dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Avatar odhalil opilou mládež. Jedna dívka dokonce skončila v nemocnici
Avatar odhalil opilou mládež. Ilustrační foto: archiv

Avatar odhalil opilou mládež. Jedna dívka dokonce skončila v nemocnici

Tento víkend proběhla na Střížkově policejní akce pod názvem „AVATAR“ zaměřená na kontrolu dodržování zákazu podávání alkoholu nezletilým a mladistvým a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

Do akce bylo nasazeno celkem padesát policistů, a to konkrétně ze speciální pořádkové jednotky, místního oddělení Kobylisy a Bohnice, kriminalistů třetího policejního obvodu, strážníků městské policie a pracovníků městské části Prahy 8.

„Při akci policisté zkontrolovali 46 osob, z nichž zjistili 19 nezletilých nebo mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty alkoholu v dechu se pohybovaly od 0,13 do 2,01 promile,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Jedna z dívek, u které byla naměřena nejvyšší hodnota, musela být převezena k hospitalizaci do nemocnice. Většina podnapilé mládeže uvedla, že si alkoholické nápoje koupila od obsluhy na baru.

„Nyní proto policisté prověřují veškeré skutečnosti a zjišťují, zda-li nedošlo ke spáchání trestného činu podávání alkoholu dítěti, za což v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ pokračoval Jan Daněk.

„Podnapilé děti byly následně předány zákonným zástupcům a v následujících dnech bude informován místně příslušný orgán sociálně-právně ochrany dítěte, který uskuteční vlastní opatření,“ dodal.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru