dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace
Nový pavilon byl zkolaudován v dubnu, bufet koncem května. Foto: Praha 9

Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace

Díky přístavbě nového pavilonu k hlavní budově vzniklo na Poliklinice Prosek šest nových ordinací a zázemí pro rehabilitaci včetně nové tělocvičny. Přestavbou skladů a kanceláří pak další tři ordinace a Centrum duševního zdraví pro Prahu 9. Modernizován byl i bufet u polikliniky.

„Dostavba Polikliniky Prosek, která zahrnovala přístavbu nového třípodlažního pavilonu k hlavní budově v severovýchodní části polikliniky, a modernizaci stávajícího bufetu u polikliniky, který se změnil na kvalitní stravovací zařízení, byly součástí projektu schváleného už v roce 2010,“ říká ředitel Polikliniky Prosek Tomáš Kladívko.

Celkové náklady na stavbu dosáhly 28 milionů korun, z rozpočtu MČ Praha 9 na ni bylo uvolněno 8 milionu korun, z rozpočtu hl. m. Prahy se podařilo získat 20 milionů korun.

Nové ordinace
„V přízemí nového pavilonu najdete lékaře z oddělení rehabilitace a léčby bolesti a novou cvičebnu, protože o tento druh zdravotní pomoci projevují pacienti všech věkových kategorií stále větší zájem,“ nastiňuje využití přístavby předseda představenstva Polikliniky Prosek Michal Mašek.

„V dalších podlažích už funguje alergo-imunologie včetně této specializace pro děti. Ostatní ordinace, které si lékaři v současné době vybavují, rozšíří na naší poliklinice psychiatrickou a gynekologickou péči.“

Zastupitel Milan Apeltauer k tomu dodává: „Přestavbou bývalých skladů a kanceláří na poliklinice vznikly v březnu letošního roku také dvě ordinace ortopedie, od června začne ordinovat lékař ORL a od července bude pracovat Centrum duševního zdraví pro Prahu 9.“

Revitalizace prostoru před poliklinikou
Stavební práce se na Poliklinice Prosek nezastaví ani v létě. V části prvního patra budovy je třeba dokončit výměnu podhledů včetně nových rozvodů elektřiny a rekonstrukci čeká prostor před poliklinikou. Bazénky, které jsou v dezolátním stavu, nahradí zeleň, květinové záhony, lavičky, pítko a nové dláždění dostane komunikace směřující k hlavní budově.  Do konce roku by měl být vybudován i bezbariérový přístup k hlavnímu vstupu do budovy polikliniky.

Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru