Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na projekty spojené s podporou uprchlíků získá Praha dotace 163  milionů korun
Této rodině uprchlíků pomohla modřanská radnice. Zdroj foto: MČ Praha 12

Na projekty spojené s podporou uprchlíků získá Praha dotace 163 milionů korun

Hlavní město přijme dotace na své projekty a projekty jeho městských částí, které budou financované ministerstvem pro místní rozvoj v rámci výzvy regionálního operačního programu: Podpora uprchlíků z Ukrajiny. Budou tak profinancovány výdaje, které byly vynaloženy na řešení aktuální uprchlické krize. Přijetí dotací musí ještě schválit pražské zastupitelstvo. Informoval o tom pražský radní pro oblast financí Zdeněk Kovářík (ODS).

Ministerstvo rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 72,9 milionu korun na projekty městských částí a 90,1 milionu na projekty hlavního města. Jedná se o projekty, které budou ze sto procent podpořeny z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, spolufinancování ze strany Prahy a městských částí je tedy nulové.

„Snažíme se usnadnit životní situaci Ukrajincům, kteří byli nuceni opustit svou domovinu kvůli ruské imperiální politice. Proto mě těší, že se nám podařilo získat finanční podporu pro Prahu. Výzva se zaměřila na poskytování základní materiální pomoci a přímých služeb, jako je ubytování a zdravotní služby, včetně prevence. Nicméně za nejvýznamnější považuji podporu integrace uprchlíků do společnosti, a to zejména prostřednictvím jazykových kurzů českého jazyka,“ uvedl Kovářík.  

Třetí projekt s názvem FAST-CARE nestátní neziskové organizace byl z důvodu nedostatečné alokace finančních prostředků zařazen mezi náhradní projekty. Magistrátní odbor evropských fondů však podle Kováříka v současné době jedná s ministerstvem o předložení tohoto projektu do nově připravované výzvy v rámci 9. prioritní osy Integrovaného regionálního operačního programu.


Autor: Karel Netolický

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru