Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na Pražském okruhu začíná demolice mostu přes Chlumeckou ulici
Most přes Chlumeckou ulici. Foto: Swietelsky stavební

Na Pražském okruhu začíná demolice mostu přes Chlumeckou ulici

Na Pražském okruhu začne dnes a zítra demolice severní poloviny západního mostu přes Chlumeckou ulici v Praze 9. O týden později na ní naváže demolice jeho jižní poloviny.

Tím se uvolní místo pro stavbu nového mostu s vyšší kapacitou 3 + 3 jízdní pruhy. Zhotovitelem je sdružení firem Swietelsky stavební a Colas CZ, které ve výběrovém řízení uspělo s cenou 168,5 milionu korun bez DPH.

Nabídlo také nejrychlejší práci 198 dní za jednu polovinu. Maximum požadované investorem bylo 214 dní na jednu polovinu. Celá stavba bude realizovaná v průběhu dvou stavebních sezón.

„Konstrukčně jde v každém jízdním pásu o jeden most. To umožňuje práce rozdělit. Tedy dopravu převést vždy na jeden most ve výrazně užších pruzích 2 plus 2, odstranit druhý most a postavit nový,“ uvedl Michal Blahovič, výrobní ředitel závodu Mosty společnosti Swietelsky stavební.

Během víkendových demoličních prací bude doprava Chlumeckou ulicí uzavřena směrem do centra. Směrem do Horních Počernic bude ulicí zaveden obousměrný provoz. Další týden, o prvním květnovém víkendu, se uzavírka prohodí. V čase mezi oběma demolicemi budou dopravní omezení stejná jako nyní.

Celý nový most se plánuje uvést do provozu ve 3. čtvrtletí 2022 a to ve stávajícím režimu 2 + 2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Zprovoznění na 3+3 jízdní pruhy bude možné až po dokončení úseku D0 510 Satalice – Běchovice, tedy takzvané Vysočanské radiály, s jejímž zahájením se zatím počítá nejdříve v roce 2023.

Dojde rovněž na úpravu křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, výstavbu nové protihlukové stěny v délce 248 metrů na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravu samotné ulice.

Most přes Chlumeckou byl do provozu uveden koncem roku 1984 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí. Zejména horní stavba je ve velmi špatném stavu a stav mostovky se blíží havarijnímu stavu. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Řidiči budou muset od dneška zpomalit na vytížené pražské Štěrboholské radiále. Technická správa komunikací (TSK) zahájí opravu úseku mezi čerpacími stanicemi pohonných hmot MOL k mimoúrovňové křižovatce v Běchovicích. Práce by měly skončit letos 4. července.


Autor: Jan Puci

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

Dnes v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dnes v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru