Dnes Neděle - polojasno 14°C
Zítra Pondělí - jasno 10°C
Neděle 9. 5. 2021
Svátek má Ctibor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje

V Praze 9 dnes začalo před Poliklinikou Prosek fungovat nové odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na koronavirus. Radnice městské části jej zřídila ve spolupráci se společností GHC GENETICS a Poliklinikou Prosek. Test mohou podstoupit i samoplátci. Obyvatelům Prahy 9 radnice na test přispěje 300 korunami.

S testováním se na novém odběrném místě na Proseku začalo dnes v 11 hodin. Provozní doba bude v pondělí od 8 do 12 hodin a ve středu od 12:30 do 16:30 hodin. V případě zvýšeného zájmu bude provozní doba rozšířena.

V odběrovém stanu, který splňuje veškeré hygienické podmínky pro zajištění ochrany zdraví občanů, odebírají vzorky od jednotlivých zájemců připravení specialisté.

Zájemcům s lékařským doporučením je testování hrazeno ze zdravotního pojištění. Lidé bez doporučení od lékaře si mohou tento test zaplatit. Jeho cena činí 2900 korun na osobu.

„Jsme si výše této ceny vědomi, ale protože máme zájem, aby testování na přítomnost koronaviru absolvovalo co nejvíce lidí, přispěje devátá městská část svým obyvatelům částkou 300 korun,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Tedy zájemci o testování, kteří se prokážou trvalým bydlištěm na území Prahy 9, zaplatí za test 2600 korun. Úhrada ceny testu pro samoplátce je na odběrném místě možná pouze v hotovosti.

Veřejnost se může nyní nechat otestovat například v nemocnicích na Bulovce, v Ústřední vojenské nemocnici či v odběrném místě na bubenečském Výstavišti v Praze 7.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Dnes v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Včera v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Další články
Nahoru