Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů
Tento pejsek se dostal do útulku po té, co byl nalezen v popelnici. Foto: archiv MP

Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů

Silvestrovská a novoroční zábava v podobě petard a ohňostrojů je pro lidi většinou příjemnou podívanou, psi však kvůli zvukovým a světelným efektům trpí. Desítky se jich na konci roku v Praze každoročně zaběhnou a skončí v útulku, většina se jich naštěstí ale brzy vrací k majiteli. Pomáhá čipování, tetování nebo jen telefonní číslo či adresa na obojku. 

„V okamžiku, kdy se lidem ztratí pejsek, je nejlepší zavolat do útulku a psa popsat, nebo se podívat na webové stránky www.upozpraha.cz/utulek-troja/nabidka-psu. „Stále aktualizujeme seznam nalezených zvířat," vysvětlil ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

„Na přelomu roku jsme jako detektivní kancelář," uvedl v nadsázce. Díky informacím na webu a telefonickému spojení jsou ošetřovatelé schopni podat rychle informace o tom, kde se zmatený pes pohybuje. Mnoho psů se tak do útulku ani nedostane.

„Radíme chovatelům, aby zvláště s citlivými psy chodili jen minimálně ven, nebo aby je při venčení drželi na vodítku," sdělil Steinbauer. Pomáhají také speciální tlumící přípravky, které jsou k dostání u veterinářů.

Pražský útulek se trvale stará o zhruba 120 až 130 psů. Zvířat se ale k ošetřovatelům dostane daleko více. Každý měsíc útulek vrátí nebo novým majitelům předá kolem 250 zvířat.


Autor: ČTK

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru