Dnes Neděle - oblacno 3°C
Zítra Pondělí - oblacno 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

ScioŠkola tak od září doplní nabídku alternativního vzdělávání na Praze 3, kde zároveň začne od 1. září 2020 působit i podobně zaměřená základní škola  jiného zřizovatele s kapacitou 50 žáků.

Místní žáci tak budou moci po základní škole navázat školou střední v jejich městské části. Nově zřizované čtyřleté lyceum pro žáky ve věku 15 až 19 let má kapacitu 160 míst. Žáci se aktuálně mohou hlásit do vyšších ročníků.

„Na střední ScioŠkole silně rezonuje demokratický přístup, nejen ke vzdělávání. Studentům umožňujeme do značné míry rozhodovat o tom, co, jak a kdy se budou učit. Podílejí se na tvorbě rozvrhu, starají se o provoz školy, uklízí, spravují finanční rozpočet školy a spolurozhodují o něm. Učí se zkrátka převzít zodpovědnost nejen za své vzdělání, ale i za svá rozhodnutí a tím pádem i za svou budoucnost. Učí se žít a přemýšlet v souvislostech, přijímat a nést důsledky svých rozhodnutí,” komentuje systém výuky Filip Dobrovolný, ředitel střední ScioŠkoly.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru