Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také na prohloubení spolupráce mezi školami navzájem, ale i s úřadem, a rovněž na spolupráci s vysokými školami. Novinářům to v uplynulém týdnu řekli místostarostka Mariana Čapková (Praha Sobě), vedoucí odboru školství Prahy 6 Marie Kubíková a vedoucí projektu MAP Jana Matoušová.

Cílem MAP, který je podporován dotačním titulem EU v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských, základních a základních uměleckých školách. První projekt byl realizován v letech 2017 a 2018 s rozpočtem ve výši téměř čtyři miliony korun. Následoval další dva projekty – MAP II a III. První jmenovaný v letech 2019 až 2022 a s rozpočtem 13,1 milionu korun, další v letech 2022 a 2023 s rozpočtem 2,6 milionu korun.  

„Díky akčnímu plánu se podařilo propojit šestkové školy. Vytvořila se komunita skrze práci s dětmi i učiteli. Patří sem třeba žákovský parament, je pro mě důležité, aby se děti zapojovaly do fungování městské části. Aktivit je hodně, zaměření na další vzdělávání učitelů, podpora výuky jazyků, matematiky. Vážím si toho, že ten program můžeme mít,“ uvedla místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha Sobě).

Nyní městská část chystá MAP IV. Ten bude realizován v letech 2024 a 2025, plánované výdaje jsou 9,46 milionu korun.  Mezi plánovanými aktivitami pro pedagogy na příští dva roky jsou třeba semináře zaměřené na využití virtuální reality v praxi, fake news nebo využití umělé inteligence ve vzdělávání.

Zabývat se budou rovněž právem a zákony z pohledu pedagogů či závislostí na mobilech a počítačích. Pro děti budou připraveny kurzy finanční i čtenářské gramotnosti nebo meziškolní soutěže. Podpořit chce radnice ve svém plánu také nadané žáky, a to prostřednictvím spolupráce se středními a vysokými školami, například s ČVUT nebo VŠCHT.  


Autor: puc

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru