dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - skorojasno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
17°C
Zpravodajství

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části zeleně mělo být.

Za stavební pozemky o rozloze 23 641 metrů čtverečních, které ale většina obyvatel Proseka a Střížkova vnímala jako zelené plochy pro relaxaci a odpočinek, zaplatila devátá městská část 175 milionů korun, přičemž hl. m. Praha přislíbilo finanční pomoc ve výši 70 milionů korun.

A stejně jako lidé z Proseka a Střížkova v anketě v listopadu loňského roku spolurozhodovali o koupi pozemků, nyní mohou vyjádřit své názory k návrhu budoucí podoby parkových úprav na nově získaných plochách.

Parkování, letní stan i místa pro odpočinek
První diskuze nad návrhy krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové vedla vysočanská radnice 23. a 24. dubna v Kulturním a rodinném centru Knoflík na Proseku. Přítomní se zajímali o řešení parkování, protože na stávajících pozemcích u Jiřetínské ulice je dnes parkoviště. To nahradí parkovací stání, která budou vytvořena podle připravovaného projektu Metroprojektu podél Vysočanské ulice nad tubusem metra. Vzhledem k hustotě inženýrských sítí včetně páteřního vedení horkovodu v těchto místech nelze budovat podzemní parkoviště.

Lidé se také vyslovovali pro zachování letního stanu s občerstvením, který je už čtvrtou sezonu u stranice metra Střížkov.

V souvislosti s vytvořením dětského hřiště a přírodního amfiteátru pro pořádání společenských a kulturních akcí se objevily i požadavky na vytvoření klidných, odpočinkových zón nejen pro děti a mládež, ale i pro starší spoluobčany. Dále se diskutovalo o (ne)vytvoření vodotečí, instalaci vodních sprch pro děti, grilovacího koutku či ohniště, místa pro cirkus a pouťové atrakce apod.

Posílejte své nápady
Námětů po oba dny v Knoflíku zaznělo hodně. Nicméně až do 31. května mají možnost i ti, kteří sem nepřišli, podělit se o nápady či připomínky k tomu, co by mělo vzniknout na zelených plochách mezi Jiřetínskou a Lovosickou.

Zasílat je mohou na na e-maily: portlikt@praha9.cz, holecekt@praha9.cz nebo horejsk@praha9.cz, popřípadě nechat v písemné podobě v Kulturním a rodinném centru Knoflík, Jablonecká 724, Praha 9-Prosek.Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru