dnes
Středa - oblacno
24°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
23°C
pozítří
Pátek - zatazeno
23°C
Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná
Propadlý strop protiatomového krytu. Foto: HZS Praha

Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná

U hřiště na školním pozemku v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě se během velikonočního pondělí propadl strop podzemní místnosti a vytvořil se tak kráter o průměru několika metrů. Nikdo uvnitř ani na povrchu v té době nebyl. Původní domněnka, že se jedná o protiatomový kryt, se nakonec nepotvrdila.

Místo prohledali dva psovodi městské policie, pomáhali jim hasiči. V době propadu se podzemních prostorech ani v bezprostředním okolí na povrchu nikdo nenacházel. Strop na ploše 3×4 metry se propadl do hloubky zhruba tří metrů. Na místo byla povolána pracovnice ze stavebního úřadu městské části, která posoudila stav podloží a další potencionální nebezpečí.

Na území Prahy je evidováno přes 750 krytů s kapacitou 150 000 osob. Na seznamu krytů není prostor v ulici Bratří Venclíků vůbec uveden. „Na základě místního šetření pondělního propadu stropu v ulic Bratří Venclíků v Praze 14 bylo zjištěno, že se nejedná o protiatomový kryt. Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS hl. m. Prahy uvedl, že nikdy neměl v evidenci krytů výše uvedený prostor, který nemá parametry stále tlakově odolného krytu," sdělil dnes mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Včera v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Včera v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Včera v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Další články
Nahoru