Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na podzimní svátky a prázdniny se v pražské MHD mění jízdní řády
Ilustrační foto: archiv

Na podzimní svátky a prázdniny se v pražské MHD mění jízdní řády

S ohledem na očekávanou nižší poptávku MHD v Praze jezdí dnes a zítra během podzimních školních prázdnin podle upravených jízdních řádů. O státním svátku 28. října a v sobotu 29. října bude MHD v Praze vypravována podle standardních sobotních jízdních řádů, 30. října pak podle nedělních grafikonů. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Většina autobusových linek má dnes a zítra v ranní i odpolední špičce o dvě až tři minuty delší interval. Mimo špičku je většina spojů vypravována podle jízdních řádů pro běžný pracovní den. Během podzimních prázdnin nejsou v provozu školní spoje na městských ani příměstských autobusových linkách. Opět vyjedou v pondělí 31. října. 

V ranní i odpolední špičce mají dnes a zítra spoje metra podle jednotlivých linek o 15 až 30 vteřin delší intervaly. Na lince C se intervaly prodlouží o 15 vteřin, na linkách A a B o 30 vteřin. Mimo špičku zůstávají intervaly na linkách A a B beze změny, to je. jako v běžných pracovních dnech. Pouze na lince C se mimo špičku interval mezi jednotlivými spoji prodlouží o 15 až 75 vteřin v závislosti na denní době. 

V ranní a odpolední špičce jezdí tramvaje podle linek v intervalech prodloužených o jednu až dvě minuty. U páteřních linek číslo 9, 17 a 22 se tak interval prodlouží ze současných 4 na 5 minut, u ostatních denních linek z 8 na 10 minut. Mimo špičku jsou intervaly u páteřních linek číslo 9, 17 a 22 prodlouženy z 5 na 6 minut, u ostatních linek z 10 na 12 minut. 

„Z důvodu velmi krátké platnosti nejsou jízdní řády na podzimní školní prázdniny vyvěšovány na zastávkách, ale jsou cestujícím k dispozici na webových stránkách DPP a ROPIDu. Data o aktuálních jízdních řádech jsou také zapracována do on-line vyhledávačů spojení včetně mobilní aplikace PID Lítačka,“ sdělila mluvčí. 

Přehled, jak bude MHD jezdit o podzimních prázdninách a prodloužených víkendech:

26. října – upravený provoz, školní spoje nejsou v provozu

27. října – upravený provoz, školní spoje nejsou v provozu

28. října – standardní sobotní provoz

29. října – standardní sobotní provoz

30. října – standardní nedělní provoz 

Upravený provoz v pražské MHD je plánován také o prodlouženém víkendu od 17. do 20. listopadu. 

17. listopadu – standardní sobotní provoz

18. listopadu – upravený provoz, školní spoje jsou provozu

19. listopadu – standardní sobotní provoz

20. listopadu – standardní nedělní provoz

Zdroj: DPP


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru