Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na projekty spojené s podporou uprchlíků získá Praha dotace 163  milionů korun
Této rodině uprchlíků pomohla modřanská radnice. Zdroj foto: MČ Praha 12

Na projekty spojené s podporou uprchlíků získá Praha dotace 163 milionů korun

Hlavní město přijme dotace na své projekty a projekty jeho městských částí, které budou financované ministerstvem pro místní rozvoj v rámci výzvy regionálního operačního programu: Podpora uprchlíků z Ukrajiny. Budou tak profinancovány výdaje, které byly vynaloženy na řešení aktuální uprchlické krize. Přijetí dotací musí ještě schválit pražské zastupitelstvo. Informoval o tom pražský radní pro oblast financí Zdeněk Kovářík (ODS).

Ministerstvo rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 72,9 milionu korun na projekty městských částí a 90,1 milionu na projekty hlavního města. Jedná se o projekty, které budou ze sto procent podpořeny z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, spolufinancování ze strany Prahy a městských částí je tedy nulové.

„Snažíme se usnadnit životní situaci Ukrajincům, kteří byli nuceni opustit svou domovinu kvůli ruské imperiální politice. Proto mě těší, že se nám podařilo získat finanční podporu pro Prahu. Výzva se zaměřila na poskytování základní materiální pomoci a přímých služeb, jako je ubytování a zdravotní služby, včetně prevence. Nicméně za nejvýznamnější považuji podporu integrace uprchlíků do společnosti, a to zejména prostřednictvím jazykových kurzů českého jazyka,“ uvedl Kovářík.  

Třetí projekt s názvem FAST-CARE nestátní neziskové organizace byl z důvodu nedostatečné alokace finančních prostředků zařazen mezi náhradní projekty. Magistrátní odbor evropských fondů však podle Kováříka v současné době jedná s ministerstvem o předložení tohoto projektu do nově připravované výzvy v rámci 9. prioritní osy Integrovaného regionálního operačního programu.


Autor: Karel Netolický

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

12. července 2024 v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

12. července 2024 v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

Další články
Nahoru