dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - polojasno
28°C
Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl
Nad hořící halou se valil hustý dým. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl

Dostat úterní požár hostivařské haly s uskladněnými věcmi pod kontrolu trvalo hasičům dvanáct hodin, celý zásah zabral dva dny. Se složkami integrovaného záchranného systému spolupracovala během složitého zásahu i radnice Prahy 15. Jakým způsobem, prozradil serveru Pražský patriot starosta městské části Milan Wenzl.

Hala plná matrací, oblečení a dalšího zboží v ulici U Továren začala hořet v úterý kolem 13. hodiny. Jak postupovala radnice Prahy 15, když se dozvěděla o požáru?
Když jsem dostal informaci od hasičů, okamžitě jsem obvolal všechny členy našeho krizového štábu. Ten tvořím já, místostarostové, další radní a také tajemník úřadu. Řekl jsem jim, ať jsou v dosahu telefonu a čekají na další vývoj. Spojil jsem se také s velitelem našich dobrovolných hasičů. Jelikož jsem nemohl na místo vyrazit osobně, protože jsem měl zdravotní problém, vyslal jsem k požáru tajemníka Květoslava Marka. Ten celý krizový štáb průběžně informoval o vývoji situace.

starosta-praha-15-wenzl

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl

O zásahu informovali průběžně na sociálních sítích i v ulicích hasiči i policisté, záběry z místa přenášela televize. Jak jste informace obyvatelům předávali vy?
V první řadě jsme na oficiálním facebookovém profilu Prahy 15 průběžně informovali občany, co se přihodilo. Apelovali jsme na ně, ať zbytečně nevychází ven, nevětrají a nechodí na místo požáru. Myslím tedy, že informovanost byla dostatečná. Při této příležitosti chci poděkovat policistům a především hasičům za jejich přístup a velké nasazení při požáru.

Byli jste připraveni na situaci, že by muselo dojít k evakuaci lidí v okolí požáru?
Ano, i když to nakonec nebylo potřeba, museli jsme s touto variantou počítat. Ve sportovním areálu Na šancích, který je v majetku Prahy 15, jsme rezervovali v ubytovací části 25 pokojů, kdyby byla evakuace potřeba. Kdyby to nestačilo, tak jsme byli připraveni řešit to operativně, například ubytováním v tělocvičnách škol či ve stanici dobrovolných hasičů. Takto bychom postupovali i při jiných krizových situacích.

Při zásahu prováděli specialisté měření škodlivin v ovzduší. Byl jste s chemiky v kontaktu?
Ano, požádal jsem je o provedení rozboru, aby se zjistili, zda nedošlo ke kontaminaci vody ve studních, dětských hřišť, zahrad a plodin na nich. Až budou výsledky k dispozici, budeme o nich občany Prahy 15 informovat.


Pražský magistrát přijal opatření pro implementaci GDPR

Včera v 11:52

S účinností od 25. května vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament. 

Výročí Pražské defenestrace v roce 1618 si připomněli účastníci panelové diskuze na Staroměstské radnici

24. května 2018 v 15:46

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se včera uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof....

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

24. května 2018 v 10:41

Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách...

Město dá na modernizace škol a další aktivity nově 25 milionů korun

24. května 2018 v 08:35

V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. května 2018 v 19:15

Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci...

Další články
Nahoru