Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na pražském letišti odhalí anamorfní portrét Václava Havla
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Na pražském letišti odhalí anamorfní portrét Václava Havla

Na Letišti Václava Havla Praha bude ve středu 25. října hodinu před polednem u instalace Forum Havlum slavnostně odhalen anamorfní portrét Václava Havla.

Netradiční 3D portrét je složen z tisíců předmětů a vypráví životní příběh prvního prezidenta České republiky. 

Unikátní sochařská instalace je složena z více než 3000 autentických předmětů a dobových dokumentů vyprávějících životní příběh Václava Havla.

Autorem je sochař, vizuální umělec a cestovatel Patrik Proško. Odhalení díla se zúčastní kromě dalších hostů i publicista, politik a blízký spolupracovník Václava Havla Michael Žantovský.

Forum Havlum, u kterého bude portrét odhalen, je trojrozměrný umělecký objekt, který byl vytvořen u příležitosti přejmenování letiště na Letiště Václava Havla Praha. Autorem je výtvarník a architekt Bořek Šípek a objekt prochází přízemím i prvním patrem odletové haly terminálu.

Prostor představuje malou divadelní scénu lze a lze v něm sledovat texty a citáty z děl Václava Havla v češtině a angličtině, ale také záběry z jeho života.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru