dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů
Tento pejsek se dostal do útulku po té, co byl nalezen v popelnici. Foto: archiv MP

Na přelomu roku se v Praze zaběhnou desítky psů

Silvestrovská a novoroční zábava v podobě petard a ohňostrojů je pro lidi většinou příjemnou podívanou, psi však kvůli zvukovým a světelným efektům trpí. Desítky se jich na konci roku v Praze každoročně zaběhnou a skončí v útulku, většina se jich naštěstí ale brzy vrací k majiteli. Pomáhá čipování, tetování nebo jen telefonní číslo či adresa na obojku. 

„V okamžiku, kdy se lidem ztratí pejsek, je nejlepší zavolat do útulku a psa popsat, nebo se podívat na webové stránky www.upozpraha.cz/utulek-troja/nabidka-psu. „Stále aktualizujeme seznam nalezených zvířat," vysvětlil ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

„Na přelomu roku jsme jako detektivní kancelář," uvedl v nadsázce. Díky informacím na webu a telefonickému spojení jsou ošetřovatelé schopni podat rychle informace o tom, kde se zmatený pes pohybuje. Mnoho psů se tak do útulku ani nedostane.

„Radíme chovatelům, aby zvláště s citlivými psy chodili jen minimálně ven, nebo aby je při venčení drželi na vodítku," sdělil Steinbauer. Pomáhají také speciální tlumící přípravky, které jsou k dostání u veterinářů.

Pražský útulek se trvale stará o zhruba 120 až 130 psů. Zvířat se ale k ošetřovatelům dostane daleko více. Každý měsíc útulek vrátí nebo novým majitelům předá kolem 250 zvířat.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru