dnes
Středa - zatazeno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Na Petřínské rozhledně budou dočasně obří turistické značky, dostanou se do české knihy rekordů
Petřínská rozhledna a její okolí. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Na Petřínské rozhledně budou dočasně obří turistické značky, dostanou se do české knihy rekordů

Na pražské Petřínské rozhledně se letos 27. října objeví dvě obří turistické značky. Každá bude měřit pět krát pět metrů a zabere dvě patra rozhledny. Důvodem dočasného umístění je oslava 130 let vzniku Klubu českých turistů (KČT). Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednat pražští radní. Umístění značky souvisí také s oslavou 100 let od vzniku Československa. KČT inicioval v roce 1891 stavbu rozhledny.

Značka obsáhne téměř polovinu obvodu věže rozhledny. Obvod je v místě, kde mají být, 11 metrů. Umístěny budou na protilehlých stranách a zaberou dvě patra ocelové konstrukce, která jsou vysoká tři metry.

„Značka bude zhotovena z nenasákavé praporoviny. Tato plachtovina je částečně prodyšná, takže závanům větru nebude dělat nepřekonatelnou překážku," píše se v dokumentu. Ke konstrukci budou uchyceny horolezeckými lany.

Vyvěšení turistické značky bude zaznamenáno do Knihy českých rekordů, kterou vede agentura Dobrý den z Pelhřimova. KČT vznikl v roce 1889 a má přibližně 30 000 členů. Spolek plánuje turistické trasy. Vyznačuje je značkami, o které se stará.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru