Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Pražském okruhu začíná demolice mostu přes Chlumeckou ulici
Most přes Chlumeckou ulici. Foto: Swietelsky stavební

Na Pražském okruhu začíná demolice mostu přes Chlumeckou ulici

Na Pražském okruhu začne dnes a zítra demolice severní poloviny západního mostu přes Chlumeckou ulici v Praze 9. O týden později na ní naváže demolice jeho jižní poloviny.

Tím se uvolní místo pro stavbu nového mostu s vyšší kapacitou 3 + 3 jízdní pruhy. Zhotovitelem je sdružení firem Swietelsky stavební a Colas CZ, které ve výběrovém řízení uspělo s cenou 168,5 milionu korun bez DPH.

Nabídlo také nejrychlejší práci 198 dní za jednu polovinu. Maximum požadované investorem bylo 214 dní na jednu polovinu. Celá stavba bude realizovaná v průběhu dvou stavebních sezón.

„Konstrukčně jde v každém jízdním pásu o jeden most. To umožňuje práce rozdělit. Tedy dopravu převést vždy na jeden most ve výrazně užších pruzích 2 plus 2, odstranit druhý most a postavit nový,“ uvedl Michal Blahovič, výrobní ředitel závodu Mosty společnosti Swietelsky stavební.

Během víkendových demoličních prací bude doprava Chlumeckou ulicí uzavřena směrem do centra. Směrem do Horních Počernic bude ulicí zaveden obousměrný provoz. Další týden, o prvním květnovém víkendu, se uzavírka prohodí. V čase mezi oběma demolicemi budou dopravní omezení stejná jako nyní.

Celý nový most se plánuje uvést do provozu ve 3. čtvrtletí 2022 a to ve stávajícím režimu 2 + 2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Zprovoznění na 3+3 jízdní pruhy bude možné až po dokončení úseku D0 510 Satalice – Běchovice, tedy takzvané Vysočanské radiály, s jejímž zahájením se zatím počítá nejdříve v roce 2023.

Dojde rovněž na úpravu křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, výstavbu nové protihlukové stěny v délce 248 metrů na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravu samotné ulice.

Most přes Chlumeckou byl do provozu uveden koncem roku 1984 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí. Zejména horní stavba je ve velmi špatném stavu a stav mostovky se blíží havarijnímu stavu. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Řidiči budou muset od dneška zpomalit na vytížené pražské Štěrboholské radiále. Technická správa komunikací (TSK) zahájí opravu úseku mezi čerpacími stanicemi pohonných hmot MOL k mimoúrovňové křižovatce v Běchovicích. Práce by měly skončit letos 4. července.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru