Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na pražském letišti odhalí anamorfní portrét Václava Havla
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Na pražském letišti odhalí anamorfní portrét Václava Havla

Na Letišti Václava Havla Praha bude ve středu 25. října hodinu před polednem u instalace Forum Havlum slavnostně odhalen anamorfní portrét Václava Havla.

Netradiční 3D portrét je složen z tisíců předmětů a vypráví životní příběh prvního prezidenta České republiky. 

Unikátní sochařská instalace je složena z více než 3000 autentických předmětů a dobových dokumentů vyprávějících životní příběh Václava Havla.

Autorem je sochař, vizuální umělec a cestovatel Patrik Proško. Odhalení díla se zúčastní kromě dalších hostů i publicista, politik a blízký spolupracovník Václava Havla Michael Žantovský.

Forum Havlum, u kterého bude portrét odhalen, je trojrozměrný umělecký objekt, který byl vytvořen u příležitosti přejmenování letiště na Letiště Václava Havla Praha. Autorem je výtvarník a architekt Bořek Šípek a objekt prochází přízemím i prvním patrem odletové haly terminálu.

Prostor představuje malou divadelní scénu lze a lze v něm sledovat texty a citáty z děl Václava Havla v češtině a angličtině, ale také záběry z jeho života.


Autor: puc

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru