dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Na pražskou jízdenku dojedete vlakem nově až do Čerčan
Na pražský lístek se dá vlakem dojet jen do Senohrab. Od soboty to půjde až do Čerčan. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Na pražskou jízdenku dojedete vlakem nově až do Čerčan

Od soboty 1. června je rozšířena plná integrace na příměstské vlakové lince S9, která jezdí mezi Prahou a Benešovem. Znamená to, že v úseku Senohraby – Čerčany budou platit nejen předplacené kupony, ale nově i klasické jízdenky.

Železniční stanice a zastávky v tomto úseku (Čtyřkoly, Pyšely, Čerčany) jsou proto nově vybaveny označovači jízdenek. Cestující s jednotlivou jízdenkou je povinen si ji před nástupem do vlaku označit.

„Ve vlacích lze používat jízdenky již označené v prostředcích Pražské integrované dopravy v rámci jejich časové a pásmové platnosti. Tyto jízdenky se znovu neoznačují. Přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu lze v daném úseku používat ve všech osobních a spěšných vlacích,“ vysvětlil Filip Drápal, tiskový mluvčí společnosti Ropid, která dopravu v Praze organizuje.

Kromě jízdenek pro jednotlivou jízdu platí na trati 221 v úseku Praha – Čerčany veškeré předplatní jízdní doklady („tramvajenky“, doplňkové kupony) a krátkodobé časové jízdenky (na 24 hodin i na 3 dny).


Autor: Lukáš Plecháček

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru