dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Na Pražském hradě je možné vidět tulipány a vázy

V rámci druhého ročníku cyklu Předjaří v Královské zahradě je až do neděle 23. března za symbolických 20 korun opět otevřen stylový empírový skleník v Královské zahradě na Pražském hradě. V jeho prostorách návštěvníci tentokrát mohou vidět nejhezčí vázy ze Sbírek Pražského hradu a přehlídku stovek speciálně přirychlených tulipánů a dalších jarních květin.

V první části výstavy návštěvníci mohou vidět na 40 váz zdobících interiéry Hradu a zámku Lány. K vidění jsou vázy porcelánové, fajánsové, kameninové, ale i kovové, původem z Evropy i vzdálené Číny a Japonska. Unikátem je vystavení tří obřích váz, zhotovených v carské porcelánové manufaktuře v Petrohradě. Ty jsou nejenom nejkrásnějšími empírovými vázami v Praze, ale také jedněmi z nejvzácnějších porcelánových výrobků v České republice vůbec.

Druhá část expozice nabízí záplavu kvetoucích jarních květin, letos s důrazem na tulipány. K vidění jsou jak klasické jednoduché odrůdy, tak i takové, které jako tulipány téměř nevypadají – například odrůdy pivoňkovité, liliokvěté či papouškovité. Pokud bude počasí přát, uvidí návštěvníci i kvetoucí tulipány-viridiflory, které byly vyšlechtěny teprve v posledních letech.


Další články
Nahoru