Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na pěšině v Praze 11 napadl neznámý muž školáka, zachránil ho jiný chlapec
Pěšina v Praze 11 v oblasti, kde došlo k přepadení. Zdroj foto: MČ Praha 11

Na pěšině v Praze 11 napadl neznámý muž školáka, zachránil ho jiný chlapec

Policistům se zatím nepodařilo dopadnout neznámého muže, který ve čtvrtek 15. ledna krátce po poledni napadl nezletilého školáka, který šel po pěšině spojující ulice Blažimská a Mírového hnutí v Praze 11. Naštěstí ho křikem zachránil jiný chodec, který místem procházel. Pražská policie nyní požádali veřejnost o spolupráci při pátrání po násilníkovi. Informovala o tom její mluvčí Eva Kropáčová.

Neudržovanou pěšinou mezi ulicemi Blažimská, Divišovská a Mírového hnutí si dlouhodobě zkracovaly děti cestu do ZŠ Donovalská. Soukromý developer zde bude stavět domy, loni na podzim bylo rozhodnuto o uzavření cesty. Starými betonovými panely vyložená cesta vedoucí mezi keři je stále využívaná. Školák, který tudy šel 15. ledna mezi dvanáctou a třináctou hodinou, byl zezadu napaden dospělým mužem.  

„V okamžiku, když se hoch vracel z nedaleké základní školy domů, se jej za mostkem přes Košíkovský potok přibližně 120 metrů od budovy plaveckého bazénu, dosud neztotožněný muž blíže nezjištěného popisu, pokusil zezadu napadnout,“ popsala Kropáčová.

Naštěstí po stezce zrovna procházel mladík ve věku okolo patnácti až dvaceti let, který na neznámého muže začal křičet, ten chlapce pustil a z místa utekl směrem k bazénu Jedenáctka. Vystrašený hoch okamžitě běžel domů, kde celou událost popsal své mamince a společně věc oznámili policii.

„Policisté v souvislosti s celou událostí pátrají po neznámém muži, který se tohoto jednání dopustil a také prosí, aby se jim přihlásil statečný mladík, který chlapci pomohl. Jeho výpověď je v současné chvíli pro kriminalisty velmi zásadní a může pomoci při dopadení hledaného muže,“ sdělila mluvčí.

Policisté taktéž prosí další svědky, kteří byli přítomni napadení, nebo se v danou dobu pohybovali na místě a viděli muže z místa odcházet, ať nás neprodleně kontaktují prostřednictvím linky 158.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví, nicméně, jak sdělila mluvčí Kropáčová, nevylučují, že v budoucnu může dojít k jeho překvalifikování a to v souvislosti se zjištěním nových skutečností.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru