Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na podporu dětí z Ukrajiny zamíří do škol celkem 27 milionů korun, nejvíc na Prahu 4
Ilustrační foto: archiv

Na podporu dětí z Ukrajiny zamíří do škol celkem 27 milionů korun, nejvíc na Prahu 4

Metropole poskytne zhruba 27 milionů korun městským částem pro mateřské a základní školy na podporu dětí z Ukrajiny. Na čtvrtečním zasedání to schválili zastupitelé. Nejvíc zamíří do čtvrté městské části.

Peníze půjdou z projektu UNICEF- Pomoc uprchlíkům. Určeny budou například na vybavení nových tříd. Cílem je posílit ochranu dětí a zdraví, vzdělávání a sociální soudržnost v kontextu ukrajinské uprchlické krize.

Dotace půjdou školám ve třetí, čtvrté, sedmé a třinácté městské části a Kunraticím. „Peníze jsou na vybavení nových tříd, na nábytek a další materiál nebo na lepší vybavení zázemí mateřských i základních škol," uvedl radní pro školství Antonín Klecanda (STAN) během jednání zastupitelstva. Cílem je podle něj mimo jiné zlepšit přístup uprchlických dětí k předškolnímu a základnímu vzdělávání.

Praha 4 dostane zhruba 15,7 milionu korun, Praha 13 zhruba 9,7 milionu korun, Praha 7 celkem 937 000 koruna městská část Praha Kunratice zhruba 332 500 korun.

„Jsem rád, že ačkoliv byl ze strany hlavního města dán poměrně krátký termín pro odevzdávání žádostí, podařilo se našemu odboru školství získat ve spolupráci s řediteli základních a mateřských škol finanční prostředky z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům. Za to jim patří obrovský dík. Praha 4 má ve svých zařízeních zhruba 1 400 těchto dětí a díky příspěvku můžeme školy, které se do projektu zapojily vybavit novým nábytkem, zajistit potřebný materiál, zlepšit zázemí a nakoupit učebnice a psací potřeby,“uvedl místostarosta Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO).


Autor: red

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru