dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Na Proseku začalo fungovat odběrové místo, místním radnice Prahy 9 na testování přispěje

V Praze 9 dnes začalo před Poliklinikou Prosek fungovat nové odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na koronavirus. Radnice městské části jej zřídila ve spolupráci se společností GHC GENETICS a Poliklinikou Prosek. Test mohou podstoupit i samoplátci. Obyvatelům Prahy 9 radnice na test přispěje 300 korunami.

S testováním se na novém odběrném místě na Proseku začalo dnes v 11 hodin. Provozní doba bude v pondělí od 8 do 12 hodin a ve středu od 12:30 do 16:30 hodin. V případě zvýšeného zájmu bude provozní doba rozšířena.

V odběrovém stanu, který splňuje veškeré hygienické podmínky pro zajištění ochrany zdraví občanů, odebírají vzorky od jednotlivých zájemců připravení specialisté.

Zájemcům s lékařským doporučením je testování hrazeno ze zdravotního pojištění. Lidé bez doporučení od lékaře si mohou tento test zaplatit. Jeho cena činí 2900 korun na osobu.

„Jsme si výše této ceny vědomi, ale protože máme zájem, aby testování na přítomnost koronaviru absolvovalo co nejvíce lidí, přispěje devátá městská část svým obyvatelům částkou 300 korun,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Tedy zájemci o testování, kteří se prokážou trvalým bydlištěm na území Prahy 9, zaplatí za test 2600 korun. Úhrada ceny testu pro samoplátce je na odběrném místě možná pouze v hotovosti.

Veřejnost se může nyní nechat otestovat například v nemocnicích na Bulovce, v Ústřední vojenské nemocnici či v odběrném místě na bubenečském Výstavišti v Praze 7.


Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

Včera v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Včera v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Včera v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Další články
Nahoru