Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na participativní rozpočet letos Praha 4 vyčlenila 3,5 milionu korun, víc než loni
V rámci participativního rozpočtu jsou například opravovány chodníky. Foto: MČ Praha 4

Na participativní rozpočet letos Praha 4 vyčlenila 3,5 milionu korun, víc než loni

Praha 4 také v letošním roce využije participativní rozpočet, ve kterém sami občané navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. Pro letošní rok vyčlenila na proces participativního rozpočtování 3,5 milionu korun ve dvou oblastech: regenerace a kultivace veřejného prostoru a opravy chodníků a komunikací. Informoval o tom starosta čtvrté městské části Ondřej Kubín (ODS).  

„Cílem projektu je zapojit veřejnost do rozhodování o přidělování finančních prostředků na akce investičního i neinvestičního charakteru, a vzbudit tím zájem o zkvalitňování veřejného prostoru,“ uvedl Kubín. 

„V uplynulých dvou letech se tento způsob spolupráce s veřejností osvědčil, proto v něm nadále budeme pokračovat a pro letošní rok jsme na akce z participativního rozpočtu vyčlenili i vyšší částku než loni,“ pokračoval. Minulý rok byly vyčleněny tři miliony korun. 

Rada městské části Praha 4 ve středu schválila harmonogram a pravidla programu participativního rozpočtu městské části Praha 4. Harmonogram je nastaven tak, aby zahrnul již existující podněty a zapracoval i podněty nové.

V každém z okruhů pracovní skupina posoudí realizovatelnost jednotlivých podnětů a realizovatelné postoupí k dalšímu projednání před samotným hlasováním Komisi MA 21, kterého se mohou zúčastnit s obhajobou jednotlivých podnětů předkladatelé a širší veřejnost. „To je ve srovnání s předchozími lety novinka, která našim obyvatelům umožní diskutovat o projektech ještě před jejich zařazením do hlasování,“ dodal starosta Kubín.

Po skončení hlasování bude sestavena tabulka všech podnětů se souhrnnými počty získaných hlasů a Radě městské části Praha 4 budou předloženy k projednání podněty maximálně do naplnění horní finanční hranice 3,5 milionu korun podle počtu získaných hlasů.


Autor: Karel Netolický

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru