dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace
Nový pavilon byl zkolaudován v dubnu, bufet koncem května. Foto: Praha 9

Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace

Díky přístavbě nového pavilonu k hlavní budově vzniklo na Poliklinice Prosek šest nových ordinací a zázemí pro rehabilitaci včetně nové tělocvičny. Přestavbou skladů a kanceláří pak další tři ordinace a Centrum duševního zdraví pro Prahu 9. Modernizován byl i bufet u polikliniky.

„Dostavba Polikliniky Prosek, která zahrnovala přístavbu nového třípodlažního pavilonu k hlavní budově v severovýchodní části polikliniky, a modernizaci stávajícího bufetu u polikliniky, který se změnil na kvalitní stravovací zařízení, byly součástí projektu schváleného už v roce 2010,“ říká ředitel Polikliniky Prosek Tomáš Kladívko.

Celkové náklady na stavbu dosáhly 28 milionů korun, z rozpočtu MČ Praha 9 na ni bylo uvolněno 8 milionu korun, z rozpočtu hl. m. Prahy se podařilo získat 20 milionů korun.

Nové ordinace
„V přízemí nového pavilonu najdete lékaře z oddělení rehabilitace a léčby bolesti a novou cvičebnu, protože o tento druh zdravotní pomoci projevují pacienti všech věkových kategorií stále větší zájem,“ nastiňuje využití přístavby předseda představenstva Polikliniky Prosek Michal Mašek.

„V dalších podlažích už funguje alergo-imunologie včetně této specializace pro děti. Ostatní ordinace, které si lékaři v současné době vybavují, rozšíří na naší poliklinice psychiatrickou a gynekologickou péči.“

Zastupitel Milan Apeltauer k tomu dodává: „Přestavbou bývalých skladů a kanceláří na poliklinice vznikly v březnu letošního roku také dvě ordinace ortopedie, od června začne ordinovat lékař ORL a od července bude pracovat Centrum duševního zdraví pro Prahu 9.“

Revitalizace prostoru před poliklinikou
Stavební práce se na Poliklinice Prosek nezastaví ani v létě. V části prvního patra budovy je třeba dokončit výměnu podhledů včetně nových rozvodů elektřiny a rekonstrukci čeká prostor před poliklinikou. Bazénky, které jsou v dezolátním stavu, nahradí zeleň, květinové záhony, lavičky, pítko a nové dláždění dostane komunikace směřující k hlavní budově.  Do konce roku by měl být vybudován i bezbariérový přístup k hlavnímu vstupu do budovy polikliniky.

Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru