Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na podzimní svátky a prázdniny se v pražské MHD mění jízdní řády
Ilustrační foto: archiv

Na podzimní svátky a prázdniny se v pražské MHD mění jízdní řády

S ohledem na očekávanou nižší poptávku MHD v Praze jezdí dnes a zítra během podzimních školních prázdnin podle upravených jízdních řádů. O státním svátku 28. října a v sobotu 29. října bude MHD v Praze vypravována podle standardních sobotních jízdních řádů, 30. října pak podle nedělních grafikonů. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Většina autobusových linek má dnes a zítra v ranní i odpolední špičce o dvě až tři minuty delší interval. Mimo špičku je většina spojů vypravována podle jízdních řádů pro běžný pracovní den. Během podzimních prázdnin nejsou v provozu školní spoje na městských ani příměstských autobusových linkách. Opět vyjedou v pondělí 31. října. 

V ranní i odpolední špičce mají dnes a zítra spoje metra podle jednotlivých linek o 15 až 30 vteřin delší intervaly. Na lince C se intervaly prodlouží o 15 vteřin, na linkách A a B o 30 vteřin. Mimo špičku zůstávají intervaly na linkách A a B beze změny, to je. jako v běžných pracovních dnech. Pouze na lince C se mimo špičku interval mezi jednotlivými spoji prodlouží o 15 až 75 vteřin v závislosti na denní době. 

V ranní a odpolední špičce jezdí tramvaje podle linek v intervalech prodloužených o jednu až dvě minuty. U páteřních linek číslo 9, 17 a 22 se tak interval prodlouží ze současných 4 na 5 minut, u ostatních denních linek z 8 na 10 minut. Mimo špičku jsou intervaly u páteřních linek číslo 9, 17 a 22 prodlouženy z 5 na 6 minut, u ostatních linek z 10 na 12 minut. 

„Z důvodu velmi krátké platnosti nejsou jízdní řády na podzimní školní prázdniny vyvěšovány na zastávkách, ale jsou cestujícím k dispozici na webových stránkách DPP a ROPIDu. Data o aktuálních jízdních řádech jsou také zapracována do on-line vyhledávačů spojení včetně mobilní aplikace PID Lítačka,“ sdělila mluvčí. 

Přehled, jak bude MHD jezdit o podzimních prázdninách a prodloužených víkendech:

26. října – upravený provoz, školní spoje nejsou v provozu

27. října – upravený provoz, školní spoje nejsou v provozu

28. října – standardní sobotní provoz

29. října – standardní sobotní provoz

30. října – standardní nedělní provoz 

Upravený provoz v pražské MHD je plánován také o prodlouženém víkendu od 17. do 20. listopadu. 

17. listopadu – standardní sobotní provoz

18. listopadu – upravený provoz, školní spoje jsou provozu

19. listopadu – standardní sobotní provoz

20. listopadu – standardní nedělní provoz

Zdroj: DPP


Autor: puc

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru