dnes
Sobota - zatazeno
18°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
15°C
Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl
Nad hořící halou se valil hustý dým. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Na případnou evakuaci našich obyvatel máme ubytovací kapacity, ujišťuje starosta Prahy 15 Wenzl

Dostat úterní požár hostivařské haly s uskladněnými věcmi pod kontrolu trvalo hasičům dvanáct hodin, celý zásah zabral dva dny. Se složkami integrovaného záchranného systému spolupracovala během složitého zásahu i radnice Prahy 15. Jakým způsobem, prozradil serveru Pražský patriot starosta městské části Milan Wenzl.

Hala plná matrací, oblečení a dalšího zboží v ulici U Továren začala hořet v úterý kolem 13. hodiny. Jak postupovala radnice Prahy 15, když se dozvěděla o požáru?
Když jsem dostal informaci od hasičů, okamžitě jsem obvolal všechny členy našeho krizového štábu. Ten tvořím já, místostarostové, další radní a také tajemník úřadu. Řekl jsem jim, ať jsou v dosahu telefonu a čekají na další vývoj. Spojil jsem se také s velitelem našich dobrovolných hasičů. Jelikož jsem nemohl na místo vyrazit osobně, protože jsem měl zdravotní problém, vyslal jsem k požáru tajemníka Květoslava Marka. Ten celý krizový štáb průběžně informoval o vývoji situace.

starosta-praha-15-wenzl

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl

O zásahu informovali průběžně na sociálních sítích i v ulicích hasiči i policisté, záběry z místa přenášela televize. Jak jste informace obyvatelům předávali vy?
V první řadě jsme na oficiálním facebookovém profilu Prahy 15 průběžně informovali občany, co se přihodilo. Apelovali jsme na ně, ať zbytečně nevychází ven, nevětrají a nechodí na místo požáru. Myslím tedy, že informovanost byla dostatečná. Při této příležitosti chci poděkovat policistům a především hasičům za jejich přístup a velké nasazení při požáru.

Byli jste připraveni na situaci, že by muselo dojít k evakuaci lidí v okolí požáru?
Ano, i když to nakonec nebylo potřeba, museli jsme s touto variantou počítat. Ve sportovním areálu Na šancích, který je v majetku Prahy 15, jsme rezervovali v ubytovací části 25 pokojů, kdyby byla evakuace potřeba. Kdyby to nestačilo, tak jsme byli připraveni řešit to operativně, například ubytováním v tělocvičnách škol či ve stanici dobrovolných hasičů. Takto bychom postupovali i při jiných krizových situacích.

Při zásahu prováděli specialisté měření škodlivin v ovzduší. Byl jste s chemiky v kontaktu?
Ano, požádal jsem je o provedení rozboru, aby se zjistili, zda nedošlo ke kontaminaci vody ve studních, dětských hřišť, zahrad a plodin na nich. Až budou výsledky k dispozici, budeme o nich občany Prahy 15 informovat.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru