Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Pražském okruhu při nehodě kamionu a dodávky zemřel člověk
Nehoda na Radotínském mostě. Foto: HZS Praha

Na Pražském okruhu při nehodě kamionu a dodávky zemřel člověk

Na Radotínském mostě na Pražském okruhu se dnes před pátou hodinou srazily dodávka a nákladní auto, spolujezdec z jednoho z vozů havárii nepřežil. Provoz v místě byl nejprve uzavřený, pak omezený, krátce před 8:30 byl plně obnoven.

„Na místě zasahovala posádka záchranářů, lékař a bohužel také koroner. Spolujezdec jednoho z vozů utrpěl velmi vážná poranění, kterým na místě podlehl. Oba řidiči by měli být mimo ohrožení života,“ sdělili pražští záchranáři na twitteru.

U nehody zasahovali kromě záchranářů a policistů i hasiči. „Na místo operační středisko vyslalo petřinskou, modřanskou, radotínskou a smíchovskou stanici. Hasiči ihned po příjezdu zahájili vyproštění spolujezdce dodávkového vozu, další osoby již byly mimo vozidla a v péči záchranářů,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Po deseti minutách byla muž vyproštěn a předán zdravotníkům. Hasiči postupně odklidili následky nehody spolu s Technickou správou komunikaci a krátce po šesté hodině byl částečně obnoven provoz.

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo, že silniční obchvat Prahy byl po nehodě ve směru na D1 uzavřený mezi exity Lochkov a Zbraslav.


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru