dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Na Petříně jako doma: Slavnosti Petřínské pálenky

V neděli 4. října se od 14:30 hodin na Petřínských terasách konají již počtvrté Slavnosti Petřínské pálenky.

Příjemné odpoledne s muzikou Pražského pouťového orchestru mezi sousedy doplní vynikající šťáva z čerstvých petřínských jablek, hry, divadlo pro děti a mnoho dalšího.

Dospělí si mohou díky speciálním brýlím tematicky vyzkoušet, jaké to je, chodit v terénu, pokud má člověk promile pod čepicí. Podle nálady je připravena možnost utkat se v šipkách či ve schopnosti a rychlosti, jak zabít hřebíky do dřeva. Připravená cena pro nejlepší je samozřejmě tekutého charakteru.

Po celou dobu hraje Pražský pouťový orchestr českou lidovou muziku. Případnému tanci a zpěvu se meze nekladou.

Děti, dospělí i celé rodiny se mohou během oslav, nechat, zvěčnit karikaturistou, nebo profesionálním fotografickým týmem v mobilním ateliéru. Na památku si mohou odnést podobiznu dle svého vkusu.

Pro děti je připraveno loutkové divadlo Tondy Novotného a oblíbené malování na obličej. Podle počasí se děti mohou utkat o prvenství ve skákání v pytlích.

Po celou dobu je přítomna jízdní hlídka Městské policie Prahy 1, děti mohou koně nakrmit a pořádně si je prohlédnout.

Ochutnávka čerstvého moštu nesmí minout žádného příchozího. Mošt z petřínských jablek a těch z Vojanových sadů je naprosto luxusní a je určitě bio. Pro dospělé je připravena ochutnávka Petřínské pálenky ryzí chuti, také samozřejmě bio.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru