dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Na připomínky k Metropolitnímu plánu má veřejnost už jen dva dny
Připomínky lze odevzdávat i do budovy magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Na připomínky k Metropolitnímu plánu má veřejnost už jen dva dny

Pouze do čtvrtka 26. července mohou lidé podávat své připomínky k návrhu nového územního plánu Prahy – Metropolitního plánu. Vyjádřit se k předpisu, který stanovuje, jak se budou městské části a celé město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, a jaké změny je čekají, může každý občan. 

Podepsané připomínky je potřeba doručit do podatelny pražského magistrátu, která je v budově Nové radnice na Mariánském náměstí a ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. „Pražané se mohou podívat, jaké změny čekají jejich čtvrť, kterou znají nejlépe, i celé město, a vyjádřit své připomínky. Toto právo má každý,“ uvedla náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj Petra Kolínská. 

Připomínky lze také zaslat datovou schránkou, doporučeně poštou, přičemž datum razítka pošty musí být nejpozději 26. července 2018, nebo podepsané elektronickým podpisem do e-podatelny. 

O den déle, tedy do 27. července, mají na zaslání připomínek k návrhu Metropolitního plánu městské části a dotčené orgány. Mezi ně patří například ústřední úřady státní správy, odborné státní úřady, odbory pražského magistrátu a sousední obce. 

Další informace lze najít na stránkách http://metropolitniplan.praha.eu.


Další články
Nahoru