dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Na pražských táborech s angličtinou poletí děti do vesmíru

Deset pražských mateřských škol nabídne během léta oblíbené příměstské tábory s angličtinou, letos na téma Vzhůru do vesmíru! Školky se promění ve vesmírné lodě, odkud budou děti vyrážet objevovat planety, hvězdy a komety. To vše v angličtině a s kvalifikovanými lektory. Tábory, které MŠ organizují ve spolupráci s jazykovou školou Wattsenglish, jsou pro všechny děti od pěti do deseti let a zúčastnit se mohou jak pokročilí, tak naprostí začátečníci bez zkušenosti s angličtinou.

„Tábory Wattsenglish mají v naší školce tradici, letos je pořádáme již pátým rokem a zájem o ně neustále roste,“ potvrzuje Jarmila Kotrbová, ředitelka MŠ Korycanská. „Pro rodiče je to další alternativa, jak zajistit dětem kvalitní prázdninový program v době, kdy běžná školka nefunguje. Na tábor se sem k nám sjíždějí děti z celé Prahy 8.“ Příměstské tábory jsou podle ní také ideální pro ty děti, které by ještě nezvládly být na noc odloučeny od rodičů.    

Tábory Wattsenglish, to není žádné posedávání v lavicích a opakování slovíček, na děti čeká pět dní plných zážitků. Vydají se za dobrodružným poznáváním planet, ve vlastnoručně vyrobeném skafandru prozkoumají život na Zemi okem kosmonauta. „Možná někde narazíme i na mimozemšťany. Budou rozumět anglicky? Vyzkoušíme je! Jako každoročně čeká děti spousta her, dobrodružství a soutěží,“ poodhaluje náplň táborů metodička Michaela Pavlátová.

Všechny nástrahy mezihvězdného prostoru pomůže dětem překonat kvalifikovaný lektor Wattsenglish. „Je s dětmi celý den, konverzuje s nimi u oběda, na výletech i při výrobě kostýmů. Rodiče mohou mít jistotu, že své děti svěřují profesionálům,“ doplňuje Pavlátová.
 

tabory-nahled Smysluplně strávený čas
Kromě kvalifikovaných lektorů bude na táborech i tým zkušených českých vedoucích. Jejich výběr je velmi přísný. Společnost Wattsenglish dbá na to, aby i čeští vedoucí měli dobrou úroveň angličtiny.

Pražské příměstské tábory Wattsenglish jsou určené pro děti od 5 do 10 let, trvají pět dní a rodičům nabízí smysluplně strávený čas jejich dětí o letních prázdninách. „Děti se učí velmi rychle, z pozice lektorky cítím, že je pro mě nejtěžší předat tyto zážitky a zkušenosti rodičům. Doma může být komplikovanější přimět děti ke komunikaci v angličtině. V kurzech a na táborech to jde samo. Jsem proto ráda, že vždycky v pátek máme možnost setkat se s rodiči a předvést jim, co se děti za ten týden naučily,“ říká lektorka Angela Larson.

Děti přicházejí na tábor vždy ráno od 7:30 do 8:30 a odpoledne mezi 16:00 a 16:45 se vracejí domů.  „Takže je zvládnou i ti nejmenší, kterým by se na pobytovém táboře ještě stýskalo,“ uzavírá Michaela Pavlátová.


Další články
Nahoru