dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů
Tento pejsek se dostal do útulku po té, co byl nalezen v popelnici. Foto: archiv MP

Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů

Silvestrovská a novoroční zábava v podobě petard a ohňostrojů je pro lidi většinou příjemnou podívanou, psi však kvůli zvukovým a světelným efektům trpí. Desítky se jich na konci roku v Praze každoročně zaběhnou a skončí v útulku, většina se jich naštěstí ale brzy vrací k majiteli. Pomáhá čipování, tetování nebo jen telefonní číslo či adresa na obojku. 

„V okamžiku, kdy se lidem ztratí pejsek, je nejlepší zavolat do útulku a psa popsat, nebo se podívat na webové stránky www.upozpraha.cz/utulek-troja/nabidka-psu. „Stále aktualizujeme seznam nalezených zvířat," vysvětlil ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

„Na přelomu roku jsme jako detektivní kancelář," uvedl v nadsázce. Díky informacím na webu a telefonickému spojení jsou ošetřovatelé schopni podat rychle informace o tom, kde se zmatený pes pohybuje. Mnoho psů se tak do útulku ani nedostane.

„Radíme chovatelům, aby zvláště s citlivými psy chodili jen minimálně ven, nebo aby je při venčení drželi na vodítku," sdělil Steinbauer. Pomáhají také speciální tlumící přípravky, které jsou k dostání u veterinářů.

Pražský útulek se trvale stará o zhruba 120 až 130 psů. Zvířat se ale k ošetřovatelům dostane daleko více. Každý měsíc útulek vrátí nebo novým majitelům předá kolem 250 zvířat.


Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

Včera v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru