dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
6°C
Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace
Nový pavilon byl zkolaudován v dubnu, bufet koncem května. Foto: Praha 9

Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace

Díky přístavbě nového pavilonu k hlavní budově vzniklo na Poliklinice Prosek šest nových ordinací a zázemí pro rehabilitaci včetně nové tělocvičny. Přestavbou skladů a kanceláří pak další tři ordinace a Centrum duševního zdraví pro Prahu 9. Modernizován byl i bufet u polikliniky.

„Dostavba Polikliniky Prosek, která zahrnovala přístavbu nového třípodlažního pavilonu k hlavní budově v severovýchodní části polikliniky, a modernizaci stávajícího bufetu u polikliniky, který se změnil na kvalitní stravovací zařízení, byly součástí projektu schváleného už v roce 2010,“ říká ředitel Polikliniky Prosek Tomáš Kladívko.

Celkové náklady na stavbu dosáhly 28 milionů korun, z rozpočtu MČ Praha 9 na ni bylo uvolněno 8 milionu korun, z rozpočtu hl. m. Prahy se podařilo získat 20 milionů korun.

Nové ordinace
„V přízemí nového pavilonu najdete lékaře z oddělení rehabilitace a léčby bolesti a novou cvičebnu, protože o tento druh zdravotní pomoci projevují pacienti všech věkových kategorií stále větší zájem,“ nastiňuje využití přístavby předseda představenstva Polikliniky Prosek Michal Mašek.

„V dalších podlažích už funguje alergo-imunologie včetně této specializace pro děti. Ostatní ordinace, které si lékaři v současné době vybavují, rozšíří na naší poliklinice psychiatrickou a gynekologickou péči.“

Zastupitel Milan Apeltauer k tomu dodává: „Přestavbou bývalých skladů a kanceláří na poliklinice vznikly v březnu letošního roku také dvě ordinace ortopedie, od června začne ordinovat lékař ORL a od července bude pracovat Centrum duševního zdraví pro Prahu 9.“

Revitalizace prostoru před poliklinikou
Stavební práce se na Poliklinice Prosek nezastaví ani v létě. V části prvního patra budovy je třeba dokončit výměnu podhledů včetně nových rozvodů elektřiny a rekonstrukci čeká prostor před poliklinikou. Bazénky, které jsou v dezolátním stavu, nahradí zeleň, květinové záhony, lavičky, pítko a nové dláždění dostane komunikace směřující k hlavní budově.  Do konce roku by měl být vybudován i bezbariérový přístup k hlavnímu vstupu do budovy polikliniky.

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru