dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
24°C
Na Petřínské rozhledně budou dočasně obří turistické značky, dostanou se do české knihy rekordů
Petřínská rozhledna a její okolí. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Na Petřínské rozhledně budou dočasně obří turistické značky, dostanou se do české knihy rekordů

Na pražské Petřínské rozhledně se letos 27. října objeví dvě obří turistické značky. Každá bude měřit pět krát pět metrů a zabere dvě patra rozhledny. Důvodem dočasného umístění je oslava 130 let vzniku Klubu českých turistů (KČT). Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednat pražští radní. Umístění značky souvisí také s oslavou 100 let od vzniku Československa. KČT inicioval v roce 1891 stavbu rozhledny.

Značka obsáhne téměř polovinu obvodu věže rozhledny. Obvod je v místě, kde mají být, 11 metrů. Umístěny budou na protilehlých stranách a zaberou dvě patra ocelové konstrukce, která jsou vysoká tři metry.

„Značka bude zhotovena z nenasákavé praporoviny. Tato plachtovina je částečně prodyšná, takže závanům větru nebude dělat nepřekonatelnou překážku," píše se v dokumentu. Ke konstrukci budou uchyceny horolezeckými lany.

Vyvěšení turistické značky bude zaznamenáno do Knihy českých rekordů, kterou vede agentura Dobrý den z Pelhřimova. KČT vznikl v roce 1889 a má přibližně 30 000 členů. Spolek plánuje turistické trasy. Vyznačuje je značkami, o které se stará.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Dnes v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Dnes v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru