dnes
Neděle - zatazeno
17°C
zítra
Pondělí - skorojasno
21°C
pozítří
Úterý - polojasno
21°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části zeleně mělo být.

Za stavební pozemky o rozloze 23 641 metrů čtverečních, které ale většina obyvatel Proseka a Střížkova vnímala jako zelené plochy pro relaxaci a odpočinek, zaplatila devátá městská část 175 milionů korun, přičemž hl. m. Praha přislíbilo finanční pomoc ve výši 70 milionů korun.

A stejně jako lidé z Proseka a Střížkova v anketě v listopadu loňského roku spolurozhodovali o koupi pozemků, nyní mohou vyjádřit své názory k návrhu budoucí podoby parkových úprav na nově získaných plochách.

Parkování, letní stan i místa pro odpočinek
První diskuze nad návrhy krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové vedla vysočanská radnice 23. a 24. dubna v Kulturním a rodinném centru Knoflík na Proseku. Přítomní se zajímali o řešení parkování, protože na stávajících pozemcích u Jiřetínské ulice je dnes parkoviště. To nahradí parkovací stání, která budou vytvořena podle připravovaného projektu Metroprojektu podél Vysočanské ulice nad tubusem metra. Vzhledem k hustotě inženýrských sítí včetně páteřního vedení horkovodu v těchto místech nelze budovat podzemní parkoviště.

Lidé se také vyslovovali pro zachování letního stanu s občerstvením, který je už čtvrtou sezonu u stranice metra Střížkov.

V souvislosti s vytvořením dětského hřiště a přírodního amfiteátru pro pořádání společenských a kulturních akcí se objevily i požadavky na vytvoření klidných, odpočinkových zón nejen pro děti a mládež, ale i pro starší spoluobčany. Dále se diskutovalo o (ne)vytvoření vodotečí, instalaci vodních sprch pro děti, grilovacího koutku či ohniště, místa pro cirkus a pouťové atrakce apod.

Posílejte své nápady
Námětů po oba dny v Knoflíku zaznělo hodně. Nicméně až do 31. května mají možnost i ti, kteří sem nepřišli, podělit se o nápady či připomínky k tomu, co by mělo vzniknout na zelených plochách mezi Jiřetínskou a Lovosickou.

Zasílat je mohou na na e-maily: portlikt@praha9.cz, holecekt@praha9.cz nebo horejsk@praha9.cz, popřípadě nechat v písemné podobě v Kulturním a rodinném centru Knoflík, Jablonecká 724, Praha 9-Prosek.


Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

Dnes ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru