dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů
Tento pejsek se dostal do útulku po té, co byl nalezen v popelnici. Foto: archiv MP

Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů

Silvestrovská a novoroční zábava v podobě petard a ohňostrojů je pro lidi většinou příjemnou podívanou, psi však kvůli zvukovým a světelným efektům trpí. Desítky se jich na konci roku v Praze každoročně zaběhnou a skončí v útulku, většina se jich naštěstí ale brzy vrací k majiteli. Pomáhá čipování, tetování nebo jen telefonní číslo či adresa na obojku. 

„V okamžiku, kdy se lidem ztratí pejsek, je nejlepší zavolat do útulku a psa popsat, nebo se podívat na webové stránky www.upozpraha.cz/utulek-troja/nabidka-psu. „Stále aktualizujeme seznam nalezených zvířat," vysvětlil ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

„Na přelomu roku jsme jako detektivní kancelář," uvedl v nadsázce. Díky informacím na webu a telefonickému spojení jsou ošetřovatelé schopni podat rychle informace o tom, kde se zmatený pes pohybuje. Mnoho psů se tak do útulku ani nedostane.

„Radíme chovatelům, aby zvláště s citlivými psy chodili jen minimálně ven, nebo aby je při venčení drželi na vodítku," sdělil Steinbauer. Pomáhají také speciální tlumící přípravky, které jsou k dostání u veterinářů.

Pražský útulek se trvale stará o zhruba 120 až 130 psů. Zvířat se ale k ošetřovatelům dostane daleko více. Každý měsíc útulek vrátí nebo novým majitelům předá kolem 250 zvířat.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru