Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Advent v Praze

Na Pražském hradě lze u vánočního stromu podpořit děti z ohrožených rodin

První adventní neděle patří na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě tradičně SOS dětským vesničkám, které tu za podpory první dámy rozsvěcejí vánoční strom a zahajují sbírku ve prospěch ohrožených dětí už více než dvacet let. Pandemie covidu v loňském roce sbírku zcela znemožnila. Letos už je kasička zase na svém místě, slavnostní zahájení sbírky se ale ani tentokrát kvůli hygienickým opatřením nekonalo.

„Sbírka ve prospěch SOS dětských vesniček na Pražském hradě má mnohaletou tradici, poprvé ji uspořádala manželka prezidenta Irena Svobodová už o Vánocích 1968, tedy několik měsíců před zahájením výstavby první SOS vesničky,“ říká ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová.

„Na tradici navázala naše organizace začátkem 90. let, kdy SOS dětské vesničky velmi podporovali manželé Havlovi. S krátkými přestávkami tradice pokračuje dodnes, letos už potřiadvacáté,“ dodává Jindra Šalátová.

Lidé, kteří v průběhu adventu a Vánoc přispějí do kasičky pod vánočním stromem na Svatojiřském náměstí Pražského hradu (za Chrámem sv. Víta), podpoří děti z ohrožených rodin, jimž pomáhá terénní sociální služba SOS Kompas.

Sociální pracovníci SOS Kompasu navštěvují rodiny potýkající se se závažnými problémy. Pomáhají jim tyto potíže překonat, posilují jejich rodičovské kompetence a díky tomu mohou děti zůstat ve vlastní rodině a vyrůstat se svými rodiči. V loňském roce takto SOS dětské vesničky pomohly více než sedmi stovkám dětí.

Záštitu nad sbírkou převzala už po osmé manželka prezidenta Ivana Zemanová. Navazuje tak na své předchůdkyně Irenu Svobodovou, Olgu Havlovou a Dagmar Havlovou. Do kasičky pod vánočním stromem na Pražském hradě mohou lidé přispět až do 6. ledna 2022.


Autor: red

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru