Ústřední vojenské nemocnici či v odběrném místě na bubenečském Výstavišti v Praze 7.


V Motole byla výše mimořádných odměn pro zdravotníky ošetřující pacienty s covid-19 vyčíslena na více než 23 milionů korun

5. června 2020 v 09:51

Při vyplácení těchto mimořádných odměn nebylo rozlišováno, zda se jedná o lékaře nebo sestru, kritériem byla pouze délka jednotlivé pracovní směny. Celkem se mimořádné odměny týkaly několika stovek zaměstnanců a uvedená částka se vztahuje na období březen až...

Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Další články
Nahoru