dnes
Pátek - polojasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
6°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl
Nad hořící halou se valil hustý dým. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl

Dostat úterní požár hostivařské haly s uskladněnými věcmi pod kontrolu trvalo hasičům dvanáct hodin, celý zásah zabral dva dny. Se složkami integrovaného záchranného systému spolupracovala během složitého zásahu i radnice Prahy 15. Jakým způsobem, prozradil serveru Pražský patriot starosta městské části Milan Wenzl.

Hala plná matrací, oblečení a dalšího zboží v ulici U Továren začala hořet v úterý kolem 13. hodiny. Jak postupovala radnice Prahy 15, když se dozvěděla o požáru?
Když jsem dostal informaci od hasičů, okamžitě jsem obvolal všechny členy našeho krizového štábu. Ten tvořím já, místostarostové, další radní a také tajemník úřadu. Řekl jsem jim, ať jsou v dosahu telefonu a čekají na další vývoj. Spojil jsem se také s velitelem našich dobrovolných hasičů. Jelikož jsem nemohl na místo vyrazit osobně, protože jsem měl zdravotní problém, vyslal jsem k požáru tajemníka Květoslava Marka. Ten celý krizový štáb průběžně informoval o vývoji situace.

starosta-praha-15-wenzl

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl

O zásahu informovali průběžně na sociálních sítích i v ulicích hasiči i policisté, záběry z místa přenášela televize. Jak jste informace obyvatelům předávali vy?
V první řadě jsme na oficiálním facebookovém profilu Prahy 15 průběžně informovali občany, co se přihodilo. Apelovali jsme na ně, ať zbytečně nevychází ven, nevětrají a nechodí na místo požáru. Myslím tedy, že informovanost byla dostatečná. Při této příležitosti chci poděkovat policistům a především hasičům za jejich přístup a velké nasazení při požáru.

Byli jste připraveni na situaci, že by muselo dojít k evakuaci lidí v okolí požáru?
Ano, i když to nakonec nebylo potřeba, museli jsme s touto variantou počítat. Ve sportovním areálu Na šancích, který je v majetku Prahy 15, jsme rezervovali v ubytovací části 25 pokojů, kdyby byla evakuace potřeba. Kdyby to nestačilo, tak jsme byli připraveni řešit to operativně, například ubytováním v tělocvičnách škol či ve stanici dobrovolných hasičů. Takto bychom postupovali i při jiných krizových situacích.

Při zásahu prováděli specialisté měření škodlivin v ovzduší. Byl jste s chemiky v kontaktu?
Ano, požádal jsem je o provedení rozboru, aby se zjistili, zda nedošlo ke kontaminaci vody ve studních, dětských hřišť, zahrad a plodin na nich. Až budou výsledky k dispozici, budeme o nich občany Prahy 15 informovat.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru