dnes
Pondělí - zatazeno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
26°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná
Propadlý strop protiatomového krytu. Foto: HZS Praha

Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná

U hřiště na školním pozemku v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě se během velikonočního pondělí propadl strop podzemní místnosti a vytvořil se tak kráter o průměru několika metrů. Nikdo uvnitř ani na povrchu v té době nebyl. Původní domněnka, že se jedná o protiatomový kryt, se nakonec nepotvrdila.

Místo prohledali dva psovodi městské policie, pomáhali jim hasiči. V době propadu se podzemních prostorech ani v bezprostředním okolí na povrchu nikdo nenacházel. Strop na ploše 3×4 metry se propadl do hloubky zhruba tří metrů. Na místo byla povolána pracovnice ze stavebního úřadu městské části, která posoudila stav podloží a další potencionální nebezpečí.

Na území Prahy je evidováno přes 750 krytů s kapacitou 150 000 osob. Na seznamu krytů není prostor v ulici Bratří Venclíků vůbec uveden. „Na základě místního šetření pondělního propadu stropu v ulic Bratří Venclíků v Praze 14 bylo zjištěno, že se nejedná o protiatomový kryt. Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS hl. m. Prahy uvedl, že nikdy neměl v evidenci krytů výše uvedený prostor, který nemá parametry stále tlakově odolného krytu," sdělil dnes mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Dnes ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Dnes v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Včera v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru