dnes
Pondělí - zatazeno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná
Propadlý strop protiatomového krytu. Foto: HZS Praha

Na pozemku základní školy se propadl strop podzemní místnosti, o kryt se nakonec nejedná

U hřiště na školním pozemku v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě se během velikonočního pondělí propadl strop podzemní místnosti a vytvořil se tak kráter o průměru několika metrů. Nikdo uvnitř ani na povrchu v té době nebyl. Původní domněnka, že se jedná o protiatomový kryt, se nakonec nepotvrdila.

Místo prohledali dva psovodi městské policie, pomáhali jim hasiči. V době propadu se podzemních prostorech ani v bezprostředním okolí na povrchu nikdo nenacházel. Strop na ploše 3×4 metry se propadl do hloubky zhruba tří metrů. Na místo byla povolána pracovnice ze stavebního úřadu městské části, která posoudila stav podloží a další potencionální nebezpečí.

Na území Prahy je evidováno přes 750 krytů s kapacitou 150 000 osob. Na seznamu krytů není prostor v ulici Bratří Venclíků vůbec uveden. „Na základě místního šetření pondělního propadu stropu v ulic Bratří Venclíků v Praze 14 bylo zjištěno, že se nejedná o protiatomový kryt. Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS hl. m. Prahy uvedl, že nikdy neměl v evidenci krytů výše uvedený prostor, který nemá parametry stále tlakově odolného krytu," sdělil dnes mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 


Další články
Nahoru