dnes
Pondělí - zatazeno
2°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
3°C
Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů
Tento pejsek se dostal do útulku po té, co byl nalezen v popelnici. Foto: archiv MP

Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů

Silvestrovská a novoroční zábava v podobě petard a ohňostrojů je pro lidi většinou příjemnou podívanou, psi však kvůli zvukovým a světelným efektům trpí. Desítky se jich na konci roku v Praze každoročně zaběhnou a skončí v útulku, většina se jich naštěstí ale brzy vrací k majiteli. Pomáhá čipování, tetování nebo jen telefonní číslo či adresa na obojku. 

„V okamžiku, kdy se lidem ztratí pejsek, je nejlepší zavolat do útulku a psa popsat, nebo se podívat na webové stránky www.upozpraha.cz/utulek-troja/nabidka-psu. „Stále aktualizujeme seznam nalezených zvířat," vysvětlil ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

„Na přelomu roku jsme jako detektivní kancelář," uvedl v nadsázce. Díky informacím na webu a telefonickému spojení jsou ošetřovatelé schopni podat rychle informace o tom, kde se zmatený pes pohybuje. Mnoho psů se tak do útulku ani nedostane.

„Radíme chovatelům, aby zvláště s citlivými psy chodili jen minimálně ven, nebo aby je při venčení drželi na vodítku," sdělil Steinbauer. Pomáhají také speciální tlumící přípravky, které jsou k dostání u veterinářů.

Pražský útulek se trvale stará o zhruba 120 až 130 psů. Zvířat se ale k ošetřovatelům dostane daleko více. Každý měsíc útulek vrátí nebo novým majitelům předá kolem 250 zvířat.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru