Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také na prohloubení spolupráce mezi školami navzájem, ale i s úřadem, a rovněž na spolupráci s vysokými školami. Novinářům to v uplynulém týdnu řekli místostarostka Mariana Čapková (Praha Sobě), vedoucí odboru školství Prahy 6 Marie Kubíková a vedoucí projektu MAP Jana Matoušová.

Cílem MAP, který je podporován dotačním titulem EU v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských, základních a základních uměleckých školách. První projekt byl realizován v letech 2017 a 2018 s rozpočtem ve výši téměř čtyři miliony korun. Následoval další dva projekty – MAP II a III. První jmenovaný v letech 2019 až 2022 a s rozpočtem 13,1 milionu korun, další v letech 2022 a 2023 s rozpočtem 2,6 milionu korun.  

„Díky akčnímu plánu se podařilo propojit šestkové školy. Vytvořila se komunita skrze práci s dětmi i učiteli. Patří sem třeba žákovský parament, je pro mě důležité, aby se děti zapojovaly do fungování městské části. Aktivit je hodně, zaměření na další vzdělávání učitelů, podpora výuky jazyků, matematiky. Vážím si toho, že ten program můžeme mít,“ uvedla místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha Sobě).

Nyní městská část chystá MAP IV. Ten bude realizován v letech 2024 a 2025, plánované výdaje jsou 9,46 milionu korun.  Mezi plánovanými aktivitami pro pedagogy na příští dva roky jsou třeba semináře zaměřené na využití virtuální reality v praxi, fake news nebo využití umělé inteligence ve vzdělávání.

Zabývat se budou rovněž právem a zákony z pohledu pedagogů či závislostí na mobilech a počítačích. Pro děti budou připraveny kurzy finanční i čtenářské gramotnosti nebo meziškolní soutěže. Podpořit chce radnice ve svém plánu také nadané žáky, a to prostřednictvím spolupráce se středními a vysokými školami, například s ČVUT nebo VŠCHT.  


Autor: puc

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

Včera ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

Včera v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

Včera v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

Včera v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

Včera v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

Včera v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Kyjský masopust 2024

19. února 2024 v 17:24

Třetí ročník Kyjského masopustu v neděli 25. února. Přijďte si připomenout tradice masopustního veselí.

Výstava pro všechny smysly

19. února 2024 ve 13:04

Do botanické zahrady v Troji se vrací Výstava pro všechny smysly. Výstava, která je vhodná i pro nevidomé a osoby s dalšími specifickými potřebami, začíná 1. března. Návštěvníci se budou moci vydat na cestu za vzácným kořením, čajem i hedvábím do dalekého Orientu.

Mezinárodní den průvodců: Vyšehrad

19. února 2024 v 07:39

Údajné sídlo legendární kněžny Libuše, rezidence českých panovníků přelomu 11. a 12. století a sídlo kapituly, jejíž probošti bývali nejvyššími kancléři země nebo symbolický bod korunovačních cest našich králů. Bezplatná prohlídka Tomáše Kryla a projektu Vycházky Prahou v rámci Mezinárodního dne...

Další články
Nahoru