dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C

Na podporu projektů v oblasti životního prostředí poskytne Praha 2 celkem 150 tisíc korun

Zastupitelé Prahy 2 rozhodli o poskytnutí veřejné finanční podpory v oblasti životního prostředí na období roku 2016 a I. čtvrtletí roku 2017. Mezi jednotlivé projekty bude rozděleno formou dotací celkem 150 tisíc korun.

Na letošní rok a část příštího vyhlásila městská část Praha 2 v rámci dotačního programu pro oblast životního prostředí tři témata: Úprava zeleně v místě bydliště žadatele realizovaná na území městské části Praha 2 • Ekologická výchova a vzdělávání • Ostatní aktivity v oblasti životního prostředí.

„V řádném termínu jsme obdrželi šest žádostí. Rozhodli jsme se podpořit projekty těch žadatelů, kteří nebyli uspokojeni v posledních letech tak, aby projekty mohly být realizovány buď celé, anebo alespoň z větší části. Celková částka 150 tisíc korun určená pro tuto oblast tak byla rozdělena mezi pět žadatelů,“ říká zástupce starostky Václav Vondrášek.

Dotaci ve výši 15 tisíc korun na revitalizaci vnitrobloku získá Společenství vlastníků domu Čerchovská 5 v Praze 2. Žižkovská základní organizace ČSOP Koniklec může počítat s 28 tisíci korun na projekt Mikroklima v okolí školy. Na péči o veřejný prostor „Plácky“ na Vyšehradě městská část poskytne 33 tisíc korun Haně Čápové.

Projekt Bělehradská kompostuje – kompostovací zóna na dvorku Bělehradská 96 podpoří radnice částkou 24 490 korun. A obecně prospěšná společnost Lemniskáta – život bez bariér získá dotaci ve výši 49 440 korun na projekt Cesta od stromu k papíru a zase zpět.


Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Dnes v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Dnes v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Dnes v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Dnes v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Dnes v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Dnes v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Vánoční SLOU Fashion Days

Dnes v 07:00

První vánoční SLOU Fashion Days 15. a 16. prosince na Smetanově nábřeží.

Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Další krátké zprávy
Nahoru