dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Na právnické fakultě začnou soudní procesy se studenty
Ilustrační foto: sxc.hu

Na právnické fakultě začnou soudní procesy se studenty

Spolek studentů práv a mladých právníků ELSA Praha ve spolupráci s Nadačním fondem Stránský (NFS) vypsal pro studenty právnických fakult z celé České republiky soutěž O cenu profesora Jaroslava Stránského 2014 ve zdravotnickém právu.

Atraktivitu soutěži dodává finanční odměna pro vítěze a forma simulovaného soudního procesu, v němž na straně poroty zasedne odborná tříčlenná komise, v rolích obhájců a žalobců soutěžící a nebudou chybět ani svědci.

„K uspořádání soutěže nás vedla celá řada problémů a nejasností ve zdravotnictví včetně neexistence standardů, otázka poplatků i netransparentnost pojišťoven,“ konstatoval Martin Jan Stránský, předseda NFS a mezinárodní expert na systémy a protokoly ve zdravotnictví. „V krátké budoucnosti nás zřejmě čeká mnohem více sporů v oblasti zdravotního práva. Jsme proto zvědavi, jak jsou na tuto situaci mladí právníci připraveni,“ dodal.

V porotě zasednou analytik a lektor zdravotnického práva Ondřej Dostál, významný český advokát v oblasti zdravotního práva Dan Dvořáček a odborník na poplatky a obchodní i zdravotní právo Milan Vašíček.

„Simulovaný soudní proces poskytuje studentům možnost prověřit si své profesionální dovednosti a argumentační schopnosti, což jim při přípravě na budoucí povolání poskytuje nesporné výhody. Organizujeme podobné akce několikrát ročně, avšak v oblasti zdravotního práva je to naše premiéra,“ uvedla Pavlína Trchalíková, prezidentka studentského spolku ELSA Praha.

Soutěž se uskuteční v prostorách Právnické fakulty UK Praha, jež jí poskytla záštitu. V prvním písemném kole dne 15. dubna odpovědí studenti na soubor otázek, který prověří jejich znalosti v oblasti zdravotního práva. Do druhého ústního kola s termínem 22. dubna postoupí deset výherců.

Ti se utkají v simulovaných procesech v soudní síni fakulty. První tři výherci získají finanční odměnu ve výši 10 000, 5000 a 3000 korun. Adresa pro zasílání přihlášek do soutěže je kubicka@elsa.cz. Uzávěrka přihlášek studentů je 14. dubna.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru