Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na podporu dětí z Ukrajiny zamíří do škol celkem 27 milionů korun, nejvíc na Prahu 4
Ilustrační foto: archiv

Na podporu dětí z Ukrajiny zamíří do škol celkem 27 milionů korun, nejvíc na Prahu 4

Metropole poskytne zhruba 27 milionů korun městským částem pro mateřské a základní školy na podporu dětí z Ukrajiny. Na čtvrtečním zasedání to schválili zastupitelé. Nejvíc zamíří do čtvrté městské části.

Peníze půjdou z projektu UNICEF- Pomoc uprchlíkům. Určeny budou například na vybavení nových tříd. Cílem je posílit ochranu dětí a zdraví, vzdělávání a sociální soudržnost v kontextu ukrajinské uprchlické krize.

Dotace půjdou školám ve třetí, čtvrté, sedmé a třinácté městské části a Kunraticím. „Peníze jsou na vybavení nových tříd, na nábytek a další materiál nebo na lepší vybavení zázemí mateřských i základních škol," uvedl radní pro školství Antonín Klecanda (STAN) během jednání zastupitelstva. Cílem je podle něj mimo jiné zlepšit přístup uprchlických dětí k předškolnímu a základnímu vzdělávání.

Praha 4 dostane zhruba 15,7 milionu korun, Praha 13 zhruba 9,7 milionu korun, Praha 7 celkem 937 000 koruna městská část Praha Kunratice zhruba 332 500 korun.

„Jsem rád, že ačkoliv byl ze strany hlavního města dán poměrně krátký termín pro odevzdávání žádostí, podařilo se našemu odboru školství získat ve spolupráci s řediteli základních a mateřských škol finanční prostředky z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům. Za to jim patří obrovský dík. Praha 4 má ve svých zařízeních zhruba 1 400 těchto dětí a díky příspěvku můžeme školy, které se do projektu zapojily vybavit novým nábytkem, zajistit potřebný materiál, zlepšit zázemí a nakoupit učebnice a psací potřeby,“uvedl místostarosta Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO).


Autor: red

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Dnes v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Další články
Nahoru