Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na pěti místech Prahy 1 najdete psítka
Stanici určenou pro psy rády využijí i místní kočičky. Foto: Praha 1

Na pěti místech Prahy 1 najdete psítka

Praha 1 věnuje zvýšenou pozornost potřebám čtyřnohých společníků svých obyvatel i návštěvníků. Vzhledem k vysokým letním teplotám a rozpálenému centru města je důležité nezapomínat na adekvátní péči a pitný režim psů. Odbor životního prostředí proto inicioval výrobu a rozmístění speciálních stanic pro psy, tzv. Psítek.

Psítko, vyrobené z odpadového dřeva, je přenosná stanice určená pro psy, která poskytuje vodu a drobné pamlsky. Tyto stanice jsou strategicky umístěny na místech s vysokou koncentrací psů, jako jsou parky, náměstí a frekventované ulice.

V nedávné době proběhlo předání Psítka do Hvězdného bazaru, jednoho z projektů společnosti CZEPA, který se nachází v blízkosti radnice v Jungmannově ulici. V provozních hodinách Hvězdného bazaru zde mohou majitelé psů svým miláčkům poskytnout občerstvení.

Další Psítka jsou umístěna na Kampě před dětským hřištěm, před Plynárenským domečkem, na Újezdě a v ulici Široká.

Praha 1 nabízí možnost vybavení dalších veřejných prostor Psítky. Zájemci o umístění Psítka mohou kontaktovat Odbor životního prostředí na e-mailové adrese jakub.vaculin@praha1.cz.


Autor: Alo

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru