dnes
Neděle - zatazeno
26°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
27°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
26°C
Zpravodajství

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části zeleně mělo být.

Za stavební pozemky o rozloze 23 641 metrů čtverečních, které ale většina obyvatel Proseka a Střížkova vnímala jako zelené plochy pro relaxaci a odpočinek, zaplatila devátá městská část 175 milionů korun, přičemž hl. m. Praha přislíbilo finanční pomoc ve výši 70 milionů korun.

A stejně jako lidé z Proseka a Střížkova v anketě v listopadu loňského roku spolurozhodovali o koupi pozemků, nyní mohou vyjádřit své názory k návrhu budoucí podoby parkových úprav na nově získaných plochách.

Parkování, letní stan i místa pro odpočinek
První diskuze nad návrhy krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové vedla vysočanská radnice 23. a 24. dubna v Kulturním a rodinném centru Knoflík na Proseku. Přítomní se zajímali o řešení parkování, protože na stávajících pozemcích u Jiřetínské ulice je dnes parkoviště. To nahradí parkovací stání, která budou vytvořena podle připravovaného projektu Metroprojektu podél Vysočanské ulice nad tubusem metra. Vzhledem k hustotě inženýrských sítí včetně páteřního vedení horkovodu v těchto místech nelze budovat podzemní parkoviště.

Lidé se také vyslovovali pro zachování letního stanu s občerstvením, který je už čtvrtou sezonu u stranice metra Střížkov.

V souvislosti s vytvořením dětského hřiště a přírodního amfiteátru pro pořádání společenských a kulturních akcí se objevily i požadavky na vytvoření klidných, odpočinkových zón nejen pro děti a mládež, ale i pro starší spoluobčany. Dále se diskutovalo o (ne)vytvoření vodotečí, instalaci vodních sprch pro děti, grilovacího koutku či ohniště, místa pro cirkus a pouťové atrakce apod.

Posílejte své nápady
Námětů po oba dny v Knoflíku zaznělo hodně. Nicméně až do 31. května mají možnost i ti, kteří sem nepřišli, podělit se o nápady či připomínky k tomu, co by mělo vzniknout na zelených plochách mezi Jiřetínskou a Lovosickou.

Zasílat je mohou na na e-maily: portlikt@praha9.cz, holecekt@praha9.cz nebo horejsk@praha9.cz, popřípadě nechat v písemné podobě v Kulturním a rodinném centru Knoflík, Jablonecká 724, Praha 9-Prosek.Pražský magistrát přijal opatření pro implementaci GDPR

25. května 2018 v 11:52

S účinností od 25. května vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament. 

Výročí Pražské defenestrace v roce 1618 si připomněli účastníci panelové diskuze na Staroměstské radnici

24. května 2018 v 15:46

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se včera uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof....

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

24. května 2018 v 10:41

Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách...

Město dá na modernizace škol a další aktivity nově 25 milionů korun

24. května 2018 v 08:35

V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. května 2018 v 19:15

Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci...

Další články
Nahoru