Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na poloostrově u čapadla Hollar začala letní sezona, je tam nový pobytový trávník
Nově vysazený trávník, na kterém budou moci lidé relaxovat a kochat se krásnými výhledy. Foto: Jan Puci

Na poloostrově u čapadla Hollar začala letní sezona, je tam nový pobytový trávník

Na Smetanově nábřeží byla na poloostrově u čapadla Hollar zahájena letní sezona. U průchodu v nábřežní zdi, který hlavní město otevřelo loni, si lidé budou moci posedět s občerstvením, relaxovat na nově založeném pobytovém trávníku nebo si zasportovat.

Čapadlo je u schodiště vedle budovy Hollar a propojuje nábřeží s Divadelní ulicí. Navazuje na něj prostranství s posezením přímo u řeky. Během zimy zde fungovalo veřejné kluziště.

V letní sezoně se lidé mohou těšit na rozšířené prostranství. „Vznikla tu nová pobytová louka s příjemným posezením. Zájemci zde mohou jen tak posedět nebo si zahrát třeba badminton a pétanque,“ řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Ten je podle svých slov rád, že z místa zmizely turistické atrakce jako třeba zorbing či půjčovna šlapadel. „Bud rád, když tu třeba bude možnost projížďky na staré pramici. Prostor by měl být orientován více na Pražany než na turisty,“ uvedl starosta.

Během letní sezony se budou na prostranství konat akustické koncerty, výstavy a další kulturní i společenské akce. Ve středu 18. května se zde uskuteční sousedské setkání s programem.


Autor: puc

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru