dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
17°C
Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl
Nad hořící halou se valil hustý dým. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl

Dostat úterní požár hostivařské haly s uskladněnými věcmi pod kontrolu trvalo hasičům dvanáct hodin, celý zásah zabral dva dny. Se složkami integrovaného záchranného systému spolupracovala během složitého zásahu i radnice Prahy 15. Jakým způsobem, prozradil serveru Pražský patriot starosta městské části Milan Wenzl.

Hala plná matrací, oblečení a dalšího zboží v ulici U Továren začala hořet v úterý kolem 13. hodiny. Jak postupovala radnice Prahy 15, když se dozvěděla o požáru?
Když jsem dostal informaci od hasičů, okamžitě jsem obvolal všechny členy našeho krizového štábu. Ten tvořím já, místostarostové, další radní a také tajemník úřadu. Řekl jsem jim, ať jsou v dosahu telefonu a čekají na další vývoj. Spojil jsem se také s velitelem našich dobrovolných hasičů. Jelikož jsem nemohl na místo vyrazit osobně, protože jsem měl zdravotní problém, vyslal jsem k požáru tajemníka Květoslava Marka. Ten celý krizový štáb průběžně informoval o vývoji situace.

starosta-praha-15-wenzl

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl

O zásahu informovali průběžně na sociálních sítích i v ulicích hasiči i policisté, záběry z místa přenášela televize. Jak jste informace obyvatelům předávali vy?
V první řadě jsme na oficiálním facebookovém profilu Prahy 15 průběžně informovali občany, co se přihodilo. Apelovali jsme na ně, ať zbytečně nevychází ven, nevětrají a nechodí na místo požáru. Myslím tedy, že informovanost byla dostatečná. Při této příležitosti chci poděkovat policistům a především hasičům za jejich přístup a velké nasazení při požáru.

Byli jste připraveni na situaci, že by muselo dojít k evakuaci lidí v okolí požáru?
Ano, i když to nakonec nebylo potřeba, museli jsme s touto variantou počítat. Ve sportovním areálu Na šancích, který je v majetku Prahy 15, jsme rezervovali v ubytovací části 25 pokojů, kdyby byla evakuace potřeba. Kdyby to nestačilo, tak jsme byli připraveni řešit to operativně, například ubytováním v tělocvičnách škol či ve stanici dobrovolných hasičů. Takto bychom postupovali i při jiných krizových situacích.

Při zásahu prováděli specialisté měření škodlivin v ovzduší. Byl jste s chemiky v kontaktu?
Ano, požádal jsem je o provedení rozboru, aby se zjistili, zda nedošlo ke kontaminaci vody ve studních, dětských hřišť, zahrad a plodin na nich. Až budou výsledky k dispozici, budeme o nich občany Prahy 15 informovat.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru