dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - jasno
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
19°C
Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace
Nový pavilon byl zkolaudován v dubnu, bufet koncem května. Foto: Praha 9

Na Poliklinice Prosek jsou nové ordinace

Díky přístavbě nového pavilonu k hlavní budově vzniklo na Poliklinice Prosek šest nových ordinací a zázemí pro rehabilitaci včetně nové tělocvičny. Přestavbou skladů a kanceláří pak další tři ordinace a Centrum duševního zdraví pro Prahu 9. Modernizován byl i bufet u polikliniky.

„Dostavba Polikliniky Prosek, která zahrnovala přístavbu nového třípodlažního pavilonu k hlavní budově v severovýchodní části polikliniky, a modernizaci stávajícího bufetu u polikliniky, který se změnil na kvalitní stravovací zařízení, byly součástí projektu schváleného už v roce 2010,“ říká ředitel Polikliniky Prosek Tomáš Kladívko.

Celkové náklady na stavbu dosáhly 28 milionů korun, z rozpočtu MČ Praha 9 na ni bylo uvolněno 8 milionu korun, z rozpočtu hl. m. Prahy se podařilo získat 20 milionů korun.

Nové ordinace
„V přízemí nového pavilonu najdete lékaře z oddělení rehabilitace a léčby bolesti a novou cvičebnu, protože o tento druh zdravotní pomoci projevují pacienti všech věkových kategorií stále větší zájem,“ nastiňuje využití přístavby předseda představenstva Polikliniky Prosek Michal Mašek.

„V dalších podlažích už funguje alergo-imunologie včetně této specializace pro děti. Ostatní ordinace, které si lékaři v současné době vybavují, rozšíří na naší poliklinice psychiatrickou a gynekologickou péči.“

Zastupitel Milan Apeltauer k tomu dodává: „Přestavbou bývalých skladů a kanceláří na poliklinice vznikly v březnu letošního roku také dvě ordinace ortopedie, od června začne ordinovat lékař ORL a od července bude pracovat Centrum duševního zdraví pro Prahu 9.“

Revitalizace prostoru před poliklinikou
Stavební práce se na Poliklinice Prosek nezastaví ani v létě. V části prvního patra budovy je třeba dokončit výměnu podhledů včetně nových rozvodů elektřiny a rekonstrukci čeká prostor před poliklinikou. Bazénky, které jsou v dezolátním stavu, nahradí zeleň, květinové záhony, lavičky, pítko a nové dláždění dostane komunikace směřující k hlavní budově.  Do konce roku by měl být vybudován i bezbariérový přístup k hlavnímu vstupu do budovy polikliniky.

Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru